Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

pa moguce da nekome jeste prednost to sto ti oni zavrse - ali sem argumenta koji je apotekarica navela i koji nazalost jeste za mnoge odlucujuci (viza) - ne postoji nijedan drugi parametar u kome sam ne mozes da napravis sebi mnogo bolje i mnogo jeftinije od onoga sto ti uradi agencija. ne znam, ako su ljudi koje poznajem relevantni za bilo kakav zakljucak, mogu da primetim da je nivo samostalnosti nasih ljudi jako nizak i da ce radije provesti odmor u nekakvom krajnje sumnjivom turistickom naselju nego potrositi malo vremena i hrabrosti da se organizuju i skockaju nesto daleko lepse, ne retko i za manje pare. sto se grcke tice, ne secam se da sam ikada video u ponudi nasih agencija smestaj koji volim, autenticne ili bar malo kultuvisanije kuce, izolovane od turisticke vreve, orijentisane na one koji preferiraju individualni turizam umesto ho-ruk ajmo svi na dorucak veceru sad opcije. a to se zacas posla nadje na netu.
moje iskustvo od prošlog leta kaže da je bilo apsolutno nemoguće naći smeštaj po ceni koja je nama odgovarala u nekoj varijanti da lutamo netom pa na šta naiđemo. ima na ovom topiku sve što sam pisao o tome pre otprilike godinu dana. A nije da se nismo svo četvoro iscimali da nađemo jeftinije od 20e po osobi. Pazi, ako je tvoj način letovanja da noćenje platiš 30e i više, onda te potpuno razumem. Takvu vrstu aranžmana neuporedivo je lakše naći u solo varijanti. I zaista onda nema potrebe petljati se sa agencijama. Takvih ponuda je u Grčkoj na svakom koraku na hiljadama internet stranica. Uostalom, nema potrebe da ti to pričam; to znaš bolje od mene. Siguran sam da postoji bezbroj agencija koji kecaju srpske turiste koji dupetom ne žele da mrdu oko svog letovanja, pa onda podignu cene u meri da premašuju ponudu koja se može pronaći na internetu.Ali, ako ti je cilj da letuješ za 15e, jer samo toliko imaš, onda mislim da pričamo o potpuno drugim uslovima. Ja bih zaista voleo da mi daš neke savete kako da u sred sezone na lefkadi letujem za 16e po osobi, a da to ne bude preko agencije. Pa makar to bio i Nidri.
Link to comment
Ali, ako ti je cilj da letuješ za 15e, jer samo toliko imaš, onda mislim da pričamo o potpuno drugim uslovima. Ja bih zaista voleo da mi daš neke savete kako da u sred sezone na lefkadi letujem za 16e po osobi, a da to ne bude preko agencije. Pa makar to bio i Nidri.
pa dobro, za nidri ne moze da ti pomogne ni bog otac sem da ga zaobidjes u najvecem mogucem luku. ja sam na lefkadi bio u prvoj nedelji septembra kada su cene vec bile pale dole. u agios nikitasu koji si video, tada je bilo finih apartmana po toj ceni, recimo 60-70E za 4 osobe (dve spavace sobe). nas troje je spavalo u kuci na obali, 6m od mora, mislim da smo platili 60 ili 65E noc, posle sam video da su ovi indijanci koji su upadali uspevali da dobiju recimo apartman za 2 osobe za 35E.ali se slazem, ako je to parametar - 15E - onda tu nema pomoci od neta. to angro kupuju agencije i valjaju dalje. jbga.
Link to comment

pa da. pričamo o dve različite vrste turizma. otprilike, cenim da u sred sezone 20-25 eura predstavlja granicu između te dve vrste. iznad toga, zločin prema sebi je imati posla sa agencijom.opet, imaš i ljude koji svojevoljno i svesno žele da plate agenciji više, ako će to značiti da je jedino što je potrevno da urade pre letovanja, da zapakuju kofere. mnoge ljude smara to pretraživanje po netu. a košta ako hoćeš da to uradi neko drugi za tebe. meni je to razmišljanje prilično čudno, to je valjda jasno. naravno, početkom septembra ili u prvoj polovini jula, granični iznos se smanjuje.3 drugarice su pre 3 leta dobile individualne vize i zapalile na skopelos. mislim da je bila sredina jula. našle su smeštaj na licu mesta, i rečenicom "we need one room tree beds and !chicken!" dobile sve to za 55e dnevno na 10 dana.pre dve godine sam se na Paxosu raspitivao za cene. Onako kao padobranac sam se raspitivao. bio je 25.avgust, dakle kada cene već idu naniže. Za apartman sa dve sobe i 4 kreveta mi je traženo 80e. Cenim da je moglo biti i manje kada bih se upustio u natezanje.

Edited by pacey defender
Link to comment

prenost agencije je kad ides na ostrvo i oni ti ponude povoljnu kombinaciju leta i smestaja, narocito ako ne mozes da nadjes komercijalne letove za tu destinaciju. ja se napatih da organizujem letovanje ove godine, oci su mi iskapale nad grckim taksijima, autobusima, brodovima i pravljenju kombinacija tako da ne prodjem kao odisej za 7 dana letovanja. doduse, ja sam malo dalje nego vi, pa nije lako naci let u povoljno vreme, jer si skoro ostavljen na milost i nemilost olimpiku.

Link to comment

to je za paxos odlicna cena, naravno zavisi od kuce, lokacije itd. mislim da si vec dobio septembarsku cenu - paxos i anti-paxos su osetno skuplji od lefkade koja je na tom celom potezu od paxosa do kefalonije da ne kazem od krfa do zakintosa, najjeftinija.

Link to comment
to je za paxos odlicna cena, naravno zavisi od kuce, lokacije itd. mislim da si vec dobio septembarsku cenu - paxos i anti-paxos su osetno skuplji od lefkade koja je na tom celom potezu od paxosa do kefalonije da ne kazem od krfa do zakintosa, najjeftinija.
e al pazi, tražili su mi 350e za 10 dana za iznajmljivanje čamca na koji nema šanse da stane više od 6 osoba. to je onaj što i tomos4 može da ga izgura. to je ipak mnogo. a realno treba ti tako nešto za obilazak svih pećina i onih fenomenalnih plaža na antipaxosu. jeste skupo ostrvo, skuplje od parge npr. to se vidi po najtrivijalnijim stvarima, tipa flajka vode u supermarketu, suvenir, gyros.....da. lefkada je najjeftinija na jonskom, tu nema dileme. otprilike paksos je u rangu kefalonije.i ovo što kaže paculla je tačno; možeš preko neta da naletiš na idealan smeštaj, ali se pojavljuje problem reda letenja. Edited by pacey defender
Link to comment

dajte neku preporuku za smestaj ili adekvatan sajt na kome se moze naci smestaj na tasosu. treba mi apartman sa odvojenom spavacom sobom, blizu obale u sto je moguce mirnijem mestu. idem svojim kolima sa zenom i malim detetom.hvala.

Edited by ikar
Link to comment

Za miran smeštaj na Tasosu uzmi bilo koje selo na zapadu ostrva. Ne mogu da im se setim imena ali uzmi kartu i gledaj zapad. Sve popularne destinacije su na istoku ili jugu, dok su ovo na zapadu selendre u kojima sam i osetio najveći duševni mir. Prednost je što i na zapadu ima mnogo manje pčela.

Link to comment
Da li je neko išao na izlet sa Krfa do Albanije? Izgleda vrlo blizu i to neko veće mesto, Sarande? Da li je dovoljna grčka viza?
saranda bi trebalo da je vrh albanske ponude...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...