Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Rezulati istrage cure i ovako... a iskacu i drugi kosturi iz ormana... Skromni M. Fillon ima i konsultantsku firmu, kroz koju je kesirao isto oko milionce od 2012...

Link to comment

Pa, za sada (pre nego sto se istraga zavrsi i sudija podnese ili ne podnese optuznicu) samo politicki. Prvo istrazivanje od skandala (od prekjuce po mom vremenu) pokazuje da bi Fillon ispao jos u prvom krugu sa jedva nekih 20%. Prva bi bila Marina, a drugi (centrista) Macron. Bayrou se i dalje necka da li da ide na izbore ili ne, no on je u svakom slucaju samo Trojanac, koji bi odmogao i desnici i centristima, a pored Macrona, tesko da ima neke vece sanse. Moguce je da u njegovoj glavi on vidi sebe kao kompromis.

 

Sto se tice desnice, odnosno Les Republicains (LR), oni su tek sada u dilemi. Da li da istraju sa Fillonom i cekaju tih famoznih "a5 dana" da se istraga zavrsi ili da pokrenu neki djavo unutar stranke i zamene kandidata. Kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova, AJ bi kao drugoplasirani u drugom krugu sebe video kao prirodnu zamenu. Problem za njega je kada bi svi oni koji su glasali za Fillona mogli da biraju izmedju njega i Sarkozija, moguce je da bi Sarko umislio da bi on bio pobednik, sto je malo verovatno.

 

Jedino sto moze da ga nametne kao kandidata jeste to sto je AJ manje prihvatljiv onim glasacima koji su se priblizili Marininom FN-u, za koje je FN njenog oca bio malo previse. Sarko bi sigurno prihvatio znacajan broj tih glasaca nazad, ali bi izgubio i dobar deo centrista.

 

Sve u svemu, zacin C.

Link to comment

Upropastis sebe toliko da ne mozes ni do drugog kruga da dobacis u situaciji kad je na desnici picvajz, ima ih ko kusih pasa i poturaju noge jedni drugima. Jeste opsti trenutak™ takav da je plodno tle za naci... ovaj desnicu, ali aman!

 

Sve se nadam neko ce da iskoci i malo prodrma taj narod tamo, al djabe. A mnogo me plase izbori u Francuskoj, mnogo vise nego oni u Nemackoj. Jebo im pas mater svima!

Link to comment

Ne bi trebalo da te plasi. Desnica - levica u Francuskoj je malo drugacija igra od onoga sto te plasi. Svi znaju sta moraju da urade, niko ne sme da uradi ono sto hoce, vec sto moraju pod pritiskom. Situacija u Francuskoj na sceni levica vs desnica je uglavnom ciklicna, dok se narod ne zamori i ne naljuti na jedne, pa dodje vreme drugih i tako u krug. 

 

Marina i FN je vec druga prica, jer kao sto rekoh, problem i nije toliko Marina vec buduci rascep izmedju nje i Marion, koja je tek ostrija (iako super izgleda :) ).

 

Edit: u prvom krugu, ako PS bude iznad petog mesta, ima da se sutaju u dupe od srece.

Edited by dragance
Link to comment

Ne bi trebalo da te plasi. Desnica - levica u Francuskoj je malo drugacija igra od onoga sto te plasi. Svi znaju sta moraju da urade, niko ne sme da uradi ono sto hoce, vec sto moraju pod pritiskom. Situacija u Francuskoj na sceni levica vs desnica je uglavnom ciklicna, dok se narod ne zamori i ne naljuti na jedne, pa dodje vreme drugih i tako u krug. 

 

Jasno, kao i u vecini drugih zemalja. 

 

Kad kazem desnica ukljucujem tu i FN i familiju Le Pen naravno. A ni ovi satro umereni(ji) nisu za radost. 

 

A Marion je zrela za malo ideoloskog preusmeravanja  :naughty:

 

 

Edit: u prvom krugu, ako PS bude iznad petog mesta, ima da se sutaju u dupe od srece.

 

 

Ima li neko da se makar pozicionira za buducnost, kad vec sad nemaju sanse? Neko ko nece biti problematican (DSK) ili pajac (Oland)?

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Slabo je sta tu na vidiku. PS je u rascepu vec odavno, jos od odlaska Miterana. To je nekako i nekim cudom uspeo da zaustavi Lionel Jospin, ali poraz na predsednickim izborima (tj u prvom krugu) kada je "imao" vecinu, a ljudi se stedeli tek za drugi krug je doneo potpuni raspad sistema. PS je stranka vise struja, imas tu Rokardiste, Zospiniste, Deloriste, De Goliste, sta-sve-ne. Trenutno je rascep izmedju Valsa i Hamona. Vals, kao bivsi Hollandov premijer je hteo da povuce odredjene poteze koje su mnoge zemlje odavno povukle, da bi modernizovale i skinule drzavni teret sa ekonomije, no nije mu uspelo. Prvenstveno zbog jakih sindikata, koji su dobri da stite sadasnje zaposlene, ali po inerciji ima negativan uticaj na prospekte onih koji bi da nadju posao.

 

Hamon je sticenik Martine Aubry, cerke Jacquesa Delorsa, koja je tvrda leva struja. Nesto - skoro pa kao Corbyn u UK.

 

Tu negde u cosku imas i dalje Hollandeovu bivsu, Segolene Royal, mada je ona pretrpela previse porazqa da bi se poovo upustala u neke avanture.

 

Dodati tome sve ovo sto se desilo u Francuskoj sa atentatima i mislim da je PS gotova do sledece generacije.

Link to comment

Ne znam na sta ce sve ovo da ispadne, ali da se dobro zabavljamo, to stoji...

 

Novi momenat : Madame Fillon je 2007 dala intervju nekim britancima, oni to snimili i emitovali... e sad, francuski novinari otkupili sav snimljeni materijal, izmedju ostalog i rush snimke koji nisu bili u intervjuu emitovanom 2007... na tim snimcima Mme Fillon, koja tad vec desetak godina prima platu, izjavljuje da nikad nije bila asistent muzu... i da se nije bavila njegovim PR poslovima...

 

Emitovanje veceras posle dnevnika... gde su mi kokice?

Link to comment

Čudi me da Melenchon ima šanse za ulazak u drugi krug, ali s obzirom na situaciju moguće je. Komunisti nisu slabi u Francuskoj, ali koliko znam rascepkani su na više frakcija. Koliko je Melenchon obezbedio podrške? Ne znam koliko bi Hamondova nominacija mogla da utiče na njegovo glasačko telo, s obzirom da je to pomeranje ulevo.

 

Fijon se povlači zbog afere? To iz ovdašnje (srpske) perspektive deluje gotovo neverovatno. Oće li se time stvoriti neki prazan prostor ili se računa da će se stvari brzo pozicionirati?

 

Marine bi mogla već u prvom krugu da uzme 35%. Čisto sumnjam da će drugi krug izgledati tako da svi ostali glasaju protiv nje. I po meni najveće šanse u drugom krugu (protiv Lepenove) bi imao Macron.

 

Zanimljiv mi je i Bajru (mada ne znam da li je rešio da se kandiduje). On bi mogao nekima da otkine podosta glasova. Ima jako regionalno uporište, a u stanju je da skupi priličan broj glasova širom Francuske.

Link to comment

Bajru  :lolol: Taj se javlja svake pete godine kada su predsjednicki izbori.

 

Marina ce biti na celu u prvom krugu to je vec sada sigurno ali ne vjerujem da moze preko 30% (sto je ogromno za prvi krug). Ocekujem oko 25%

 

Fijona ce navjerovatnbije zamjeniti Baroin ali nece to ici tako glatko. I sta ce sa onim parama koje su dobili od izbora?

 

Melenchon ce imati dobar skor u prvom krugu (njegovi mitinzi su najposjeceniji). Da li ce biti dovoljno za drugi krug, vidjecemo.

Link to comment

Slabo je sta tu na vidiku. PS je u rascepu vec odavno, jos od odlaska Miterana. To je nekako i nekim cudom uspeo da zaustavi Lionel Jospin, ali poraz na predsednickim izborima (tj u prvom krugu) kada je "imao" vecinu, a ljudi se stedeli tek za drugi krug je doneo potpuni raspad sistema. PS je stranka vise struja, imas tu Rokardiste, Zospiniste, Deloriste, De Goliste, sta-sve-ne. Trenutno je rascep izmedju Valsa i Hamona. Vals, kao bivsi Hollandov premijer je hteo da povuce odredjene poteze koje su mnoge zemlje odavno povukle, da bi modernizovale i skinule drzavni teret sa ekonomije, no nije mu uspelo. Prvenstveno zbog jakih sindikata, koji su dobri da stite sadasnje zaposlene, ali po inerciji ima negativan uticaj na prospekte onih koji bi da nadju posao.

 

Hamon je sticenik Martine Aubry, cerke Jacquesa Delorsa, koja je tvrda leva struja. Nesto - skoro pa kao Corbyn u UK.

 

Tu negde u cosku imas i dalje Hollandeovu bivsu, Segolene Royal, mada je ona pretrpela previse porazqa da bi se poovo upustala u neke avanture.

 

Dodati tome sve ovo sto se desilo u Francuskoj sa atentatima i mislim da je PS gotova do sledece generacije.

 

Hvala :)

Link to comment
×
×
  • Create New...