Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moze li neki primer?

Pa zar nije Mustang banovana, pa ne može da piše ovakve stvari?! Hey, wait…

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa zar nije Mustang banovana, pa ne može da piše ovakve stvari?! Hey, wait…

Nista ja tebe ne razumem

Link to comment
16 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moze li neki primer?

Javni li zajednicki prostor nije mesto za repetitivnu religioznu muziku, iscrtavanje religioznih simbola, paljenje sveca i mirisljavih stapica. Zvakanje duvana ne podrazumeva i pljuvanje istog gde stignes. Kontrola zaposlenih i kontrola poslovanja nije rasisticka operacija. Prodaja proizvoda ili usluga obihvata garanciju, itd...mislim to su neke elementarne stvari, koje uz neizbeznu higijenu prave glavobolju, gde je ne bi trebalo uopste da bude. 

Edited by Lancia
  • +1 2
Link to comment

Pre par dana koleginica koja je otisla u Indiju mi poslala poruku tipa "sta  god da radis ne dolazi ovde, javljam detalje za par dana" :ph34r:

 

Znam da ste se svi ponadali da je ovo pocetak nekog uzbudljivog trilera sa nestankom sexy koleginice i chubby forumasem koji ide da je spasava ali sve je razjasnjeno par sati kasnije u seriji poruka o dogodovstinama po potkontinentu. Ukratko - radije bih ziveo u danasnjem Hersonu nego u Indiji.

  • +1 2
Link to comment

1 bogovski LFI nivo - o narkodilerima kao žrtvama tržišta rada, tj mi kao društvo smo krivi što oni moraju da se bave tim nimalo lakim poslom. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

U utorak se igra 1/8 finale ženskog SP u fudbalu, Francuska Maroko. U ekipi Maroka igra jedna u hidžabu. 

U francuskoj ima ljudi koji su protiv à ima i onih koji su za. Ja sam protiv jer po meni hidzab predstavlja sve vrijednosti ekstremne desnice. Ogroman pritisak je na zenama (muslimankama) koji ga ne nose, vidio vise puta svojim ocima (dobacivanje na ulici, crtanje spoljnog organa na sanducetu itd itd). Uostalom vidimo sta se desava u iranu. 

Lijevica je nazalost vidjela u njima novu radnicku klasu i podrzala tu borbu islamista. Ovdje je LFI 

 

Ovaj tvit bas lijepo opisuje kako to vide islamisti, borba tradicionalnih vrijednosti i zakona prirode protiv moralne dekadencije zapada. 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ovi su nasa sansa (po LFI-u)

 

 

 

Muz dosao da tuce ginekologa koji pregledao njegovu zenu jer mu jenpokazala ruke, noge i stomak. 

Ovakvih situacija ima svaji dan.

Ekstremna lijevica sada govori da ovi pregledi vise nisu potebni a da zene same osjete ako nesto nije u redu.  

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment

O Shae Sibley, homoseksualac je prebijen na mrtvo u NCY. Jedan od ubica je doslovno rekao "ja sam musliman i ne zelim to da vidim ovdje". 

Homofobicno ubistvo povezano sa religiom. 

Jedan francuz je napisao dugacak niz o ovom ubistvu. Na kraju zakljucak : "Kriva je  hriscanska ultra konservantivna desnica".

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, borris_ said:

U utorak se igra 1/8 finale ženskog SP u fudbalu, Francuska Maroko. U ekipi Maroka igra jedna u hidžabu. 

U francuskoj ima ljudi koji su protiv à ima i onih koji su za. Ja sam protiv jer po meni hidzab predstavlja sve vrijednosti ekstremne desnice. Ogroman pritisak je na zenama (muslimankama) koji ga ne nose, vidio vise puta svojim ocima (dobacivanje na ulici, crtanje spoljnog organa na sanducetu itd itd). Uostalom vidimo sta se desava u iranu. 

Lijevica je nazalost vidjela u njima novu radnicku klasu i podrzala tu borbu islamista. Ovdje je LFI 

 

Ovaj tvit bas lijepo opisuje kako to vide islamisti, borba tradicionalnih vrijednosti i zakona prirode protiv moralne dekadencije zapada. 

 

 

 

 

 

Ja nemam ništa protiv, ako njima ne smeta po tim temperaturama a i ovako, da igraju. Zato sam izričito protiv svake politizacije pitanja hidžaba, sve dok se nalazi u okvirima ličnog izbora. Još više sam protiv prisile da se nosi, iako ni po zemljama gde to kao nije obavezno, situacija nije sjajna. Što kažeš, crtanje falusa po sandučićima, dobacivanja i vređanja po ulicama itd.

 

Spoiler

Kad smo već tu... Pre tačno 20 godina (bokte, kako proleteše), sa tadašnjom devojkom sam putovao iz Maroka za Tunis. U nekom hotelu, na Aveniji Burgiba, recepcioner neće da nam da jednu sobu već insistira da uzmemo odvojeno. Kaže "Gde vam je bračni sertifikat?" :ohmy: S obzirom da smo znali za jadac, proverili smo šta kaže tuniski zakon. Da skratim, to sa sertifikatom se odnosi isključivo na tuniske državljane, ne za strance. Ja mu lepo kažem da smo proveravali i da nema nikakvo zakonsko pravo da drvi, a on će njoj "Ti si muslimanka, sram te bilo" (ili nešto još gore čak), na šta sam popizdeo i rekao mu da je ona za njega strana državljanka i da to ima da poštuje, inače ćemo ga prijaviti. Na kraju je uzeo pasoše, popunio preko kurca šta treba već i gurnuo nam onaj ključ preko pulta. Bio je besan što je izduvao, to je jasno, a mi smo posle imali dilemu da li je hteo pare ili nas je namerno zajebavao jer je hardcore musliman? :D

 

Edited by Medusa_trip
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...