Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

ne moze se sa srpskim pasosom bez vize na albansku granicu..... mislim da ce moci uskoro ali jos uvek ne.nego taj samotraki, nije valjda da niko ne zna nista o tome?

Link to comment
ne moze se sa srpskim pasosom bez vize na albansku granicu..... mislim da ce moci uskoro ali jos uvek ne.nego taj samotraki, nije valjda da niko ne zna nista o tome?
hm, ja čuo da u albaniju leti valjda može i bez vize, tj da se deli na granici...
Link to comment
ne moze se sa srpskim pasosom bez vize na albansku granicu..... mislim da ce moci uskoro ali jos uvek ne.nego taj samotraki, nije valjda da niko ne zna nista o tome?
Napomena:za državljane Republike Srbije za turistički boravak do 180 dana nije potebna vizaNosioci običnih pasoša Republike Srbije nisu u obavezi da pribave vizu za Albaniju u periodu od 01.05.2009. do 31.10.2009.
MSP-vizni rezim
Link to comment

Auuu... Vratila se sa Zakintosa, gde naposletku nisam nasla dodatni smestaj, pa sam morala da se guram u cetvorokrevetnoj sobi sa sve sporetom, mikrotalasnom i onim ketlerom iznad glave. Ali, to je ni po jada spram mog ocaja zbog Zakintosa, kao takvog. Kuku, pa gde su te krasote nahvaljene do meseca i zvezda na putovanjima.info? Dodjoh, videh, obidjoh uzduz i popreko, i ako se izuzme kolektivni paket-aranzmanski orgazam zbog one izvestacene Navaggio plaze s olupinom, koji nisam uspela da dozivim koliko su svi skljocali aparatima, najlepse sam se provela na skroz ne-mediteranskoj Banana plazi gde sam makar mogla da se kupam a da oko mene ne plivaju kesice Cipsija i Carnex konzerve... Sve u svemu, Zakintos me izvesno vise nece videti. Sledi detaljnija kuknjava uz slike, cim prebacim. Jedino sto je vreme bilo stvarno super, dnevna temperatura nije prelazila 29 stepeni. E da, i hotel u kome smo imali dorucak i veceru je iznenadio svezom, lepo spremljenom i raznovrsnom hranom, koja je bila u potpunom neskladu sa ocajnim smestajem. U medjuvremenu, odoh da malo pokusam da se odmorim od mrcvarenja na lokalnom aerodromu i dzoprenja u redu za cekiranje od 5.30 do 9.15. I jos da pomenem: i nad zlom ima zlo - a na Zakintosu se krije pod milozvucnim nazivom Laganas, srecom te sam bila u penzionerskom Tsiliviju.

Link to comment
Auuu... Vratila se sa Zakintosa, gde naposletku nisam nasla dodatni smestaj, pa sam morala da se guram u cetvorokrevetnoj sobi sa sve sporetom, mikrotalasnom i onim ketlerom iznad glave. Ali, to je ni po jada spram mog ocaja zbog Zakintosa, kao takvog. Kuku, pa gde su te krasote nahvaljene do meseca i zvezda na putovanjima.info? Dodjoh, videh, obidjoh uzduz i popreko, i ako se izuzme kolektivni paket-aranzmanski orgazam zbog one izvestacene Navaggio plaze s olupinom, koji nisam uspela da dozivim koliko su svi skljocali aparatima, najlepse sam se provela na skroz ne-mediteranskoj Banana plazi gde sam makar mogla da se kupam a da oko mene ne plivaju kesice Cipsija i Carnex konzerve... Sve u svemu, Zakintos me izvesno vise nece videti. Sledi detaljnija kuknjava uz slike, cim prebacim. Jedino sto je vreme bilo stvarno super, dnevna temperatura nije prelazila 29 stepeni. E da, i hotel u kome smo imali dorucak i veceru je iznenadio svezom, lepo spremljenom i raznovrsnom hranom, koja je bila u potpunom neskladu sa ocajnim smestajem. U medjuvremenu, odoh da malo pokusam da se odmorim od mrcvarenja na lokalnom aerodromu i dzoprenja u redu za cekiranje od 5.30 do 9.15. I jos da pomenem: i nad zlom ima zlo - a na Zakintosu se krije pod milozvucnim nazivom Laganas, srecom te sam bila u penzionerskom Tsiliviju.
malo mi cudno da je bas toliko prljavo. prosle godine u septembru je bilo sve sasvim ok. doduse, prvi dan u tsiliviju je bilo mazuta u tragovima, ali generalno je bilo cisto, posebno na manjim plazama. i mi smo bili u tsiliviju. ako se nas hotel koji je bio 2km od plaze moze nazvati hotelom u tsiliviju. a tsilivi je zaista penzionerski. za miran odmor. a laganas je blagi uzas. sa sve snobovskim ostrvcetom-kaficom agios sostis koji smo morali overiti, a tamo 2 nasa glavnogradska dzibera sa hanuma, i veeeeeeelikom zelju da pokazu kako su srbi najbolji vaterpolisti na svetu, i kako najbolje prskaju okolinu. finale je bilo kad su otisli do di dzeja i turili mu cd sa sakom bulumentom, semsom, miletom kiticem, i ostalim prvacima folk-opere.jesi li bila na porto zoro plazi? gerakas? dafni? agios nikolaos (na vasilikosu)? xigia? pa kupanje kod blue caves i neposrednoj okolini, na navaggio? sela: exo hori, volimes, orthonies?manastiri spiliotissa, anafonitria, elefterotria?
Link to comment

Bile smo na svim tim plazama, osim na Gerakas, gde oko 10 nije bilo mesta, to jest slobodnih suncobrana, pa smo odustale. Bile smo i na jos mnogim mestima, imale smo srece, te je tip koji nam je rentirao kola - neki ex vojni placenik iz Irske koji se preselio na Zakintos kad je otisao u penziju i zaljubio u ostrvo, dakle taj Piter nam je objasnio sta sve treba da vidimo i zaista smo isle "off the beaten path" ali ni to ne moze da mi nadomesti cemer od procerdanog odmora. Da me neko ne shvati pogresno - nije problem u mojim ocekivanjima, znala sam da idem u apartmane i sta me ceka, znala sam da ni ostrvo nije najlepse na svetu, ali sam, na osnovu sve sile prelepih fotki sa Zakintosa ocekivala makar cistu vodu i lepo more, a nisam dobila ni to :( Skroz mi se nije svidelo, i bolje da sam izdangubila odmor na Adi citajuci neku knjigu nego sto sam bacila pare na Zakintos. Da ne pricam sto sam za iste te bacene pare (a nisu male, jer iza svakog coska vreba skriveni trosak: iznajmljivanje kola (jer prosto nemas gde da se kupas, a gradski prevoz vozi do 16, tj. 18), iznajmljivanje lezaljki, ponekad i dva puta dnevno... Za te iste pare sam mogla da uplatim 5* ultra-all-inclusive, na primer, u Egiptu, gde mi se bas svidelo. P.S. I ugrizo me krpelj, verovatno jedini u Jonskom moru.

Link to comment

zao mi je sto ti je odmor propao. mi smo se prosle godine zaista lepo proveli. mozda je razlog to sto nismo bili u vreme pune sezone, pa je sve mirnije i cistije. svakako kad uporedim zakintos sa rodosom onda je tu ocigledno da je rodos ipak bar jedna liga vise sto se tice turisticke ponude. kvalitetniji putevi, odlican autobuski saobracaj, kvalitet usluga,...EDIT: pretpostavljam da zakintos ne moze da isprati povecan dotok turista poslednjih godina. jedva su nekako skrpili za novi aerodrom, ali moraju jos dosta toga da odrade na pratecoj infrastrukturi. nije dovoljno samo povecati kapacitet smestaja. mora se tu jos dosta poraditi.

Edited by Rosbacher
Link to comment

neko bio na Parosu i Anti Parosu?preporucio mi mehanicar dok sam menjao ulje, sedi u svojoj kabini gleda na leptopu grcki TV i kaze: svaki dan bih mogao da placem kad vidim Grcku...a meni suze u ocima a srce u Srbiju...

Link to comment

putujem pocetkom avgusta u Hanioti, a ono shto sam video od Grcke je (bar tako kazu) totalno drugacije (Olimpik bich i Stavros) bar prema kvalitetu plaza i nocnog zivota...neka preporuka...

Link to comment
Jel to negde gde i Imbros? :unsure:
imbros = gokceadamalo juznije, jedno 30kmkoliko znam jedina 2 turska ostrva ne racunajuci onaj krs u mramornom moru
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...