Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Cene rent-a-cara su pristojne, ima onaj jedan u glavnoj ulici, malo dalje od 'centra' (to malo dalje čitaj nepun kilometar :)) gde npr možeš da uzmeš Citroen C3 sa full osiguranjem (to obavezno!) za... pfff.. 30 i kusur evra po danu. Na npr četvoro ljudi može da izađe skoro džabe, a vredi imati kola. Ima šta da se vidi, zalazak sunca sa vidikovca u jednom zalivu(imaš par restorana tamo, trenutno ne mogu da se setim imena) je prajsles npr. Tu je i prelepo Cameo ostrvce, u samom Laganasu. Izlasci su najmanji problem.Evo par fotki da ti ilustrujem:8419_259199190458_704070458_8905032_4662476_n.jpgZalazak, naravno fotka ne može to da ilustruje dovoljno dobro :)8419_259433690458_704070458_8911139_3018048_n.jpgČuvena Shipwreck plaža, ali sa gornje strane, treba je i tako obići (i veoma je strmo).8419_259208620458_704070458_8905328_3049729_n.jpgSpaljene šume su vizuelno wow.6832_149051409120_579119120_2540160_6270818_n.jpgCameo island, spolja:8419_259451610458_704070458_8911540_7109451_n.jpgCameo island, iznutra:8419_259702500458_704070458_8917316_2059250_n.jpg

Edited by copkillah
Link to comment
:Hail: Super fotke! Hvala na svim informacijama, a posebno na fotkama. Javi ako se setis imena tog zaliva, ima vremena do jula. :) I bilo koja druga informacija je dobro dosla, a i ja cu sigurno imati jos pitanja.
Link to comment
:Hail: Super fotke! Hvala na svim informacijama, a posebno na fotkama. Javi ako se setis imena tog zaliva, ima vremena do jula. :) I bilo koja druga informacija je dobro dosla, a i ja cu sigurno imati jos pitanja.
zaliv je kod mesta Keri, na jugoistoku ostrva. tamo ces (verovatno) videti i najvecu zastavu na svetu.
Link to comment
  • 1 month later...

ljudi, mrzi me da prelistavam, jel ima nekih iskustava sa Tasosom porodicno? auto/avion, nase agencije/sopstveni booking...

Link to comment

da se nadovezem na zajceva. da li ima nesto gotivno u grckoj do cega ne treba 2 dana voznje. necu da budem bez kola na letovanju, nemam pare za kombinaciju avion+rentacar, moram da idem kolima. dosadasnje iskustvo mi govori da su najbliza super truper mesta pilion sa jedne i lefkada sa druge strane. treba mi nesto relativno oku ugodno, znaci bez dominacije balkanske nedovrsene gradnje, po mogucnosti nekakav wild beauty ili tu negde.druga alternativa je da pod stare dane ucim da vozim skuter, dignem ruke od ove gore koncepcije i spicim se na neko ostrvo. ali i tu ne znam gde posto bih u sirokom luku zaobisao komercijalu tipa santorini i mikonos.

Link to comment

iskreno, mene je strah da na ostrva idem sopstvenim autom i uvek sam uzimao rentacar. od 25 do 33e obicno ispregovaram/nadjem vezu... kontinentalni deo je ok, tu uvek vozim, ali ove vukojebine od ostva nikad (pogotovu zbog mog stila voznje). jednom sam na Kritu parkirao u nekoj lucici, suvise blizu izvadjenog brodica (tada jos ziveci na Vracaru i pod navikom parkiranja medj kontejnere), i vetar mi "otme" vrata iz ruke prilikom izlaska - nabod i proboj lima od skoro 20cm na neko bocno "peraje" broda :blink: (duvalo je da se jedva moglo hodati)i osiguranje mi ladno priznalo, kao "da, da, znamo za problem, ovde duvaju najaci vetrovi u Egeju"...da je bio moj auto tacno bih odma izvadio pistolj i ubio se tu na mestu

Link to comment

mda, sad se secam da sam ipak jednom na rodosu - na kome nisam bio turisticki nego na nekoj konferenciji - uzimao rentacar i to je bilo nesto 50e za 2 dana. samo sto je bio oktobar. sumnjam da se moze naci za te pare na nekom naxosu/parosu/lezbosu/milosu/whatever pocetkom jula.

Edited by gazza1
Link to comment

ma nema sanse, definitivno. mozda eventualno ove godine, dok ih trese kriza, ali generalno ja kad nadjem vezu za b-klasu ispod 30e u sezoni - sve nogom u doope!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja nisam bio na Tasosu, ali znam neke koji odlaze tamo, uglavnom su to parovi sa malom decom. Svi hvale ovaj sajt. Koliko sam ja razumeo, sajt radi Beogradjanka, koja vec godinama zivi na Tasosu i planira da otvori turisticku agenciju. Ona vam rezervise smestsaj i ostvari razne popuste posto tamo ima dobre kontakte. Predpostavljam da nije nikakva prevara posto cujem da ima mnogo zadovoljnih korisnika, ali ponavljam, nisam bio i nemam iskustva iz prve ruke.Imate tu sve potrebne informacije o ostrvu i putu do tamo, razne ponude za povoljan smestaj u hotelima ili privatno, rent-a-car...

Edited by mr@ki
Link to comment

hvala, sad cu da pogledam, mada me ta srbadija uvek odbija...Gazo, jesi ikad odradio onaj produzeni vikend po istocnoj Grckoj? razmisljam o istom, sa Ohrida da pripalimo dole malo

Link to comment
ljudi, mrzi me da prelistavam, jel ima nekih iskustava sa Tasosom porodicno? auto/avion, nase agencije/sopstveni booking...
Ovde ces saznati sve sto to zanima o Tasosu.http://www.putovanja.info/forum/topic/478-tasos-ostrvo-koje-se-voli/
Link to comment
Gazo, jesi ikad odradio onaj produzeni vikend po istocnoj Grckoj? razmisljam o istom, sa Ohrida da pripalimo dole malo
radio sam tu turu za uskrs pre dve godine.od ohrida smo se spustili na sveti naum (na tom putu imas neki pokusaj makedonaca da naprave rekonstrukciju nekog praistorijskog sela na jezeru, kapiram da je zanimljivo za klinca). sveti naum super, odatle pustim putem preko galicice se spustili na prespu koja je teska barustina sa mk strane. na kraju dana se zaboli u bitolu koja je mnogo lep pogranicni gradic, prava kombinacija starog konzulskog grada sa fenomenalno ocuvanim centrom sa renoviranim zgradama sa kraja 19. veka i turske kasabe (ko se pali na stare zanate, berbernice i to, moze da provede prijatno prepodne tamo).odatle smo usli u grcku i ruku na srce nema puno razlike u odnosu na makedoniju. u tom delu putevi su jednako losi, na momente gori nego u srbiji. prvo vece mesto je florina, obican grcki grad, moze da se jede i realno nista vredno duzeg zadrzavanja. od florine na 50km odatle se nalazi raskrsnica na kojoj se skrece ka grckoj prespi (jezeru). ovo je must, ceo kraj je mnogo lep a vredi posetiti i malu i veliku prespu. na maloj prespi se nalazi ostrvce na jezeru agios ahiliops do koga se dolazi pontonom dugackim jedno 150m, na tom ostrvcu su neki arheoloski ostaci i jedna opasno dobra a jeftina kafancuga gde moze da se jede i riba i jagnjetina - klasicno mesto za obzderavanje grckih "horde zla" familija. tu moze da se provede celo popodne (ili prepodne, zavisi kad stignes). sa druge strane prevlake je velika prespa koja sa ove strane izgleda neuporedivo zanimljivije nego sa makedonske, narocito ako odes do mesta koje se zove psarades koje je seoce u zalivu koje je izgradjeno pre 150 godina a onda napusteno pocetkom 20. veka kada su grci poceli da se iseljavaju. onda su pre 10 godina poceli da se vracaju tako da su stare kuce obnovljene i tu ima nekoliko pansiona gde moze da se kunta za nekih 20-25e po glavi plus 3-4 odlicne taverne. lokalci organizuju voznje gliserom za turiste, na par stotina metara od sela se nalaze neke stene u kojima se nalaze freskama oslikane minijaturne pecine u kojima su nekada ziveli pustinjaci. i to bilo manje vise to sto se tice prespe. realno, 1 celi dan tamo, puna kapa - da se ne bi cimali mozete da kuntate u tom selu. btw taj kraj je poznat po najboljem pasulju u grckoj - ne samo da te fasulade vredi jesti po tavernama nego se pored puta prodaje svaka vrsta pasulja koju mozes da zamislis. mi tu napunili gepek gigantesom i leblebijama.istim putem se vratis nazad do raskrnice na glavnom putu florina-kastorija pa odatle dalje na jug ka kastoriji koja je isto vredna jednodnevnog stopa. grad je na jezeru, centar je nekakve severne grcke arhiepiskopije i ima nenormalnu kolicinu sacuvanih crkava. po obicaju cudna grcka kombinacija stare i nove (ruzne) arhitekture ali ima starih delova koji su super. na obali su restorani i kafici, uglavnom napucani kao u svim bogatijim mestima, a kastorija je zahvaljujuci biznisu sa krznom verovatno jedno od najbogatijih grckih tako da mozes da obradujes zenu i spucas 10k ojra na bundu:)dalje od ovoga nisam isao, ovo je bas to sto si napisao, produzeni vikend. mi smo taj potez juzno od ohrida sa spavanjem u bitoli odradili u petak, kastoriju u subotu, prespu u nedelju a ponedeljak popodne se vratili u bgd. realno, balkanska egzotika i to je to.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...