Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Ovo nije u vezi hidzaba nego u vezi pritiska.

 

2015. sam isao u Kinu poslovno sa klientom iz Maroka. Njih je bilo 6 svi mladi, 5 muskarca i jedna zena. Prije nego sto sam dosao rekli su mi da se zena ne rukuje sa muskarcima. OK nije problem. Bilo je malo komocno sa kinezima koji nikako nisu moli da shvate i svaki put su joj pruzali ruku koju je ova izbjegavala. 

Mi smo tamo svaki dan isli u japanske restorane jer nisu vjerovali da je meso pravljeno po muslimanskoj tradiciju (da su zivotinje klane). Meni nije bio problem jer volim tu japansku hranu (ali ipak svaki jebeni dan). Sto su dani prolazili primjetio sam da u stvari i ovim muskarcima ta japanska hrana ide na onu stvar ali nisu smjeli da kazu nesto. Jedanput su donjeli salatu pomjesanu sa slaninom koju oni nisu jeli. Jedan je htio da uzme samo salât bez slanine ali ga je koleginica poprjeklo pogleda rekavsi mu da je salata zagadjzna slaninom. Nije je pipnuo iako je zarko zelio. 

Zadnji dan se ona razboljela. Kakva radost kod njih, izasli su i nasoknadili svu napupljenu frustraciju tu noc. Sutradan za doruckom sve normalno samo sa podocnjacima. 

 

Koleginica na poslu, kabilskog porijkla. Idemo u kantinu, ona uzima neko meso kad joj ovaj sto posluzuje kaze da je to svinjsko meso (nije dadmjeno samo onako informacije radi po meni). Ona poludjela, pocela skoro vikati na njega. Pitam je sta joj bi. Kaze sta on ima meni da gleda sta ja jedem i da je dosta takvih "informacija" i skoro svakodnevnih pritisaka. 

 

I jos nesto da napomenem, ti pritisci su po meni djelo manjine ali agressive manjine. 

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, brusli said:

Ima li negde normalne levice, osim ove ekstremne i ove druge woke ?

 

Mozes sve da citiras van konteksta i izbirljivo. Nije vazan predznak vec kako zelis da ofarbas neistomisljenike. U divnom liberalnim drustvu spin i propagnda je preimenovana u mišljenje. 

  • Haha 1
Link to comment

Pa za LFI je svako koje protiv njih je ekstremna desnica.

Tako je i njihov partner u NUPESu, komunista Roussel proglasen ekstremnom desnicom jer se ne slaze u svemu sa njima. Po Melenchon-u je i Le Monde ekstremna desnica jer je napisao jedan clanak protiv njega. Kao i LiCRA (zidovska organizacija). Ovi drugi (desnica) to isto rade. 

Po meni, LFI jeste ekstremna lijevica (po njima su udate djevojcice od 11 godina, male zene, poslanik Guiraud je to izjavio. Ovi drugi nisu i to je razlog zbog cega ce se NUPES raspasti.

Link to comment
23 minutes ago, borris_ said:

I jos nesto da napomenem, ti pritisci su po meni djelo manjine ali agressive manjine. 

 

Agresivna manjina se u politici krace zove vecina.:D

 

Napisao sam ovo u sali ali nije bas tolika sala. U javnom prostoru racuna se samo glas koji je izgovoren, glas koji nije izgovoren kao da i ne postoji. Saobracaj izgovorenih glasova je taj koji odredjuje percepciju toga sta je dominantno, sta je vazno, sta je aktuelno i sta ima vecinu. U demokratskim drustvima neizgovoreni glasovi marsiraju samo jednom u cetiri godine, ili tako nekako, na biralistima, u nedemokratskim su osudjeni na tavorenje i robovanje. Sto je izgovoreni glas agresivniji to se ovaj neizgovoreni iz straha vise povlaci u sebe jer smisao agresije i jeste da proizvede strah i natera na povlacenje. Nije agresivna manjina agresivna jer joj je to u prirodi vec da bi isterala svoje, kao sto manji psi jace i cesce laju od velikih.

  • +1 3
Link to comment

Svaki dan, ovi novi lijevicari kopaju sve dublje.

 

Ovo je necakinja direktora skole koji je pronadjen mrtav u svojoj skoli. Posao na odmor sa porodicom i dobio alarm da je neko provalio u skolu. Otisao da pprovjerii pronadjen je mrtav (ubijen, sa prostrjelnom ranom na glavi

 

Ne zna se jos ko ga je ubio.

 

Jutros je njegova necakinja napisala ovo:

 

"Toliko se bojim da napadac ne bude bijelac i da ekstremna desnica eksploatise njegovu smrt. Nema nista gore od toga (da smrt bude eksploatasina u politicke svrhe)"

 

Ujak joj je ubijen a ona se nada da napadac bude bijelac. Fuj

 

Izbrisala je nalog poslije ovoga.

 

 

Screenshot_20230813_234232_X.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedna od glavnih tacaka Melenchonovog programa je kreolizacija drustva. Drustvo je pomjesano i to ce biti nova francuska. Citav njegov program je okrenut manjinama i komunitarizam mu nije stran. To jest on je protiv univerzalizma i protiv fr sekularizma. 

 

U stvarnom svijetu to ide ovako. Ovo je video sa LFI "ljetnog univerziteta". Sve bijelo. Kod Marine ima vise diversifikacije nego ovdje :isuse:

 

 

 

20230823_080720.jpg

Edited by borris_
  • Haha 1
Link to comment
On 23. 8. 2023. at 8:05, borris_ said:

U stvarnom svijetu to ide ovako. Ovo je video sa LFI "ljetnog univerziteta". Sve bijelo. Kod Marine ima vise diversifikacije nego ovdje :isuse:

 

Upravo to posprdno prebrojavanje, u Francuskoj protivustavno, vodi ka rasno-etničko-identitetskom ludilu u kom zapadni svet danas pliva.

 

Po anketama, crnaca je u Francuskoj 3.5%, taman to troje što se vidi na donjoj "sve bijelo" slici od možda stotinak ljudi. (Jedan levo sa novinama, narandžasta bluza napred desno, i još jedan viri skroz gore desno.) Severnoafrikanaca ima 10%, ali njih je teže prepoznati ovako ovlaš.

 

Uterivanje diverziteta kao da se radi o nekakvoj vrlini uvek ovako ispadne. Ljudi umisle da bi trebalo da ga ima više nego što ga zaista ima, pa onda tu razliku tumače maliciozno. Taj princip ste isto posisali od Amerikanaca, koji bi za ovakvu sliku našli bar trideset tamnoputih lica sa širokim osmehom i poređali ih sve u prvi red, jer ko jebe realnost.

 

  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

Francuski feminizam 21. Vijeka 

 

"Hakan : bljak bljak bljak zene kuhinja usisivac bljak bljak svako svoj posao"

 

Ladionne: Je li ovo srednji vijek?

 

Hakan: Sta se ti mjesas lezbejko nisi muslimanka bljak bljak

 

Ladionne : Izvini, nisam vidjela da je rijec o islamu. To nije moj domen

 

 

20230918_204538.jpg

20230918_204542.jpg

Edited by borris_
  • +1 2
Link to comment

A evo malo rasista.

Zena usla u halal mesnicu i pozdravila n'a arapskom. Ovi joj odgovorili na  francuskom. Po njoj jer je bjelkinja, znaci po njoj su rasisti. 

Ovakvih tiktok filmova ima sce vise i vise.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:


ne verujem. Nisu izričito napisali da je samo za “nebelce”, već pozivaju sve “nebelce” da dodju. 

 

Da, hm pa shta znam, valjda je ok, mada malo neobichno...

Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Da, hm pa shta znam, valjda je ok, mada malo neobichno...


Verovatno hoće na tehnikalije da se izvuku.

Mada, kada je reč o rasizmu, oni najbolje znaju kakva su im iskustva. 

Link to comment
×
×
  • Create New...