Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Meni nit ovaj rus sto peva dok avion pada nit onaj sa sampanjcem sto je sav u rupama ne deluju kao slike sa nuzno negativnom ili podrugljivom konotacijom. Zapravo tumacim ih vise kao prkos smrti - u slucaju rusa licna hrabrost a u spucaju francuza nepobedivost kulture.

Link to comment

Meni nit ovaj rus sto peva dok avion pada nit onaj sa sampanjcem sto je sav u rupama ne deluju kao slike sa nuzno negativnom ili podrugljivom konotacijom. Zapravo tumacim ih vise kao prkos smrti - u slucaju rusa licna hrabrost a u spucaju francuza nepobedivost kulture.

 

Aaa caareee!!!! :D :D

 

Jbt, ispasce da te proganjam ali brate.. Na prethodnoj strani izjednacavas rusiju sa isisom, ovde "licna hrabrost i prkos smrti".. ti si jebeni car! Majke mi.

Link to comment

Realno, svi su podjebavački, osim karikature o ubistvu njih, ona je prkošenje smrti i to. Ostale su, vidi ove budale poginule haha. Bilo je i podjebavanje sa onim ruskim avionom sto su ga digli u vazduh kada je leteo iz egipta.

Link to comment

Realno, svi su podjebavački, osim karikature o ubistvu njih, ona je prkošenje smrti i to. Ostale su, vidi ove budale poginule haha. Bilo je i podjebavanje sa onim ruskim avionom sto su ga digli u vazduh kada je leteo iz egipta.

I meni google tako preveo ali rekoh nemam smisla za humor.

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

Benoît Hamon The furthest left of the candidates and, at 49, the youngest. He wants to reduce the working week from 35 hours to 32, levy a tax on robots and provide a monthly universal basic income. He has accused politicians on the right and left of twisting French secularism to discriminate against Muslims. Once seen as the outsider candidate, his popularity and poll ratings have risen sharply during the campaign.

 

WTF?

 

Sutra primarie socijalista.

Link to comment

Čovek se zanima za budućnost, kada roboti sve više budu zamenjivali ljude na poslu.

 

U tipičnom socijalističkom umu, sve što zaradjuje neke pare se mora oporezovati.

Edited by dragance
Link to comment

Socijalisti u Francuskoj sve vise klize prema Jeremy Corbyn momentu, u cijim "prajmariz" je na prvom mestu Benoit Hamon nakon prvog kruga. u drugom krugu ce se naci sa Valsom. Hamon, koji je usao u politiku kao ucenik Martine Aubry, cerke Jacquesa Delorsa, je na veoma levoj strani PSa - kao i njegova mentorka (sto se nije moglo reci za njenog oca).

 

Sa ovim se izvesno levica oprasta od drugog kruga predsednickih izbora i prepusta utakmicu Fillonu i Marini.

 

Bice svasta.

Link to comment

Socijalisti u Francuskoj sve vise klize prema Jeremy Corbyn momentu, u cijim "prajmariz" je na prvom mestu Benoit Hamon nakon prvog kruga. u drugom krugu ce se naci sa Valsom. Hamon, koji je usao u politiku kao ucenik Martine Aubry, cerke Jacquesa Delorsa, je na veoma levoj strani PSa - kao i njegova mentorka (sto se nije moglo reci za njenog oca).

 

Sa ovim se izvesno levica oprasta od drugog kruga predsednickih izbora i prepusta utakmicu Fillonu i Marini.

 

Bice svasta.

Upravo...Mada se nadam da će u drugom krugu biti Macron i Lepenova a da će Macron pobediti...Fillon ima mnogo desničarskiji program od nje. Ja lično podržavam Melenchona i žao mi je što se Jose Bove nije kandidovao kao kandidat jedinstvene levice...Martine Aubry mi je jedna od najomiljenijih u Francuskoj, Hamon je super ali će kandidat PS nažalost biti Vals...

Link to comment

 

Sa ovim se izvesno levica oprasta od drugog kruga predsednickih izbora i prepusta utakmicu Fillonu i Marini.

 

Bice svasta.

 

Ja nesto citam kao na BBCiju, FN nije odusevljen cinjenicom da bi Amon mogao biti kandidat, jer to znaci da ce otici dosta socijalistickih centristickijih glasova Makronu, sto ugrozava Marinin prolazak u 2. krug. Mislim nekako mi je i najlogicnije da u tom slucaju Makron najvise profitira, sada, da li ce mu to biti dovoljno za 2. krug, to je pitanje

Link to comment

Mislim da ce Mélenchon dobiti dosta glasova. Vodi dobru kampanju, sale su mu pune. Nije moj "tasse de thé" ali odlican je.

 

Socijalisti polako propadaju. Nisu u stanju da organizuju interne izbore bez da izbije neki skandal. Pokusali su da laziraju broj glasaca, 1,5M im je bilo malo pa su dodali 400000 glasaca, jednako rasporedjenih. Neka propadnu, zasluzili su. "Moralne" gromade. Prvi su na braniku odbrane "demokratskih vrijednosti" a ne znaju da posteno organizuju interno glasanje (nije im prvi put da laziraju glasanje). Nesto kao americke demokrate.

 

Fillon je zaposljavao zenu dok je bio izabran u skupstini. To nije zabranjeno ali ona izgleda nije nista radila. Za 8 godina, "zaradila" je 500k€ bruto + 100k€ "radeci" za neke novine (plata 5000€ bruto mjesecno). Glavni politicki slogan Fillon-a je borba protiv profitera sistema. Je suis mort de rire. :D

 

Posto je napad najbolja odbrana, LR (partija Fillona) je optuzila Macron-a da je koristio pare ministarstva za svoj politicki pokret (120k€).

 

Bienvenue en France :D

 

edit: Pénélope (zena Fillon-a) prije nekoliko mjeseci : « Jusqu’à présent, je ne m’étais jamais impliquée dans la vie politique de mon mari » (do sada se nisam mjesala u politicki zivot muza). :D

Edited by borris_
Link to comment

Nije nelegalno. Problem je sto ova izgleda nije nista radila (i sama je rekalda se ne mjesa u politicki zivot muza). Za 8 godina, zaradila je polamiliona €. Ti ti dodje oko 62500€ godisnje, sto je vise odlicna plata narocito za posao koji nije radila (i da ga je radila, opet odlicne pare).

 

Plata od 5000€ radeci za novine (La Revue des deux mondes, 8000 primjeraka) je rekao bih nelogicna. Sam direktor je rekao da je pregledala samo dva tri clanka (nije ih ni napisala). Ali dorbo to nisu drzavne pare. 

Link to comment

Gotov je Fillon.

Samo da vidim sta ce reci veceras ali tesko ce se izvuci iz ovoga.

 

Finale ce biti izmedju Le Pen i Macron/Melenchon.

Edited by borris_
Link to comment

Gotov je Fillon.

Samo da vidim sta ce reci veceras ali tesko ce se izvuci iz ovoga.

 

Finale ce biti izmedju Le Pen i Macron/Melenchon.

 

Smo sigurni da Macron nema kosture u ormanu?

Bice ovde jos svasta.

 

Plus, Makron je Blerista koji do sada nije bio na udaru. Ekonomski nije on drugaciji od Fijona.

Edited by Budja
Link to comment
×
×
  • Create New...