Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

ja nisam ni rekao da je to predmet ismevanja, ali govorim da (polazim od sebe) ako ne možeš da priuštiš 10 dana pristojnog letovanja godišnje gde ne moraš da vodiš računa o tome šta ćeš da jedeš, koliko ćeš i gde da na letovanju izlaziš i koliko si potrošio, onda ne treba ni da putuješ. nemaš novca? nema problema, što moraš u grčku koja košta min 1000€? eto ti lepo hurgada, ove godine je 15 noćenja pp (umesto 10 u grčkoj) je bilo 350€ (naspram min 400€ za 10 noćenja u apartmanu bez hrane) a treba da se zaista potrudiš da za 15 dana potrudiš 300€. da, hurgada je jeftina. i sad, veći je gušt da se kaže da si bio na zakintosu gde si od 10 dana, 5-7 jeo čajnu i paštetu, nego 15 dana u hurgadi gde si jeo šta si hteo sa 20m dugačkog švedskog stola? e to ja ne mogu da razumem. premda, govorim u svoje ime, nigde ne bih ni išao ako ne mogu da priuštim toliko novca da ne moram da razmišljam o pratećim troškovima hrane i izlazaka na letovanju.

Link to comment
jedini smo iz tih apartmana koji su izlazili svako veče, nosili službene telefone i tablete, nekako smo se isticali među komšijama koji su nosili čajnu kobasicu i paštetu i jeli na terasi i izlazili svako drugo treće veče...
+
izbegavaj male plaže bez kafića
= :isuse: :isuse: :isuse:
i sad, veći je gušt da se kaže da si bio na zakintosu gde si od 10 dana, 5-7 jeo čajnu i paštetu, nego 15 dana u hurgadi gde si jeo šta si hteo sa 20m dugačkog švedskog stola? e to ja ne mogu da razumem.
nekome je mozda veci gust da ide na odmor, ne radi nista i jede cajnu, nego da ide na "odmor" (koji se po tvom opisu svodi na gluvarenje po raspalim ostrvskim klubovima koji su u najboljem slucaju priblizni onom sranju od fristajlera) i "nosi posao" sa sobom.
premda, govorim u svoje ime, nigde ne bih ni išao ako ne mogu da priuštim toliko novca da ne moram da razmišljam o pratećim troškovima hrane i izlazaka na letovanju.
ovo je megagigaterapetaexazettayottabullshit.ps. glede tvog saveta da sirotinja treba otici daleko od fensi mesta da ne zagadjuje lebensraum urbanoj ekipi poput tebe, do hurgade se putuje autobusom 24h. barem.
Link to comment
ja nisam ni rekao da je to predmet ismevanja, ali govorim da (polazim od sebe) ako ne možeš da priuštiš 10 dana pristojnog letovanja godišnje gde ne moraš da vodiš računa o tome šta ćeš da jedeš, koliko ćeš i gde da na letovanju izlaziš i koliko si potrošio, onda ne treba ni da putuješ. nemaš novca? nema problema, što moraš u grčku koja košta min 1000€? eto ti lepo hurgada, ove godine je 15 noćenja pp (umesto 10 u grčkoj) je bilo 350€ (naspram min 400€ za 10 noćenja u apartmanu bez hrane) a treba da se zaista potrudiš da za 15 dana potrudiš 300€. da, hurgada je jeftina. i sad, veći je gušt da se kaže da si bio na zakintosu gde si od 10 dana, 5-7 jeo čajnu i paštetu, nego 15 dana u hurgadi gde si jeo šta si hteo sa 20m dugačkog švedskog stola? e to ja ne mogu da razumem. premda, govorim u svoje ime, nigde ne bih ni išao ako ne mogu da priuštim toliko novca da ne moram da razmišljam o pratećim troškovima hrane i izlazaka na letovanju.
:blink: Ala su tebe opljackali! Ja sam bila na Rodosu ove godine, 12 dana, avionom, nocenje sa vrlo dobrim doruckom u vise nego pristojnom apartmanu na 20 metara od super plaze... Ceo aranzman (sa sve taksama) u sred sezone kostao 330 evra. Izlazila koliko mi je odgovaralo, jela, pila, isla na izlete i tamo potrosila ukupno 375 evra. Od toga je 75 otislo na kola i benzin, a 50 na izlet na ostrvo Symi. Za te pare sam obisla celo ostrvo (plus ovaj izlet) i vrhunski se provela, uz veoma uspesno izbegavanje trash mesta tipa Freestyler-a.
Link to comment
1) Tebe su izgleda dva puta pokrali. 400 evra za budjavi apartman na Zakintosu?2) 20m dugacak svedski sto? Meni to deluje kao mucenje, a ne letovanje. Dodaj na to sabanske diskoteke i potpuno si promasio letovanje. Procitaj ovu temu pred naredno letovanje, naci ces mnogo saveta kako da ti bude lepo u Grckoj za pristojne pare, pa da ne prodjes Dekintos™.
1) da, izgleda sam dva puta opljačkan :( 390 i kusur evra je bio apartman sa avionskim prevozom. zvanično na sajtu 370, ali kad dođeš tamo troškovi agencije 2000 i nešto dinara.2) 20m švedski sto je bio u hurgadi, a zakintos nije isprva ni bio opcija, u poslednjem momentu sam pristao na to. kao što reče naa ispod, sledeće godine rodos!
:blink: Ala su tebe opljackali! Ja sam bila na Rodosu ove godine, 12 dana, avionom, nocenje sa vrlo dobrim doruckom u vise nego pristojnom apartmanu na 20 metara od super plaze... Ceo aranzman (sa sve taksama) u sred sezone kostao 330 evra. Izlazila koliko mi je odgovaralo, jela, pila, isla na izlete i tamo potrosila ukupno 375 evra. Od toga je 75 otislo na kola i benzin, a 50 na izlet na ostrvo Symi. Za te pare sam obisla celo ostrvo (plus ovaj izlet) i vrhunski se provela, uz veoma uspesno izbegavanje trash mesta tipa Freestyler-a.
to je stvarno super cena! koleginica s posla mi se danas vratila s rodosa, takođe je totalno oduševljena. sledeće godine definitivno rodos! kaže mi da su otišli na neku plažu dugačku 7km gde do prvog sledećeg peškira ima 700m :D totalna idila :)kako si došla do te cene? Edited by twisted
Link to comment

Isla sam preko Odeon World Travela, takvu smo cenu pronasli. Ima ovde tema o Rodosu, sad sam se setila da sam krenula da pisem reportazu s puta njoj, pa nisam zavrsila. Nastavicu za vikend. Inace, kao sto ti je rekao FRhost, i na toj i na ovoj temi, kao i na svim ostalim temama o putovanjima na ovom forumu, mozes pronaci gomilu jako dobrih saveta, pa procitaj do sledece godine. :)Kako ces tako daleko na plazu od 7 km, a kafici? :P

Link to comment
na kraju, ne vidim da je "nošenje" posla na odmor razlog za ismevanje.
ja nisam ni rekao da je to predmet ismevanja, ali govorim da (polazim od sebe) ako ne možeš da priuštiš 10 dana pristojnog letovanja godišnje gde ne moraš da vodiš računa o tome šta ćeš da jedeš, koliko ćeš i gde da na letovanju izlaziš i koliko si potrošio, . poslu, onda ne treba ni da putuješ.
Link to comment

Napisao pre pet dana prvi deo i zaboravio da okačim :isuse: Elem, Lefkada.Za početak, tri saveta u vezi sa Lefkadom:1. Idite u septembru. Zašto? Mi smo išli početkom septembra i gužva je bila zanemarljiva. Prema svemu onome što sam čitao i iskustvima ljudi koji su bili, tokom jula i avgusta gužva ume da bude nesnosna, a to može da bude problem ako želite da obiđete sve natenane. Sigurno ne želite da ostavljate automobil negde na putu i onda da šipčite do plaže.2. Ako volite svoj automobil i ako ste u mogućnosti, uzmite rent-a-car. Nije preterano tragično otići ni sopstvenim prevozom, ali ako želite da obiđete SVE, biće vam žao da vaš automobil akate po nekim makadamima i da rizikujete da pocepate gume. Ja bih preporučio agenciju A1 gde smo bez cenkanja, dobili Citroen C3 za 170e na sedam dana. Komšije do nas su slabijeg Fiat Pandu platili isto ili više i to za pet dana. U principu verovatno možete da izvučete i nešto za manje od 30e po danu ako uzimate na nedelju dana, čak i nešto bolje od onih najjeftinijih modela.3. Ako idete turistički i niste u fazonu da samo želite neko ribarsko seoce i da ništa ne radite, a pogotovo ako idete autobusom u organizaciji neke agencije, izaberite Nidri svakako. Glavno turističko mesto sa sobom svakako vuče i gužvu koju ne vole svi, ali imate sve na jednom mestu, supermarkete (ako već ne odete u Lidl), agencije za krstarenja, brojne restorane, širok izbor smeštaja itd itd. Prosto, Nidri je dobra baza za sve ostalo iako se nalazi na istoku, a najbolje plaže su na zapadu.O samom Nidriju ne bih trošio previše reči, već sam rekao dovoljno, turističko mesto, glavna ulica + šetalište, beskrajan izbor radnjica sa suvenirima. Ja bih izdvojio jednu koja se nalazi prekoputa Stathisa (gde je najbolji giros), koja više podseća na neku galerijicu nego na prodavnicu. Tamo ćete naći neke zaista interesantne stvarčice koje nisam sretao po ostalim radnjicama. nidri.jpgVeoma blizu Nidrija, na možda 10ak minuta vožnje (ako znate gde vozite), nalazi se prva lokacija koju treba obići – vodopadi. Kada dođete, videćete gde možete da se parkirate i onda sledi 15ak minuta pešačenja kroz lep šumsko-planiniski predeo, na momente može da se desi i da zaboravite da ste u stvari na moru. Možda ćete videti i poneku zmiju usput, ali ništa strašno. putdovodopada2.jpgU trenutku kada smo mi došli, mlaz na vodopadu je bio veoma slab, iskren da budem, ne znam od čega to zavisi i koji je idealan momenat za obilazak, ali sam bazenčić koji se napravio je predivan i to je savršena lokacija za fotkanje. Voda je ledena, što ne sprečava ljude da se okupaju, a nekako su devojke bile hrabrije iako će im ta ledena voda garantovano odložiti menstruaciju :Dvodopad.jpgvodopad2.jpgŠto se tiče gradova, oni su na Lefkadi, po meni, u drugom planu, plaže su ipak glavne. Glavni grad Lefkada svakako treba da se obiđe, nalazi se na severu. Mi smo to uradili po danu i nismo se vraćali tamo, ali kažu da noću ume da bude interesantan. lefkada.jpg(neka slatka uličica, nije ceo ovakav)Grad sam po sebi nije ništa posebno, ima i arheološki muzej koji je bio sablasno pust. Ušli smo, nije bilo žive duše niti bilo kakvih informacija da li je u toku neka izložba ili da li ima neku postavku. Devojka je čak nešto malo i odsvirala na klaviru koji se nalazi u holu, ali niko se nije pojavio ni posle toga. Verovatno smo im uboli vreme za ručak :D Tu je i neki mostić za koji je neuki vodič rekao da je popularna lokacija za fotkanje, pogotovo parova, ali ništa posebno.most.jpg

Link to comment

Čim se izađe iz grada i kada se krene ka kontinentalnom delu Grčke, nalazi se tvrđava Agio Mavra, njihova verzija Kališa. Mi smo se nešto istripovali i produžili dalje i stigli do nekog starog zamka koji se nalazi na kilometar od same Agio Mavre, misleći da smo tamo. Inače kada se ide od Nidrija ka Lefkadi, prolazi se kroz nekoliko mestašaca, kao npr Nikijanu, Ligiju, ali to nije vredno pomena. zamak.jpgpogled sa zamka:zamakpogled.jpgNedaleko od Lefkade, ka zapadu, malo u unutrašnjosti, nalazi se manastir Faneromeni. U okviru manastira, nalazi se dva muzeja. Prvi muzej je muzej posvećen samo manastiru, sa brojnim ikonama, nošnjama, knjigama, manuskriptima itd. Drugi muzej je nautički muzej sa brojnim maketama raznoraznih istorijskih brodova, ali sumnjam da ćete biti oduševljeni. Takođe, manastir poseduje i mini zoo vrt.faneromeni.jpgzoo.jpgKada se prođe sam grad Lefkada (pre kojeg se nalazi Lidl, gde se zaista isplati kupovati), kada se već pređe na zapad, dolazi se do Agios Nikitasa, drugog po popularnosti turističkog mestašceta na Lefkadi. Samo mesto je prilično malo, ali sam primetio da je bila velika gužva onda kada smo mi bili. Veoma je slatko, ali mislim da je na više dana (pogotovo za one koji su statični) pomalo dosadno. 'Gradska' plaža nije ništa posebno, ali se u blizini nalazi sjajni Milos o kome će kasnije biti reči. agiosnikitas.jpgagiosnikitas3.jpgNešto dalje se nalazi Kalamitsi, koji je takođe za one koji ne bi da budu okruženi gužvom. Na jugu se nalaze još dva mesta vredna pomena, Vassiliki i Sivota. Ovaj prvi ćete svakako obići jer se blizu njega nalazi predivna Agiofili plaža, ali ne verujem da ćete se nešto predugo zadržavati u njemu. Sivota je slatko ribarsko mestašce, gde se, logično, jede dobra riba. Vasiliki:vassiliki.jpgSivota:sivota.jpgDeo o plažama, uskoro :)

Link to comment

Svaka cast za ovaj putopis!Bas si se potrudio.Cuo sam da je mesto fenomenalno(a sad to i vidim na tvojim fotografijama),i planiram da idem za koju godinu,a ovo sto si napisao ce mi biti najbolji moguci vodic :Hail:

Edited by Tastatura
Link to comment

Ja sam tačno napisao za šta je Nidri dobar i kome je namenjen, mi smo tamo najmanje vremena proveli, samo smo spavali i to je to. Tamo prosto imaš sve što ti treba za to malo vremena što provodiš. Grad Lefkada mi je baš 'nako, prosto grad je, jebeš letovanje u gradu :)A što se tiče bržeg dolaska do plaža, pa nešto čisto sumnjam da iz Lefkade do Porto Kacikija ili Egremnija dolaziš brže sa severa. A vodopad je samo stanica na koju možeš da potrošiš sat vremena, sve sa dolaskom iz Nidrija i odlaskom dalje :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

I da, septembar na Lefkadi je za ozbiljne avanturiste. Fali samo sneg pa da bude kvatro stadjone.edit: odnosi se na zapadnu obalu. vetrina, smene oluja i lepog vremena i tako to.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...