Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Jos je veci kurton poredjenje naslovne stranice povodom 11. septembra

 

Stvarno nema smisla da se raspravljam sa ljudima koji očigledno toliko dobro poznaju sve što je ikada objavljeno u Šarli ebdou (dakle i mimo naslovnica) da su u stanju da bez zadrške zaključe da je ovo 1 novo dno te ću se povući.

Edited by vememah
Link to comment

...mada doduse postoji i treca mogucnost,

 

 

 

Napisao si da je 11. septembar dogadjaj koji dopusta komentare od zgrazanja do podrske, sto je dovoljno da aktivira lovca™ u meni.

 

Da ti dodatno pojasnim: 11. septembar je teroristicki cin u kome su poginuli civili. Porediti taj dogadjaj sa padom vojnog aviona koji je isao da pomogne vojna dejstva na tudjoj teritoriji je vrlo tendenciozno. Poredjenje vojnih zrtava sa zrtvama poplave je tek preveliki bezobrazluk cak i za tvoje standarde. Doduse, ostavljam mogucnost da nista sto pises ne odrazava tvoje stavove, te da je u pitanju meta-pisanje na koje si nas vec navikao.

 

Ipak sam, na moju zalost, bio u pravu: radi se o trecoj mogucnosti.

Over & out.

Link to comment

Ovde je po sredi veliki nesporazum. Ne radi se ovde ni o kakvom mom zgražavanju nad rusofobijom u CH karikaturama. Vememah me je pogrešno shvatio, pa se onda Roger nadovezao i odosmo daleko. Kad Vememah kaže da to traje decenijama, to celu stvar čini gorom, a ne boljom.

 

Ovde se radi o dehumanizaciji, o povratku u pre-homerovsko doba. Ovo nije smešno, a nije ni glupo. To je neljudski. Pravo pitanje je, koliko je onih ljudi kojima je ovo zabavno. Odgovor na to pitanje obrnuto je proporcijalan periodu koji nas deli do kraja ovog sranja koje nazivamo svet, civilizacija, ljudskost.

 

Učili su nas da je Ahilejev pristanak da Hektorovo telo preda Prijamu početak civilizacije. Verovatno će jednog dana neke marsovce da uče kako je karikatura CH predstavljala njen kraj. Ili ono nabijanje štapa u dupe Gadafiju i sl...

 

Razume se, pitanje je i gde se i kada desio kvar i kako smo došli do ovde gde smo.

 

@Host

 

Koliko znam, većina sastava hora su bili civili, mada su nosili uniforme. I nisu išli da izvršavaju borbene zadatke tamo. Nisu išli u vojnu misiju. Išli su da pevaju.

 

 

The Alexandrov Ensemble has about 200 singers, dancers and musicians, most of whom are civilian musical professionals who also work in other choirs, ensembles and musical theatres.

Link to comment

Tako je to kada se poznavanje opusa Charlie Hebdoa svodi na karikature Muhameda i od kada su postali svetski "poznati". Pisao sam ovom forumu, možda i baš na ovoj temi, o CH. Istina je da su par puta finansijski propali, ali da vrsta humora i mete istog (svi, svi, svi) se nikada nisu menjale.

Link to comment

Zašto onaj koga to vređa mora znati njihov čitav opus? Ej ne ljuti se što seremo po tvojim bogovima, mi to radimo i sa našim. Znaš, mi seremo po svemu i to morate poštovati!

Link to comment

Zašto onaj koga to vređa mora znati njihov čitav opus? Ej ne ljuti se što seremo po tvojim bogovima, mi to radimo i sa našim. Znaš, mi seremo po svemu i to morate poštovati!

 

To se zove sloboda govora i mnogi ljudi su za to izginuli. Meni se trilion stvari koje izlaze u pakistanskim (na primer) novinama nimalo ne svidja, pa ne idem se samospaljujem zbog toga ili da trubim kako je sramota to sto pisu. 

Link to comment

sprdanje sa tragedijama je isto kao i sprdnja sa invaliditetom jednostavno odvratno, al jbg, ko sto neko rece o ukusima se ne raspravlja,

 

ima ljudi koji u sexu vole da se mazu govnima pa eto. nek cvjeta tisucu cvjetova...

Link to comment

Računam™ da su onu duhovitost za 11.09. mogli iskoristiti za Nicu...

Ovde su se ljudi polivali govnima zbog nedovoljno empatije kada su teroristi udarili u Parizu, tako da obrni-okreni nije svi svi svi niti je svaki put smešno.

Link to comment

To se zove sloboda govora i mnogi ljudi su za to izginuli. Meni se trilion stvari koje izlaze u pakistanskim (na primer) novinama nimalo ne svidja, pa ne idem se samospaljujem zbog toga ili da trubim kako je sramota to sto pisu. 

 

Па ОК али имаш и ти право да кажеш да ти је нешто у пакистанским новинама одвратно. Каква је то слобода говора ако они могу да објаве било шта а ти у име политичке коректности (за коју нико није гинуо, напротив) не смеш то да прокоментаришеш ван своја 4, је ли, зида...?

 

Поента је да нико нема право да врши насиље спрам нечега што му се не допада. А да онако узгред назовеш неког неталентованим чобанином, па то ваљда још увек спада у ту слободу говора коју бисмо да одбранимо.

Link to comment

Па ОК али имаш и ти право да кажеш да ти је нешто у пакистанским новинама одвратно. Каква је то слобода говора ако они могу да објаве било шта а ти у име политичке коректности (за коју нико није гинуо, напротив) не смеш то да прокоментаришеш ван своја 4, је ли, зида...?

 

Поента је да нико нема право да врши насиље спрам нечега што му се не допада. А да онако узгред назовеш неког неталентованим чобанином, па то ваљда још увек спада у ту слободу говора коју бисмо да одбранимо.

 

Naravno, ono o zgrazavanju u 4 zida je bilo ironicno...

Link to comment

Stvarno nema smisla da se raspravljam sa ljudima koji očigledno toliko dobro poznaju sve što je ikada objavljeno u Šarli ebdou (dakle i mimo naslovnica) da su u stanju da bez zadrške zaključe da je ovo 1 novo dno te ću se povući.

 

hoces da kazes da je meni i tebi, kao vrsnim intelektualcima, nedovoljno ovih stotinjak karikatura, naslovnih strana i clanaka CH prenetih po svim mogucim medijima da bismo prepoznali najnizu duhovnu trivijalnost, patolosku neduhovitost i odsustvo svake ljudskosti i saosecanja sa tudjim civilnim zrtvama. sto se mene tice stvarno nemam nameru da "citam" sabrana dela CH da bih se dodatno uverio.

Link to comment

Radili su oni i domaće žrtve. Razumem da se mnogima ne dopada, ali ne ucitavaj tu neki elitizam ili neravnopravnost - da ne kažem rasizam/diskriminaciju.

Link to comment

Radili su oni i domaće žrtve. Razumem da se mnogima ne dopada, ali ne ucitavaj tu neki elitizam ili neravnopravnost - da ne kažem rasizam/diskriminaciju.

 

kako su to radili "domace zrtve", pishali po njima kao po Rusima?

pokazi mi gde.

Link to comment
×
×
  • Create New...