Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Kliantelizam.

Jedan njihov parlamentarac iz Roubaix-a je nazvao djevojcice (zavijene skroz naravno) koje udavaju za starce, "mlade žene".

Ova Sandrine Rousseau, zelena partija, je rekla kako je lijepo prodavati lutke bez lica (u muslimanskim kvartovima) jer tako djevojvice mogu da crtaju sta god pozele.

Aymeric Caron parlamentarac LFI, veliki protivnik mesnih proizvoda i borac za prava zivotinja (tout à son honneur) nikada nije podigao glas kao parlamanterac protiv klanja na hiljade ovaca u jednom danu (nekad davno jeste).

 

 

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

PS više i ne postoji, a levica danas je jedan zatucani lik Melenšon, koji ubira poene na tome.

Melenšon kupi poene za Marinu

  • +1 3
Link to comment

Levica ni u italiji vise nepostoji, sve su preuzeli populisti ili desnica. Postoje doduse socijaldemokrati koje jos niko nije obavestio da ih niko vise ne smatra levicom i da za njih glasa samo bogati deo stanovnistva koji zivi u elitnim kvartovima gde stranac dodje samo da odnese djubre ispred zgrada.

  • +1 5
Link to comment

Nisam ranije čitao ovu temu, ali moram da priznam da sam tačno znao da će mnogima glavni problem biti multikulturalizam i levica, a ne (na primer) način na koji su pridošlice primane i integrisane u društvo.

 

 

Možda i grešim, ali mislim da će se (na duže staze) lakše Francuska izboriti sa ovim (ne malim) problemima nego mi sa predrasudama koje imamo.

 

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
1 minute ago, Jeremija said:

Nisam ranije čitao ovu temu, ali moram da priznam da sam tačno znao da će mnogima glavni problem biti multikulturalizam i levica, a ne (na primer) način na koji su pridošlice primane i integrisane u društvo.

 

 

Možda i grešim, ali mislim da će se (na duže staze) lakše Francuska izboriti sa ovim (ne malim) problemima nego mi sa predrasudama koje imamo.

 

Pa ne budi lenj, ako si vec znao sta ce ostali da napisu, daj nesto konkretno da razuveris ljude sa predrasudama.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Jeremija said:

Nisam ranije čitao ovu temu, ali moram da priznam da sam tačno znao da će mnogima glavni problem biti multikulturalizam i levica, a ne (na primer) način na koji su pridošlice primane i integrisane u društvo.

 

 

Možda i grešim, ali mislim da će se (na duže staze) lakše Francuska izboriti sa ovim (ne malim) problemima nego mi sa predrasudama koje imamo.

 

U Italiji konkretno je bas levica insistirala na masovnoj imigraciji ne razmisljajuci niti pripremajuci nikakav plan da bi ista uspela da se integrise. Predrasude su tvoje, ovo su konkretne stvari.

Link to comment

Naravno da je u levici problem, sto nije zatukla sve sto je mogla kad je bila vlast. 

 

Koristim ovu priliku da uputim ostar protest zbog ovih nemilih scena, pozovem francusku policiju da se vrati u stanice i prekine nasilje nad gradjanima, kao i da se povede multikulturan dijalog kojim bi se doslo do resenja, kroz zajednice lokalnih opstina sa ili bez izvrsnih ovlascenja, po uzoru na kosovsko resenje.

 

I bez ikakve dvojbe oduzeti francuskim kompanijama u ovoj zemlji sve poslove koje su ionako dobili korucijom i direktnom pogodbom sa svojim puppet-om cijoj su instalaciji veoma puno doprineli zbog masovnog krsenja ljudskih prava i nemogucnosti saradnje sa zlocinackim rezimima. Zatvoriti FraKCu, odnosno francuski kulturni centar i staviti pod poseban rezim nadzora sve dobitnike francuskih priznanja, ordenja i stipendija bilo koje vrste, ukljucujuci Sonju Liht, Olju Beckovic itd.

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment

U svijetu u kojem radnik radi 12 sati sa pola sata pauze dnevno za minimalac i pisa u pelene, ljevica se bavi integracijama.

 

Nema ljevice bez radničke klase. 

 

  • +1 2
Link to comment

Dakle, radnik, onaj fabrički koji svoj posao posteno i savesno obavlja i bogati svog poslodavca, on bi trebalo da bude u fokusu ljevice. Naime, eksplotacija, da ne kazem, čovjeka po čovjeku i danas je prisutna,više nego ikad.

 

Ali ne, Latinka Perović ljevica se ne bavi radničkim pravima nego grantovima.

 

Ozbiljan naklon Titu za razvaljivanje tzv.liberala u Srbiji.

 

Maspok je loše riješio, ali kad se pogleda onakav miting Savke Dapcevic (Savka jbt), nije više ni mogao.

 

 

Link to comment

@borris_

 

Jel ima nekih istraživanja, hoće Mala Marina da se konačno dočepa vlasti, posle svih ovih godina? Jel' očeukujete da bude veliko sranje ako pobedi? Kako to sad stoji, uopšte?

Link to comment
14 minutes ago, BWA said:

Dakle, radnik, onaj fabrički koji svoj posao posteno i savesno obavlja i bogati svog poslodavca, on bi trebalo da bude u fokusu ljevice. Naime, eksplotacija, da ne kazem, čovjeka po čovjeku i danas je prisutna,više nego ikad.

 

Ali ne, Latinka Perović ljevica se ne bavi radničkim pravima nego grantovima.

 

Ozbiljan naklon Titu za razvaljivanje tzv.liberala u Srbiji.

 

Maspok je loše riješio, ali kad se pogleda onakav miting Savke Dapcevic (Savka jbt), nije više ni mogao.

 

 

Pa globalizacija je na zapadu ukinula radnicku klasu i prebacila je u Kinu i jos ponegde. A ono malo radnicke klase sto je ostalo je izgubilo svoja prava pod izgovorom slobodnog trzista i pozitivne konkurencije. A za ta prava su se krvavo (bukvalno) borili 60ih i 70ih. Njihovi naslednici su pak vise zainteresovani za tik tok nego to smaranje o pravima i jednakosti.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

@borris_

 

Jel ima nekih istraživanja, hoće Mala Marina da se konačno dočepa vlasti, posle svih ovih godina? Jel' očeukujete da bude veliko sranje ako pobedi? Kako to sad stoji, uopšte?

Bice isto kao I sa Meloni. Priupitace ujka Sema sta treba da je nebi niko smarao ili talasao. Kad tu legne na rudu posle nema problema.

Link to comment

Predsjednicki izbori su 2027. LFI zeli naravno revoluciju sto prije. Sledece godine su EU izbori. RN je na prvom mjestu, odma iza je LREM. Za sada NUPES ne ide ujedinjeno. Ako se ujedine bice 3. a ako ostanu razdvojeni dobice vise glasova stim sto bi LFI bio iza zelenih i socijalista.

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...