Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Jos niko ne poznaje pravi program Macron-a. Ima nekih naznaka ali kompletan program fali.

Francuska je zrela za liberalizaciju ekonomije (nije ogromna vecina ali je ipak vecina ljudi za to). Fillon-ov program je ekonomski liberalan za firme (nama smrtnicima se povecava PDV za 2℅, porezi na plate se ne smanjuju, privatizacija socijalnog osiguranja, itd itd) ali socijano konzervativan.

 

Najcudnije je sto se obadvojica zalazu sa skidanje sankcija rusiji. Kao i Marine-a i Mélenchon.

 

Vjerujem da ce Mélenchon imati odlican tezultat i moguce je da prodje u drugi krug.

Edited by borris_
Link to comment

Sad sam tek video detalje i šta je odgovorio :isuse: i to je naravno priredio Le Canard Enchaîné. Zaista je gotov, a to sam ukapirao kad je rekao da će tužiti novine koje to budu pisale.

 

Pravilo br.1 je ako nameravaš da tužiš, nećeš o tome pričati kako nameravaš. Verovatno blefira ili će da ide na sve ili ništa.

 

Problem je što Le Canard nikada nije izgubio nijednu tužbu.

 

Pozdravite predsednicu Marinu. Osim ako ovo malecki Makijaveli nije sam spremio Fillonu i da se on pojavi kao spasilac i uleti u trku, pored Juppéa koji ostaje zatečen ovim.

Link to comment

Ako bude Mélenchon (sasvim moguce - Hamon nema nikakve sanse), preci ce 30% i vjerujem da bi pobjedila. Desnica nije lijevica, oni bi prije za Marinu nego za nekog lijevicara.

 

Fillon nece ni tuziti >Le Canard-a, zna da bi izgubio.

 

Svi politicari znaju da Le Canard uvijek ispuca prvu salvu pa onda drugu salvu u sledecem broju. Nikada ne izbace sve sto znaju i imaju na pocetku.

 

Fillon je gotov.

Edited by borris_
Link to comment

Inače, očekujem već duže vreme rascep u FNu na relaciji Marina i nećaka, to su dve različite struje koje za sada još nekako i kohabitiraju. Mlada je malo tvrdja i pro-verski orijentisana struja koji i dalje žale za Vichy režimom, što je u stvari bliže matorom Jean Marie zle Penu. Marina je već malo drugačiji tip, koji više liči blue collar sirotinji koja je grdno prošla ekonomski, ne vole arape, ali žive istim mizernim životom, često i jedni pored drugih + farmeri.

 

Verujem da će to krenuti 5-6 meseci nakon predsedničkih, da se to prestroji pred parlamentarne. To bi vratilo FN i satelite na podnošljivih 10ak posto.

Link to comment

Ne mislim da Canard čeka neki momenat, nije im to modus operandi. Da nešto imaju već bi to objavili. Ne zavise od nikoga, osim čitalaca, kojih imaju solidan broj - nema reklama, te nema ni vanjskog pritiska. Moguće je da istražuju i dalje, ali šta god da bude, FN i Marinu može sjebati samo sopstvena familija.

Link to comment

Kakvi spektakularni pucnjevi u sopstvene noge u svim strankama, kod svih kandidata :D

 

To može samo u Francuskoj. Šteta što nema prava online verzija Le Canarda, zlatom bih platio da čitam (a ne da čekam 10 dana da mi stigne bajato).

Link to comment

" Quand on est dans le m..., faites comme dans les sables mouvants, surtout ne bougez pas !"

:D

 

Fillon, braneci se sinoc vijestima, samo se ukopao u jos veca govna.

Zeleci da preduhitri Le Canard-a, rekao je da je zaposljavao dvoje djece koji su bili advokati dok je bio senator. Problem je sto mu tada djeca nisu jos bila advokati. :D

Link to comment

Nije da je nesto potpuno novo receno za one koji prate malo duze francusku politicku scenu, ali ovaj tekst je izvrstan ne samo zbog uvida u licnosti koje vedre i oblace, vec i otvoreno otkriva detalje  zasto se desio rascep i slicne stvari + je na engleskom za one koji nemaju plezir da razumeju francuski.

 

https://www.theguardian.com/world/2017/jan/31/florian-philippot-could-make-marine-le-pen-president-france

Link to comment

Fillon i LR dali neverovatnu izjavu da je ovo "ustavni državni udar" (hm, kako prevesti le coup d'état constitutionel, osim kao zloupotreba ustava?) predsednika i socijalista, koji bi da "spreče LR da ima svog kandidata".

 

Kao za "15 dana će se znati rezultati istrage, treba izdržati toliko" što je po meni sci-fi. Gotov je, a biće čudo ako ne zaglavi ćorku.

 

Naravno, ko će ga zameniti kao kandidata je veliko pitanje i haos. Juppé kao drugi u drugom krugu, ali dosta konzervativnijih glasača bi bili bliži Sarkoziju. I dalje mislim da je mali Napoleon iza ovoga, njemu ovo jedino odgovara (kao i FNu, no oni nemaju krtice u sistemu, bar ne u ovolikom obimu.

 

I za kraj, drugi izbori gde veliki favorit pada u nemilost pravde, nakon DSK! Komedija.

Link to comment
×
×
  • Create New...