Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

kvatro stadjone :D:D:Devo dvoje šumeljivih rusa okačili zakintos onako kako smo ga mi otprilike videli: prelepo ostrvo, greota je provesti ga u laganasu, crnoj rupi ostrvahttp://vimeo.com/levchenko/zakynthos

Link to comment
kvatro stadjone :D:D:Devo dvoje šumeljivih rusa okačili zakintos onako kako smo ga mi otprilike videli: prelepo ostrvo, greota je provesti ga u laganasu, crnoj rupi ostrvahttp://vimeo.com/levchenko/zakynthos
Jesu qrac. Ni čajne, ni tableta...
Link to comment
  • 1 month later...

Polako krecem u raspitivanje za ovu godinu. Najverovatnija destinacija je Krf. Opet bi smo onu varijantu da iznajmimo apartman kao bazu i da kruzimo po ostrvu i obilazimo plaze. Dobrodosli su svi saveti. Jedno pitanje za pocetak, razmisljamo da idemo na slepo pa tamo da trazimo smestaj budzet ogranicen isli bi 10 dana i d auzmemo cetvorokrevetni apartman a da ne bude skuplji od 15e dnevno po osobi. Isli bi pocetkom jula. Hvala unapred :D

Link to comment
Polako krecem u raspitivanje za ovu godinu. Najverovatnija destinacija je Krf. Opet bi smo onu varijantu da iznajmimo apartman kao bazu i da kruzimo po ostrvu i obilazimo plaze. Dobrodosli su svi saveti. Jedno pitanje za pocetak, razmisljamo da idemo na slepo pa tamo da trazimo smestaj budzet ogranicen isli bi 10 dana i d auzmemo cetvorokrevetni apartman a da ne bude skuplji od 15e dnevno po osobi. Isli bi pocetkom jula. Hvala unapred :D
NIsam video mnogo na Krfu ali čini mi se da je grad idealna lokacija za aktivan odmor na ostvrvu.
Link to comment
  • 1 month later...

@Moca i Huja, ili kome god treba pomoc...bio sam dva puta u poslednje tri godine, planiram i ove.pre svega, prva bitna stavka je Motel u Predejanima, uzas kao iz ''Boljeg Zivota'' ali je kao i sve ostalo, deo ekspirijensa i znas da je Krf tu, samo malo dalje, par sati muke i stigao si. tu pijes crni ili zuti sok, odvratnu kafu, preskupu a prosecnu telecu corbu i sl. mozda vidis nekog lokalnoh Jataganca kako vecera sa sekretaricom-svalerkom, smrzes se malo, izujedaju te komarci i onda se pici dalje. Prava Krfska avantura pocinje kada u ranu zoru stignes u Igoumenitsu, malo prljavo lucko mesto gde cekas trajekt. izadjes zguzvan iz busa (i'm cheap like that, nemam para za avion a i ne bi isao trajektom onda), protegnes noge i ushicen tabanas po tom strokavom gradicu u potrazi za kafanom de ces moci da srknes kafu da te malo vozdigne. zveras u prljave izloge radnji koje jos ne rade, peru se plocnici, fotkaju se prve fotke, ozaris se kada u nekim budzacima krajickom oka snimis navijacke nalepnice (OK, vi mozda ne, ja da, to mi zanimljivo). dakle, sednes na prv kafu, pijes, cackas nos i trljas oci, polako se razdanjuje, hladnoca se smanjuje a divni smrad luckog mora kopni pred mirisom uzegle prasine. pocinje da pece zvezda, i polako kao stoka se utovarujete na trajekt.TRAJEKT!!!! predivan osecaj, mozda zato sto me vraca nazad u divne 80e kada smo skoro svako leto proveli na Bracu. zveras u vodu, omamljen, pijes mlaku vodu iz flase ili jedes sendvic ako ti je koji ostao. onako vlazan, mekan, smrdi divno na jaja, suvi vrat i zelenu papriku i ima onaj divni i jedinstveni ukus Putnog Sendvica, malo sta moze sa time da se uporedi. protezes noge po palubi, ides do klonje i dok pisas opet zveras u gomile navijackih nalepnica i grafita koji krase skoro svaki trajekt i WC kako na Krfu, tako i u kontinentalnom delu Grcke kroz koji prodjes. polako se priblizava Krf, ukazuju ti se stadion i aerodrom sa leve strane, tvrdjava, luka, magija pocinje...preporuke za boravak: ako zelis onaj pravi morski filing, moj savet je Kasiopi. malo mestasce na severoistoku ostrva, ima izbor od nekoliko plaza i gomilice malih uvala sa kosim stenama, gde je svaka uvala plaza za sebe, ko prvi stigne niko mu se ne privaljuje. jedina koja je bulja je Gradska plaza, uska, ostro kamenje, socko. gradic je super, mali ali kul za setnju, ima malecnu luku koja je do jaja za sedeti i buckati napacena stopala u vodi dok pijes pivo uvece, solidan izbor piva po marketima, dosta pabova gde mozes da gledas fudbal a i ne moras, engleza ima ali su pitomi i pevaju samo u jednom svom plejsu gde su uzasne karaoke. u Kasiopiju je i mozda najbolji gyros na ostrvu, kod grckog fasiste koji ima spartanca na jednom ramenu, vatru na drugom i nikada se ne nasmesi. elem, Kasiopi je gotivan ako nisi kolima i ne rentas ih, jer je OK mesto za setnju, ima gotivne hrane i veoma dobar izbor plaza.ako imas/rentas kola, moj savet je da pojuris smestaj u nekom mestu sto blizem glavnom gradu. ostrvo je malo, nekih 200 i kusur km u obimu, i svuda se stize brzo, jedino smara nocna voznja po severu ostrva, puno serpentina a osvetljenost losa, grci voze kao majmuni i sl. dakle, sto blize glavnom gradu jer Kerkyra is THE shit. jebacki stari grad, meni simpatican i novi deo zato sto ima taj neki mediteransko-bejrutski vajb na koji se palim. gomila dobre hrane ali treba znati gde jesti, najbolje baklave na svetu sam jeo u glavnom gradu, u istoj poslasticarnici imaju brutalan sladoled, creme brulee i jos kojesta. ogroman park koji se nalazi tik uz Liston, to ti dodje njihova Knez Mihajlova ali mnogo manje cobanska, mislim, more je to, malo sta je cobansko. preko dana je gotivno obici staru tvrdjavu, sa nje puca sjajan pogled na mora i na grad. problem je u tome sto ne mogu da pocnem da opisujem koliko je taj grad carski i koliko sam zaljubljen u njega, ako hoces mogu da okacim neke fotke kada budem gajbi, ali opet - moras da ga dozivis da bi skapirao. ali ozbiljno je jjebacki. ozbiljno. sto se tice smestaja u samom gradu, ne znam da li je skup, ali ti svakako treba auto jer se ne mozes kupati u gradu a verujem da ne zelis da provedes pola odmora po busevima.mi smo druge godine slucajno bili smesteni u mestu po imenu Dassia. jbg, last minute i sve to, to je bilo jedino sto smo mogli da nadjemo na ostrvu u agencijskoj ponudi jer nismo imali kola kojima bi poverili taj dugi put. samo mesto je ono, ne bas uzasno ali bi bilo mega bulja da nismo rentali kola. plaza je duga par kilometara, 90% pesak, na krajevima sitan sljunak, plicak od 50m i slicno. rusi, babe, deca, srbi, the works. tu smo se kupali samo prvi dan dok se nismo snasli i poslednji, kada smo morali da vratimo kola. ima jedan dobar giros tu, ima jedan gotivan engleski pab koji je skuplji je ga drzi englez i dolaze englezi, sluze gomile curryja i masala i kurac palaca al mi se nije davalo 8e za grickanje. doduse, tu sam gledao kako Man United gazi Arsenal 8-2. ima i jedan srpski ficka, on je kul jer mozes tamo da gledas domaci fudbal. tu sam gledao kako Ren siluje Zvezdu u revansu :( i nasu repku protiv Iraca. sluze Alfa pivo ali je u zaledjenim kriglama pa je OK. elem, jedina prednost Dassie je sto je na 12 ili bese 9km od grada, tako da smo svako vece isli kolima na baklave, sladzu i gluharenje po Kerkyri.od plaza, sta definitivno treba obici? pre svega, Sunset Beach, na severozapadu ostrva, blizu Sidarija. Sidari, koliko sam video u prolazu, go kurac, prasina i sl, ali je Sunset Beach bomba. plaza sa crvenim peskom, ispod goleme litice koja stoji pod uglom od 90 stepeni, svako malo se odroni neka gromada suhe gline, pa ti to rastvoris u vodi, namazes se i cekas da se sasusi i izgledas ko kreten a tripujes da je zdravo. zapravo i jeste zdravo, sjajan peeling. doduse, i tu je plicak od 50m kao i na svakoj pescanoj plaji na ostrvu, ali je stvarno gotivna, a najgotivnije ti bude kada se izmoris od sunca i soli, i onda u sumrak odes na vrh litice gde je lociran ficka sa malim vidikovcem, gde uz ledeno pivce posmatras zalazak sunca. jedan od onih momenata, kada ti ni Cafe del Mar zika koja ide u pozadini nije cheesy, nego sve deluje kao da je bas onako kako zaista treba da bude.odatle, krenes zapadnom stranom ostrva na jug, sve pesak, sve plaze su gotivne, jedino sto ako volis stene, tu ga duvas. dakle, pesak forever od severozapada do jugozapada. gotivna stvar kod vecine tih plaza je da su toliko velike da mozes da nadjes mesto dovoljno daleko od svih ljudi ako to zelis, na nekima smo bili jedini ljudski stvorovi, na nekima nas je bilo 5, na nekima nas je pratilo par buseva uzasno iritantne slovenacke srednjoskolske omladine koja je uzasno galamila i nekako uvek bila na istim mestima gde i mi, u isto vreme, ali smo ih eskivirali. dakle, Agios Georgios, Glyfada, Agios Goridos, Agios Mattheos, sve je do jaja, sam jugozapad dole, podseca dosta na Adu Bojanu, u smislu da ima u zaledju jezerce, a plaza pescana sa puno vetra, i taj hipi momenat. jedino sto moze ponekad da bude jebeno je jak vetar na zapadu ostrva, malo zaklona i nemilosrdno sunce. Paleokastritsa je zanimljiva samo zbog manastira (jebe mi se za pravoslavlje, ali manastir treba da se obidje, prelep je. valjaju i svoje vino i maslinovo ulje, nisam kupio pa ne znam je li cemu) i sto odatle mozes da navatas camac koji ce te prebaciti do Paradise Beacha, tp bi mu bila jedna od THE svetskih plaza, ne znam nisam bio jer su hteli da nas oderu sa po 20e po glavi za voznju, hvala ali ne hvala. iznad Paleokastritse je Angelokastro, brdo sa ruiniranom utvrdom na vrhu, do jaja. sam dolazak je malo hevi, puno serpentina, uzak put, nema bankina a ispod zjapi provalija ali vredi truda. pogledcina sa vrha puca samo takva, kombinacija maslinjaka i kamenjara pleni dusu iako rabi telo. obavezno za obici. uopste, sam centar ostrva je do jaja, posto je u potpunosti prekriven maslinjacima, i svako malo se naleti na neko seoce koje izgleda jebeno. u jednom smo malo pronjuskali, ludilo od mesta. mali trgic sa drvetom masline u sredini, sa jedne strane trga sede babe, sa druge dede. malo smo se osecali kao intruderi tu, onako pregoreli turisti, ali kada su poceli da nam se javljaju i mi da otpozdravljamo, sve je delovalo prirodnije. nadao sam se da cemo naleteti na neku tavernicu da se prihvatimo nekog gotivnog sira i maslina, but no such thing. bila je jedna mala birtija koja je toliko delovala strictly local da bi bila jeres uci unutra. sa istocne strane, zajebi Ipsos (uzasno mesto, plaza uska i grozna iz tik uz magistralu, plus je steciste svega tinejdzerskog i glasnog, gomila seljackih kafica diskoteka i whatnot, gomila dece koja gari mopede, one motore cetvorotockase i sl, to ti zaista ne treba u zivotu. Gouvia mi deluje slicno samo malo manje sljastece-Igalo stil, ali isti kurac zaista. Barbati su hvalili kao ok mesto sa kul plazom, nikako da zadjemo te ne znam sta da kazem za to. kada se spustis juznije od grada, vise manje cela ta istocna strana je u uskim i bezveznim plajama uz magistralu, sitan sljunak i izduvni gasovi. simpa da prodjes kroz, ali da ti bude baza za letovanje, i nije bas. na samom jugu stizemo prvo do Lefkimija, grada koji u sledecoj epizodi planiramo da blize istrazimo. po velicini drugo mesto, odmah iza Kerkyre, nekada je valjda bio i administrativni centar. trenutno je u fazi brutalnog propadanja, deluje blago post-apokalipticno ali ima neki tuzni smek. mozda nam je utisak bio malo losiji zbog obacnog dana, ali deluje kao da ima dusu iako je taj jug na oko prilicno ogoljen, a evo sada cu vam i reci zasto: odsecen je od ostatka ostrva i predat na unistenje hordama pijanih Engleza, Skota, Rusa i Srba. dozvolite da vas upoznam sa Kavosom, predvorjem pakla, lociranom na krajnjem jugoistoku ostrva. jebeni geto. kao da si otisao na neki Bank Holiday sa gomilom bezubih i nasilnih yobova sa svih strana Velike Britanije. sve je skuplje, zato sto tu dolazi marva zeljna opijanja, partijanja, nabadanja, jebanja sa rugobama slicnim sebi i tako dalje i tome blize. u prepodnevnim casovima pola ih se trezni po lezaljkama gomile kafica diskoteka i restorana, pola tek pocinje da pije, brutally obese kit zene lencare po plazi koja podseca na socko verziju Lida 1993. neki otuzni sivi pesak, strokava voda, ka-ta-stro-fa! tek sto smo se parkirali, uzeli sladzu, otisli smo do plaze, napravili okret od 180 stepeni i krenuli nazad ka kolima i izbavljenju. mislim da u tom paklu nismo proveli vise od pola sata. pri tom su nas neki orangutani u Celticovim dresovima odmeravali kao da hoce da zapodenu neku kavgu. jebi se covece, 12 je sati, nisam ni krmeljive oci protrljao a ti se mrstis na jebenom letovanju. u kola, i pravac sever i sve sto on nudi... lepo more, zelenilo, maslinjake, i tome slicno. has.giros, sofrito (lovacke snicle), musaka od patlidzana, kleftiko (lovacka jagnjetina), grilovana feta, sve otkida, ako dodjes u pravu tavernu. jebes mi sve ako znam kako je ime jednog blago skupljeg restorana u glavnom gradu, tu smo jeli sofrito koji je sabio, musaku koja je pwnovala a pre toga zelenu salatu sa rukolom, kaprima velicine sljivciga, dimljenim lososom koji se topi u ustima i slajsevima djumbira, sa nekim kiselkastim dresingom, jebeni svrsh. lociran je veoma blizu Listona, na trgicu kod crkve, ne mozes da omasis jer jedna od glavnih dzada prolazi tuda. u blizini je i ona jebacka slasticarna.od piva, prepouricio bih kiparski KEO, samo druge godine nisam mogao da ga nadjem, tako da sam ja uglavnom cevcio Mythos koji je pak druge godine bio za nijansu losiji. u Kasiopiju si u marketim uvek mogao da nadjes KEO a u pabovima draft Mythos koji kida kojekakve Amstele i Carlinge. if, jebote, ne mogu vise. treba spavati a majka ce me staviti u top jer cu sutra ujutru opet imati skyhigh pritisak jer se nisam naspavao. ako vam trebaju neke fotke, trazite, kacim ih cim dodjem gajbi.

Link to comment
preporuke za boravak: ako zelis onaj pravi morski filing, moj savet je Kasiopi. malo mestasce na severoistoku ostrva, ima izbor od nekoliko plaza i gomilice malih uvala sa kosim stenama, gde je svaka uvala plaza za sebe, ko prvi stigne niko mu se ne privaljuje.
img2082l.jpg
Link to comment

Asuke :Hail: Interesuje me jos jedna stvar a to je trazenje smestaja na ostrvu a ne preko agencije. Kakve su cene ako si.video i kakva je ponuda?

Edited by Moća
Link to comment
:Hail: Dok nisam ovo procitala, bila sam sigurna samo da cu u Grcku, a sada - Corfu it is. Hocemo fotke. :) Vredi li ici sredinom septembra ili je ipak bolje ranije?
Link to comment
jbg, oba puta smo isli agencijski i sve nekako navrat-nanos, tako da za to bas nemam nikakav info :(
mi isli krajem avgusta, u Kasiopiju je tada polako vec splasnjavala guzva, tacnije, nekako si svaki dan osecao da se blizi kraj sezone jer je bilo sve manje turista. u Dassiji druge godine to nije bio slucaj. septembar je super sa finansijske strane, ako ides preko agencije zato sto te aranzman sa avionom kosta manje nego onaj sa autobusom krajem avgusta. samo tripujem da se ne treba kockati i ici bas na kraju septembra jer moze da te zakaci kisni period, kapiram da to moze da smori odmor.
Link to comment

krf je :Hail: ja bih preporucila plazu liapades do koje jeste da ti treba magare sa kopnene strane ili brod sa morske strane da stignes, ali isplati se 100x. ustvari, mesto je liapades, å ima 5 medjusobno odvojenih plazica od kojih je meni omiljena rovinia . obratiti paznju na objasnjenje kako stici do nje, bukvalno je tako. plaza nema nikakve naseobine, jedino sta ima je neki lik sto prodaje kafe, sokove i sendvice na camcu u hladovini stene. to je otprilike sav kontakt sa spoljnim svetom koji na njoj imas, mada plaza kao plaza nije bas pusta (mada nije ni nacickana ljudima koji sede jedni drugi na glavama). http://www.liapades-bliss.com/walking-guide/rovinia.html ja mislim da moci ni ipsos ne bi bio los koliko je nama nepodnosljiv, jer je moca jos uvek u mladost ludost zivotnom raspolozenju koje odise entuzijazmom i nepresusnom energijom, nama tako odurnim pojmovima. a blizu je gradu krfu, sto je bitno.krf je :Hail:imam jos neke preporuke za koje po slikama moram da rekonstruisem kako se zovu. jedno je neko planinsko gradic selo za koje bih mogla samo jos jedan hail da dam, sto bih i uradila kad ne bi bio treci u ovom postu. taj gradic je neka po arhitekruri mletacka naseobina, neverovatne kombinacije izolovanosti i otvorenosti. jeste zavuceno, ali nije autisticno. na ulici ti se svi javljaju :D. ime je na p i vaze za mesto sa najboljom vodom na krfu (a cesme su svuda po vijugavim ulicicama i trgicima).manastir u paleokastritsi stvarno ima dobar vajb, skroz je opusten i prijatan ceo kompleks oko njega.

Link to comment

dakle Liapades, check. to mora da se overi ove godine. ovo mestasce koje pominjes, mozda je to ono koje sam i ja apostrofirao, kroz njega se obavezno prolazi kada se iz pravca Grada ide ka Angelokastru. eh da, ono sto vodici uvek vole da napomenu prvi dan kada stignete, na Angelokastru je sniman neki 007, ako vas to pali :)

Link to comment
Molio bih svi koji imaju iskustva sa trazenjem smestaja na samom krfu da opisu svoja iskustva.Sent from my cigla using Tapatalk
idi na google, ukucaj "corfu studios" i javi se ljudima i dogovori sve. ja evo vec trecu godinu radim tako i nikad nikakav problem. Edited by Ros
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...