Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:


A čiju imovinu treba da pale? Nevinih komšija?

narvno da ne. treba da samo u miru i dostojanstvu demoliraju sve sto im se nadje na putu. od drzavne pa sve do privatne imovine. sto vise to bolje. verovatno ce se to i desiti za nekih x godina. sve ide u tom pravcu.

 

 

1 hour ago, Kampokei said:

Klinac je bio jedinac i ziveo sa samohranom majkom (mozda i bakom, posto se i ona spominje u vestima). Ovo cisto da stavimo vest i u neki intimniji kontekst, da imamo na umu da je to jos nekoliko zauvek potpuno unistenih zivota. Ja licno ne verujem da bi bio upucan da je beli Francuz.

tesko. izgleda da su francuzi poceli da prihvataju americki format delenja pravde.

Edited by Krampa
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Krampa said:

pretpostavljam da klinac nije beli francuz?

 

Nisu u redu ovakvi stereotipi o francuskoj policiji, ipak je njima sada najteže.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

U Francuskoj policija nastavlja da bije i hapsi ljude. Izmedju 400 i 600 uhapsenih, oko polovina su deca od 14-15 godina.

 

I dalje se u medijima bave povodom, ubistvom bahatog klinca, a ne sustinom problema - razlozima zasto ljudi (nasilno) protestvuju vec trecu noc.

 

 

  • Tužno 1
Link to comment
19 hours ago, borris_ said:

Prekljuce ujutru policajac je upucao vozaca (17 godina) jer je odbio da se zaustavi (vise puta). Ima snimak na youtube-u. Po snimku nije trebao da koristi oruzije, nije bio direktno ugrozen. 

Zadnje dvije noci su izbili neredi i zbog toga vlada uvodi ove mjere.

 

Policajac treba da odgovara (u americi bi bio nagradjen) jer ga je upucao bez razloga (po snimci).

Ovaj sto je upucan, koji je odjedanput postao andjeo, primjeran decko je imao vise prekrsaja (vozio bez dozvole bez osiguranja i to u vise navrata) i vozikao se u Mercedesu. Ali opet nije trebao da bude upucan. Njegova majka je juce pozvala na nerede :isuse:

Samo da podsjetim kada je prije nekoliko mjeseci jedna ilegalna imigratnjina ubila djevojcicu (10 godina, dovela je u stan i tu je ubila) niko nije zvao na nemire.

Verovatno je neka luda zena u pitanju jer tesko da se moze reci da imigranti sistematski ubijaju decu. A ovo je deo drzavnog nasilja i sistemskog rasizma - nije bas za poredjenje.

Link to comment
32 minutes ago, Mel said:

Verovatno je neka luda zena u pitanju jer tesko da se moze reci da imigranti sistematski ubijaju decu. A ovo je deo drzavnog nasilja i sistemskog rasizma - nije bas za poredjenje.

 

Propustila si na času, kad je njihov onda je to sistemski problem, jer su oni takvi i država je nemoćna, kad je naš onda je ludak, jer mi nismo takvi.

  • +1 1
Link to comment

Vidjecemo nazalost kako ce se ovo zavrsiti. Oni sto ja vidim je da ce Marina glatko pobjediti izbore a desnica i ekstremna desnica polako osvajaju izbore po evropi. 

Nije pobjedila ni poslije svih onih atentata ni poslije GJ ali poslije ovoga nema sanse da izgubi.

I da sinoc su ljudi zapalili nekoliko autobusa, tramway, skola itd itd ali ne i Nike butik. To su opljackali. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

Propustila si na času, kad je njihov onda je to sistemski problem, jer su oni takvi i država je nemoćna, kad je naš onda je ludak, jer mi nismo takvi.

 

To uglavnom i jeste tako.

Link to comment
33 minutes ago, borris_ said:

Vidjecemo nazalost kako ce se ovo zavrsiti. Oni sto ja vidim je da ce Marina glatko pobjediti izbore 

 

Ovo i meni deluje sve realnije.

  • +1 2
Link to comment

pre nekih mesec dana sam bio svedok tog nekog sukoda "ogorčeni mladi čovek" i policajac. 

Ja ne znam odakle policajcu onolika smirenost i samokontrola, jer mu se mamlaz unosio u lice (5cm) do nosa i vikao na njega svašta. U SVAKOJ normalnoj zemlji bi ga oborili na zemlju i pokupili u prvu stanicu policije. Jednostavno policajac nije smeo to da uradi, iako je po zakonu. U trenutku se okupio oko njih svakojaki šljam koji se motao pored stanice. Sve je bilo posledica krađe na SNCF stanici u Annemasse-u, u 7 ujutru.

Ko nije video francuska predgrađa, Marsej (nikada više tamo kročiti neću), ne zna kako je sve to jezivo i o kakvim se jezivim ljudima radi. 

i ovo nema veze sa Francuskom. isto može da se desi i dešava se u Švedskoj, Belgiji, Hol... 

Sećam se slučajeva u DE u kojoj sam živeo, gde bi se okupila čitava banda/najšira moguća familija/komšiluk i počela da izražava ogorčenost ako bi policija uhapsila nekog od njihovih, jer podrazumeva se da taj ne može da bude kriv. U DE je za sada ovo sve na marginama, jer se radi isključivo o libanskoj zajednici (magreb nemaju, ali sačekajmo da sirijci za par godina stasaju u "ogorčene mlade ljude")

 

 

Edited by barrcode
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, barrcode said:

pre nekih mesec dana sam bio svedok tog nekog sukoda "ogorčeni mladi čovek" i policajac. 

Ja ne znam odakle policajcu onolika smirenost i samokontrola, jer mu se mamlaz unosio u lice (5cm) do nosa i vikao na njega svašta. U SVAKOJ normalnoj zemlji bi ga oborili na zemlju i pokupili u prvu stanicu policije. Jednostavno policajac nije smeo to da uradi, iako je po zakonu. U trenutku se okupio oko njih svakojaki šljam koji se motao pored stanice. Sve je bilo posledica krađe na SNCF stanici u Annemasse-u, u 7 ujutru.

Ko nije video francuska predgrađa, Marsej (nikada više tamo kročiti neću), ne zna kako je sve to jezivo i o kakvim se jezivim ljudima radi. 

i ovo nema veze sa Francuskom. isto može da se desi i dešava se u Švedskoj, Belgiji, Hol... 

Sećam se slučajeva u DE u kojoj sam živeo, gde bi se okupila čitava banda/najšira moguća familija/komšiluk i počela da izražava ogorčenost ako bi policija uhapsila nekog od njihovih, jer podrazumeva se da taj ne može da bude kriv. U DE je za sada ovo sve na marginama, jer se radi isključivo o libanskoj zajednici (magreb nemaju, ali sačekajmo da sirijci za par godina stasaju u "ogorčene mlade ljude")

 

 

 

Sve ovo ne iskljuchuje da postoji sistemski rasizam prema strancima. To sve nije nesto tesko da se vidi, kao i u USA, koliko chesto npr policajci onako bezveze ubiju nekog belog, a koliko crnog. Kako stoji stvar za poslove sa istim bekgaundom a razlichitim imenom. Kakve su priche iz bolnica, kako je tretiran crnputi narod.

Ovako imas samo tuk na luk, i situacija ce se eskalirati.

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

I da dodam jednu onako opasku, pre neki godinu sam ja sa detetom bila bukvalno zrtva izmedju ostalog rasiste na koje sam naletela u bolnic u EU (nisu svi rasisti, ali  ovde ih je bilo par i ja sam imala tu nesrecu da naletim bas na njih ovog puta kad mi je najmanje trebalo). Za to vreme neka turska ili odakle vec porodica, neki arapski bekgraund ili tako nesto, sve vreme ima ok tretman. Zasto? Zato sto su dosli dzumle, sa strichevima, cacom, majkom i nekim podmlatkom. Kad se posete zavrshe sednu na najistaknutije mesto za stolom u glavnom hodniku i jedu temeljno pite i baklave koje su poneli od kuce.

Mislis da je neko od lekara pomislio da navuche bilo kakav gnev na sebe kod ovih?

Da rizikuje slomljen vrat pre nego sto stigne da kaze Pol?

 

Link to comment
×
×
  • Create New...