Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Moze li neko preporuke za tasos? Gde otici, sta obici, gde se stacionirati.. 

Kakvi su smestaji, gde ima nesto povoljno a dobro i sl. ? :)

KAkva su iskustva rezervacije smestaja preko nikana.gr?

Saveti za trajekt? Cuo sam da ima dva i da je bolje ici na drugi (dalji) jer je kraci put morem?

Edited by ZSNj
Link to comment
38 minutes ago, ZSNj said:

Moze li neko preporuke za tasos? Gde otici, sta obici, gde se stacionirati.

Sve zavisi šta hoćeš, neko voli pored mora, neko malo zavučenije pa se kolima sve obiđe... Ostrvo je malo, ima 90 km u obimu i lako se može obići. Turistički gledano, plaže i većina sadržaja su na istoku. Panagija je popularno odredište za turiste, ali ima autentičnost.

 

41 minutes ago, ZSNj said:

KAkva su iskustva rezervacije smestaja preko nikana.gr?

Nisam koristio ali vidim da je popularan i prilagođen srpskom turisti. Smeštaj - koliko para toliko muzike.

 

42 minutes ago, ZSNj said:

Saveti za trajekt? Cuo sam da ima dva i da je bolje ici na drugi (dalji) jer je kraci put morem?

Neko voli kraći, neko duži...meni je jedna od omiljenih stvari na letovanju dolazak na trajekt posle vožnje i kuntanje na istom, tako da što duže to bolje.

  • Hvala 1
Link to comment

preko Nikane jednom - sve ok prošlo.

 

Tasos je super. išli smo 2014.

meni su sve plaže na istočnoj strani bile prelepe. od Golden Beach pa dole do Potosa.

što se tiče Mermerne plaže to je bilo nešto ispod očekivanja jer (1) sam urnisao auto onom sitnom belom prašinom i meseci su mi trebali da to očistim kako treba i (2) plaža je sad čuvena pa je to jedino mesto gde je bio krkljanac. mada jeste neobično iskustvo videti i vredi.

 

kada se spustite skroz na jug, do Potosa ili Limenarije, onda krenite putevima "unutra" ka sredini ostrva.

ima super seoca za videti sa preslatkim tavernama u kojima, naravno, tražite jagnjetinu :D

odvojite jedno popodne za to, obavezno.

 

noćni život nije neki, bar mi to nismo videli.

al nama je to bilo baš po meri jer smo bili s klincima. 

u ovim većim naseljima ima šetališta gde su tezge sa džidža-bidžama i to, al većina mesta na ostrvu nema ni to.

 

putevi su po ostrvu malo više krivudavi, u poređenju sa recimo Krfom, pa ako idete s klincima a oni imaju mučnine onda to može da bude nezgodno.

"dalji" trajekt iz Keramotija je moja preporuka. vožnja je smešno kratka, maltene čim se odvoji od kopna ugasi motore i krene da klizi kako bi se uparkirao lagano na Tasosu.

al ja nisam neki fan trajekta, pa imaj i to u vidu.

cena je svakako manja jer je i put kraći.

 

Edited by Svarog
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, ZSNj said:

Moze li neko preporuke za tasos? Gde otici, sta obici, gde se stacionirati.. 

Kakvi su smestaji, gde ima nesto povoljno a dobro i sl. ? :)

KAkva su iskustva rezervacije smestaja preko nikana.gr?

Saveti za trajekt? Cuo sam da ima dva i da je bolje ici na drugi (dalji) jer je kraci put morem?

Kacio sam ja na ovoj temi podugacko objasnjenje gde sta i kako, samo sto sad ne znam da koristim pretragu pa i da nadjem taj post :/

 

Link to comment

da li imate neke preporuke za epir? o plazama sam vec dosta informacija dobio, vise me zanima gde je najbolje juriti smestaj da bi se najprakticnije obisao ceo taj potez od parge do preveze, gde je dobra klopa i tako to? 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kolima bih išao..

Mi smo smešteni pre ulaza u mesto, gde je Paradisos plaža, za tu gradsku znam ali bi da idemo malo dalje

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



Link to comment

Sa te strane Lagomandra i Toroni. Sa druge sve sto je blizu Vurvurua i Sartija, plus kamp Kalamici. Trami Ammouda je isto vrhunska plaza. Realno na Sitoniji nema losih plaza. 

  • +1 1
Link to comment
On 26.7.2021. at 20:25, burekdzija said:

Da li neko zna kako izgleda povratak u Srbiju kolima, dete od 14 godina, potreban pcr test za ulaz ili ne? Odrasli su svi vakcinisani.

Ne da ja znam niti je trazeno po povratku. Ako mislis na srpske drzavljane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...