Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 hours ago, borris_ said:

U Libération ima manje od 10% "ne bjelaca" (rasnih kako ih ovdje zovu) i to posto su poceli aktivno da zaposljavaju. 

 

Pa uvek je tako, osećaju potrebu da okaju grehe uterivanjem diverziteta (drugima).

  • +1 1
Link to comment

Rodrigo Arenas uskoro putuje u Cile n'a komemoraciju 50 godina puča (to jest ubistva Alienda).

 

Ovo ce mu biti drugi put da putuje tamo ove godine. Prvi put isao da kritikuje reformu penzionog fonda.

 

Inace je Cileanac porijeklom i familija mu je tamo.

 

Taj isti Roberto Arenas kao i njegova stranka, nisu dosli na komemoraciju deportacije pariskih zidova prije nekoliko dana.

Screenshot_20230723_175931_Twitter.jpg

Edited by borris_
  • Haha 2
Link to comment

Ne znam gdje da stavim pa ce ovdje jer se radi o francuskoj.

 

Portal Paris Galaxy koji prayi PSG, postavio je ovu sliku.

 

Na njoj su koljena pixelizovana.

 

Patate se zasto. Pa prema njihovom tumacenju islama, neprikladno je pokazivati donje gole djelove muskaraca. :isuse:

Rijetko ko iz islamske zajednice (ovdje u fr) ih napada jer je njihov odgovor "tako kaze kuran".

 

Ova ekstremno desna islamska ideologija sve vise napreduje a kriju se iza borbe protiv rasizma. 

20230724_220725.jpg

  • +1 3
  • Haha 5
Link to comment

Uvjek imamo "lijevicare" koji ce podrzavati tu ekstremno desnu ideologiju:

 

"Na plaži se ljudi zabavljaju i uživaju sa familijom.

Islamofob s prezirom promatra odjevenu ženu koja sjedi na svom ručniku.
Voljela bi je vidjeti gotovo golu i pokornu, kakva jest, bjelačkom patrijarhatu kojeg brani svojim mrkim tweetom."

 

Odgovorio je ženi koja je napisala da joj smeta da se muž u kupaćim igra sa sinovima a žena sjedi zavijena. Da je to po njoj kršenje jednakosti.

 

Ovi kreteni bi u Iranu za vrijeme islamske revolucije bili u prvim redovima za revoluciju i malo kasnije u prvim redovima za imigraciju.

 

Ne pratim ga ali sam siguran da nije napisao nijedan tvit o iranskinjama i njihovoj borbi. To je po njemu islamofobično.

Edited by borris_
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
49 minutes ago, borris_ said:

Uvjek imamo "lijevicare" koji ce podrzavati tu ekstremno desnu ideologiju:

 

"Na plaži se ljudi zabavljaju i uživaju sa familijom.

Islamofob s prezirom promatra odjevenu ženu koja sjedi na svom ručniku.
Voljela bi je vidjeti gotovo golu i pokornu, kakva jest, bjelačkom patrijarhatu kojeg brani svojim mrkim tweetom."

 

Odgovorio je ženi koja je napisala da joj smeta da se muž u kupaćim igra sa sinovima a žena sjedi zavijena. Da je to po njoj kršenje jednakosti.

 

Ovi kreteni bi u Iranu za vrijeme islamske revolucije bili u prvim redovima za revoluciju i malo kasnije u prvim redovima za imigraciju.

 

Ne pratim ga ali sam siguran da nije napisao nijedan tvit o iranskinjama i njihovoj borbi. To je po njemu islamofobično.

 

Moja jedna drugarica je kad smo na plazi sreli neku porodicu, od onih bliskoistochnih, bas ispizdela. Zena ide zamotana do ochiju, otac i neka deca uobichajeno razgaceni, a ovaj otac porodice bash onako nekako gadno odmerava moju drugaricu. Taj belachki patrijarhat nikad nije bash neshto buljio u nas, a ako bi onako buljio i bolje.

  • +1 3
Link to comment

Dobro shvatio sam da neki tamo levičari ispravljaju "krive drine". Ali ipak svaki peti građanin (ako ne i iznad toga) je dao glas za LFI. Meni se nekako nameće zaključak da za takvom levicom ipak postoji potreba. Ili su prosto neki Francuzi ovce?

Link to comment

Za lijevicom postoji potreba naravno. Problem je sto su francusku lijevicu preuzeli radikali, LFI, to jest ekvivalent spanskom PODEMOSu. Zbog toga samo svaki peti gradjanin glasa za njih. Trenutno je udruzena lijevica (od krajnjeg ekstrema, ne LFI, do socijalista - svi ostali su ekstremna desnica za njih) na max 33% sto je najnizi skor lijevice. Ovi sto su glasali za socijaliste su otilsi kod Macron-a i nemaju namjeru da se vrate ovakvom lijevom bloku. Drugi su otisli kod Marine. Lijevi blok je istorijksi uvjek bio oko 45%.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, borris_ said:

Ne znam gdje da stavim pa ce ovdje jer se radi o francuskoj.

 

Portal Paris Galaxy koji prayi PSG, postavio je ovu sliku.

 

Na njoj su koljena pixelizovana.

 

Patate se zasto. Pa prema njihovom tumacenju islama, neprikladno je pokazivati donje gole djelove muskaraca. :isuse:

Rijetko ko iz islamske zajednice (ovdje u fr) ih napada jer je njihov odgovor "tako kaze kuran".

 

Ova ekstremno desna islamska ideologija sve vise napreduje a kriju se iza borbe protiv rasizma. 

20230724_220725.jpg

 

Nije onda ni cudno sto policija vrsi egzekucije u sred bela dana. Ne samo da voze Mercedes AMG nego pikselizuju kolena.

  • -1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...