Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

da li si razmišljao o odlasku u grčku preko srpskih agencija? Dovoljno je da na forumu gde si aktivan :) pokupiš preporuke o smeštaju koji će biti doboljno dobar i proveren, a opet povoljniji od onog koji nude nemačke agencije, a da sam organizuješ prevoz.što se tiče lokacija, ljudi hvale one plaže kod Volosa, na egejskom moru (ne u zalivu, naravno). Tu je i onaj izvor one brendirane vode, u planinama.
ma jesam razmisljao, ali je tesko se sa nasim uklopiti jer prave smene na po 10 dana, i to u fiksne dane i onda imam problem da uklopim let sa pocetkom smene. sto se tice ovih lokacija koje su mi interesantne tu se mogu preko neta snaci za kontakt, a i poprilicno sam siguran da nema nasih agencija koje pokrivaju "egzoticne" lokacije po grckoj. gledam peloponez bas sad i poprilicno je to sve skupo, a ne znam da li i vredi. u tolo(n)u sam nasao najjeftinije smestaj 45? dnevno, a nesto nisam ubedjen da bas toliko vredi. umeju ljudi da prodaju relativnu blizinu atini, ali i epidaurusu, mikene, nafpliji, argosu...
Link to comment

brate mili, imas letove nekim carterima rekao bih do kalamate. onda uzmi rentakar i zabodi se negde na peloponez pa bog da te vidi.e sad zaboravih koliko ti je klince i da li je 1 pescana plaza the must. ako nije, peloponez je totalno ludilo za opustanje.meni se tolo nije dopao i odatle sam zbrisao samotako. pitaj sta te interesuje.ako zelis moju preporuku na peloponezu, to je ovohttp://www.kalamitsi-hotel.gr/en/welcome.htmlmediteran kakav nekad bejase. hotel nije bas od jeftinijih ali je spektakularan value for money, ima i odlicnih porodicnih kucica i bungalova, sve na 20 metara od sopstvene plaze i daleko od buke i vreve.selo je na par stotina metara. ima svega i lici na hrvatsku osamdesetih, pre najezde. u samiskama lokalni sir i ostale stvari, milina.odmah do monemvasije, ali to je istocno, isto ima interesantnog smestaja i odlicnih pescanih plaza...bas sa pogledom na monemvasiju. tu je i znacajno jeftinije.ako te jos sta interesuje, moze na PM. nisam imao vremena da otvorim posebnu temu o peloponezu, ali racunaj sigurno pre juna na 1 obuhvat. meni je to najfenomenalnija destinacija u grckoj, cak dva puta me nije mrzelo da sednem u kola i vozim skroz do dole.

Link to comment

klince je sad skoro dve i po godine, i ima malo problema sa trecim krajnikom pa je duzi boravak na moru dobar za nju. mislili smo nekad u martu do sardinije, malte ili turske na jednu nedelju pa u junu dve u grcku i onda smo resili da nam je bolje 3 nedelje u junu u komadu u grckoj, ali to onda sve povlaci i solidan trosak posebno sto su odavde letovi dosta skupi. osim do atine ili soluna. kako nam se ne ide na halkidiki ili negde drugde blizu soluna onda nam ostaje atina kao dolazna avionska stanica pa onda dalje odatle. zbog deteta bi bila dobra plaza koja ima lagani pad. ne mora biti iskljucivo pescana, moze i sljunak, ali da nije odmah dubina. isto bi smestaj trebao biti blizu mora da i sa te strane uticaj mora na dete bude znacajan. za tolo sam citao da je tipican masovni turisticki centar, ali mi je problem da pronadjem koje drugo mesto zadovoljava kriterijume. jednostavno taj deo grcke slabije poznam. krit, rodos, kiklade sam procitao uzduz i popreko i tu se mogu lakse odluciti za odredjeno mesto, ali mi je peloponez nepoznat i nema cak ni puno sadrzaja na netu. recimo, ermioni je i blizu atine i super izgleda, ima sta da se vidi okolo, ali osim jednog ili dva hotela ne mogu na netu da pronadjem nista sto bi licilo na pokusaj rezervisanja smestaja. pod vanplazni sadrzaj podrazumevam i izlete do ostrva, i kojekakve iskopine, muzeje. klubovi mi nisu nesto posebno bitni u celoj prici. ne bih bas da 3 nedelje prelezim na plazi. zato nam je grcka uvek bila prva destinacija. imas super plaze, ali i jos ponesto. slicno peloponezu, pasovala bi i atika, ali isto pojma nemam gde bi covek mogao da bude smestan da ima solidnu plazu. atika je ok stanica i za vanplaznu grcku. a mozda da ipak legnem na rudu i krenem linijom manjeg otpora, tj. da iskopam neki krit ili rodos preko nemackih agencija i da se ne patim? kad dete jos malo poraste bice i malo lakse "egzoticnije" ture praviti.

Link to comment

3 nedelje u grčkoj je idealno da se krit pređe uzduž i popreko. organizuj smeštaj prvih deset dana na zapadnoj obali, a drugih deset dana na istočnoj, uz rent-a-car. Naravno, sve ovo samo ako je klinče imuno na svakodnevnu vožnju. Baš sam sa društvom sa letovanja na Lefkadi pričao da bi ovo bila idealna varijanta za letovanje od 25.juna do 15.jula, obzirom da je tada jeftinije. Cenim da će se klinče više smoriti od 3 nedelje iste plaže, nego od par desetina kilometara vožnje svakog dana i odlaska na raznovrsna mesta. Ali, to zavisi od njega. AKo je vama dvoma to manje bitno.

Link to comment
  • 2 months later...

neku ljudi su spominjali skiathos, meni treba par tesko googljivih informacija. ja planiram da doletim iz ny u atinu i da onda idem brodom. da li neko ima skrivene tips sta raditi a sta ne raditi? koju kompaniju da jurim za brod?ja tamo idem da se nadjem sa mojima, koji ce biti zapadno od grada siathosa (megali ammos). ako ne uhvatim smestaj bas tu, nego vise prema zapadnoj obali ostrva, da li cu moci da nadjem pristojan transport do grada i tog megali xy? to je samo 5 km po google maps, ali ja ne bih iznajmljivala kola i vozila, a ne znam da li postoje neki ok busevi ili taksi. na kraju, ako neko ima da preporuci hotel ili apartmane, bila bih vrlo zahvalna :)

Edited by paculla
Link to comment
neku ljudi su spominjali skiathos, meni treba par tesko googljivih informacija. ja planiram da doletim iz ny u atinu i da onda idem brodom. da li neko ima skrivene tips sta raditi a sta ne raditi? koju kompaniju da jurim za brod?ja tamo idem da se nadjem sa mojima, koji ce biti zapadno od grada siathosa (megali ammos). ako ne uhvatim smestaj bas tu, nego vise prema zapadnoj obali ostrva, da li cu moci da nadjem pristojan transport do grada i tog megali xy? to je samo 5 km po google maps, ali ja ne bih iznajmljivala kola i vozila, a ne znam da li postoje neki ok busevi ili taksi. na kraju, ako neko ima da preporuci hotel ili apartmane, bila bih vrlo zahvalna :)
ako ovde http://www.putovanja.info/forum/index.php?showforum=37 ne nadjes sve odgovore nigde neces. :)
Link to comment
  • 4 weeks later...

jel moze neko iskusniji da mi pomogne da sastavim dobar itinerer za dugacki vikend u severnoj grckojideja je da se u cetvrtak popodne spicim do mak-gr granice i prespavam u famoznim mrzencimaznaci treba da se popune:petaksubotanedeljaponedeljak do popodneva i onda nazad za bgd tako da se stigne do ponoci ili malo iza toga.jedan dan bi trebalo da bude solun.opcije su da se zuji istocno od soluna, ka kavali, eventualno i dalje ili da se istrazuje sever ka kastoriji - u toj opciji moze da se ide na bitolu umesto gevgelije, cak i da se provede dan vise u makedoniji, prespa i to.bitno je da bude neobicno i zabavno, i sto manje moderno:=)

Link to comment

hm, a varijanta solun - kavala - aleksandropulos - ederne (od toga spavanje u prvom, poslednjem, i jednom od ta 2 u sredini)lozi me ta jebena turska da je malo potkacim, taman koliko da si priredim 2 odlaska u hamam i jedno ritualno brijanje sa samaranjem face.?

Link to comment

molio bih cenjenu populaciju da mi pomogne u izboru mesta za letovanje,,, naime, u grčkoj sam bio 4 puta, ali na zakintosu nisam, pa me zanima je li ko, od vaskolike pppopulacije bio/boravio/uživao na pomenutom ostrvu i ako bi mogao da ga uporedi sa kritom i krfom.dvoumim se između glaros hotela u hersonisosu na kritu i vasilikos/argassi na zakintosu...od mora mi je bitna lepa plaža a la stalida na kritu, znači isključivo pesak i toplo more, što se noćnog života ništa previše burno (iako sam x puta bio u hersonisosu i malia na kritu), ali opet mi se nije svideo krf i tasos... nekako su mi dosadnimožda mnogo tražim, ali svaka info je dobrodošla!

Link to comment
molio bih cenjenu populaciju da mi pomogne u izboru mesta za letovanje,,, naime, u grčkoj sam bio 4 puta, ali na zakintosu nisam, pa me zanima je li ko, od vaskolike pppopulacije bio/boravio/uživao na pomenutom ostrvu i ako bi mogao da ga uporedi sa kritom i krfom.dvoumim se između glaros hotela u hersonisosu na kritu i vasilikos/argassi na zakintosu...od mora mi je bitna lepa plaža a la stalida na kritu, znači isključivo pesak i toplo more, što se noćnog života ništa previše burno (iako sam x puta bio u hersonisosu i malia na kritu), ali opet mi se nije svideo krf i tasos... nekako su mi dosadnimožda mnogo tražim, ali svaka info je dobrodošla!
za zakintos ti svakako treba auto, a u tom slucaju ti je svejedno gde si. plaze na istocnom delu ostrva su uglavnom pescane, ciste, voda je fantasticno cista, skoro bez talasa i topla. mi smo bila u tsiliviju koji je klasicno turisticko mesto bez previse grckog u sebi. generalno, na zakintosu neces naci mnogo starina jer je zestoko slupan u zemljotresu posle ww2.kad bih isao ponovo na zakintos, onda bih sigurno uzeo neki smestaj u argasiju ili u vasilikosu jer su mi plaze u tom delu najlepse (porto zoro, agios nikolaos). argasi ima odvratno losu plazu, ali je jako blizu grada zakintosa i kao baza za istrazivanje ostrva je odlicno pozicioniran. sto se tice nocnog zivota tu ti je racunica laganas = malia. u gradu zakintosu ima lokala sa izvornom zakintoskom muzikom (trubadurska).za vise informacija pitaj konkretno sta te zanima. :)
Link to comment
a gde je laganas u odnosu na vasilikos? ako je plaža šlj u argassi, onda je vasilikos izbor :)
argassi ti je super zbog polozaja. to ako planiras da budes mobilan (auto ili moped). odatle ti je sve na cas posla.vasilikos i nije neko mesto i isto moras da se mrdas od plaze do plaze, ali su u toj okolini najlepse pescane plaze na zakintosu. nama je jedna od najlepsih plaza bila xigia (sitni beli sljunak) koja je na severu ostrva.ovde http://www.zanteisland.com/html/tedesco/mappa2.htm imas interaktivnu mapu ostrva pa klikni na najvisi beli krug i videces gde je xigia.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

LJudi jel ima neko iskiustva sa agencijom Argus turs? Uplatio sam preko njih da idem u Pefkohori i onda sam cuo price da nijedan autobus ne stigne odjednom nego mora negde da se pokvari i da je potpuno drugacije ono sto su uplatio u odnosu na slike u katalogu. Inace idem u Vilu Stavros pa ako neko ima info o njoj hvala unapred.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...