Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

53 minutes ago, dragance said:

Nemoj brate. “Džandari” će te prebiti.

 

Ja zamalo da odem na finale LŠ prošle godine, ali bolje što nisam, dobio bih batine od džandara™ dok spolja slušam kako ova beskrajno zapevava:

 

 

I onda još Real pobedi, fuj. To nije pravi Pariz :fantom:

Link to comment

Siciologija u fr je ekspanziji, ima ih vise nego inzenjera (po meni nazalost ali ok). 

 Ima ih svuda, novine, tv, radio. Ima ih svakakvih, odlicnih kao i losih (kao u svim kategorijama naravno). Sve im prolazi pa cak i ovakve gadosti

 

"Naš sociolog podsjeća da kod rasnih mladih ljudi reći "prljavi Židov" nije antisemitski, to je samo način da se kaže da nekoga duboko mrzimo."

 

Sale Arabe, Sale Noir = rasisti

Sale Juif, Sale blanc, sale français = mrzimo vas ali nismo rasisti

 

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Samo belac može biti rasista? Ta logika?


Da baš ta. Ono drugo je normalno.

Ima dosta Vijetnamaca u Francuskoj, Kineza, itd. Sigurno su i oni patili od rasizma, pa ipak nema ovakvih pojava kod njih.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Da upravo ta logika.

 

Samo bjelac moze biti silovatelj

Samo bjelac moze biti homofob 

Itd itd

Bila je rasprava o tome na sportu...

 

Kad belac kaze crncu da je black cunt to je rasizam, a kad crnac kaze white cunt, to je samo vredjanje, jer crnci ne mogu biti rasisti...

 

Cudna logika, ali izgleda kod nekih prolazi...

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, dragance said:


Da baš ta. Ono drugo je normalno.

Ima dosta Vijetnamaca u Francuskoj, Kineza, itd. Sigurno su i oni patili od rasizma, pa ipak nema ovakvih pojava kod njih.

Mislis, zasto i Arapi nisu trpeljivi kao Kinezi i Vijetnamci.

Spoiler

 

 

 

 

 

  • -1 1
Link to comment

Bila ovdje parada LGBT u sjevernom predgradju pariza. Svi oni koji su postavljali vidéo snimke kako ih populacija napada su nazivani nacistima. Ili onaj snimak u belgiji kada su mladi rasni ljudi razbili stand i pretukli one koji drzali stand pred skolom. Isto tako, nacista si ako pomenes to.

 

Ovdje je jedna novinarka na tv ispricala da nije podnijela tuzbu kada je jedan migrant silovao jer eto nije zeljela da ga jos vise stigmatise.

 

Ludost

Link to comment
37 minutes ago, radisa said:

Samo belac može biti rasista? Ta logika?

Meni je duuuugo trebalo da istrazujem da bih uhvatio odakle ide ta logika. Ispravite me ako gresim, ovo je samo moje misljenje.

Elem na Zapadu se medju intelektualcima i akademskim gradjanima zapatio jedan pogled na svet koji sve gleda kroz klase ali na nacin da ljudi iz vise klase ugnjetavaju ljude iz nize klase. Kako su belci uglavnom bolje stojeci kao grupa, oni su deo sistema koji vrsi ugnjetavanje drugih rasa i samim tim su svojim postojanjem rasisti. Naravno u ovo ne spadaju ekstremni liberali koji su svesni svog povlacenog polozaja i samosemrze dok ispijaju koktel u nekom shik mestu.

Posledicno druge rase ne mogu biti rasisti jer je njihov polozaj losiji. On ako te i vredja na rasnoj osnovi to je cry for help a ne rasizam jer rasizam je stistematski a ne licni akt.

 

Naravno nama koji smo odrasli na mucenom Balkanu u siromastvu i prakticno bez ikakvog odnosa sa drugim rasama ovo deluje suludo.

Edited by Shan Jan
Link to comment
12 minutes ago, Zaboravan said:

Rasni ljudi... Kakav termin. 

Samo da razjasnim, to je termin koji oni (pogledaj tvit koji sam postavio) koriste. 

Edited by borris_
Link to comment
20 minutes ago, x500 said:

Mislis, zasto i Arapi nisu trpeljivi kao Kinezi i Vijetnamci.

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

Ne brukaj se, za Boga miloga.

Link to comment
×
×
  • Create New...