Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Prekljuce ujutru policajac je upucao vozaca (17 godina) jer je odbio da se zaustavi (vise puta). Ima snimak na youtube-u. Po snimku nije trebao da koristi oruzije, nije bio direktno ugrozen. 

Zadnje dvije noci su izbili neredi i zbog toga vlada uvodi ove mjere.

 

Policajac treba da odgovara (u americi bi bio nagradjen) jer ga je upucao bez razloga (po snimci).

Ovaj sto je upucan, koji je odjedanput postao andjeo, primjeran decko je imao vise prekrsaja (vozio bez dozvole bez osiguranja i to u vise navrata) i vozikao se u Mercedesu. Ali opet nije trebao da bude upucan. Njegova majka je juce pozvala na nerede :isuse:

Samo da podsjetim kada je prije nekoliko mjeseci jedna ilegalna imigratnjina ubila djevojcicu (10 godina, dovela je u stan i tu je ubila) niko nije zvao na nemire.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Jedan od mojih najboljih drugova je bio policajac, blizu Lyona (Bourgoin-Jallieu). Nastradao je tako što je jedan od tih nevinašca namerno ubrzao kada ga je video da stoji na putu. Odneo ga je jedno 50m dalje od mesta. Nekako je preživeo, ali više nikada nije bio isti. Tek se oženio, žena bila trudna, nije bio rasista i problematičan pandur.

 

Ovaj je izgleda hteo da ubrza. Naravno da nije trebalo da ga ubije, ali daj da vidimo sve detalje slučaja. Govnima ne treba ništa sa krenu u razbijanje grada i pale tudja auta.

 

@x500 Video bih tebe kako reaguješ da imaš makar 7 dana iskustva sa tim “mladićima”. Zato, ne brukaj se.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

@dragance ovde ima vise nivoa problema. 

1. Individulani - vozac i ako sam dobro shvatio neki zuti mali Mercedes (A klasa), te policajac sa malom puskom, koja ubija kao i velika. 

Da li je klinac kriv, verujem da jest. Da li je policajac morao da puca, ko zna - mozda jeste, a mozda i nije. Po snimku bi rekao da nije morao, ali jedan snimak nije cela istraga

 

2. Zasto tak klinac, ako sam dobro razumeo, od ranije poznat policiji se vozika po gradu. On je morao da bude u popravnom domu/zatvoru za maloletnike (gde imaju maloletne crnce)/zatvoru/ludnici, tj bilo gde samo ne na ulici.

 

3. Sta je problem francuskog drustva pa svako malo se primenjuje gruba sila na civilnom stanovnistvu? 

Svaka situacija postaje povod za demonstracije i huliganisanje. Bilo sta moze da bude povod. Meni kao lajiku koji gleda sastrane i ide u FR na svaka 3-4 mesece to nije jasno. 

 

4. Zasto drzava ima samo jedan mehanizam - uniformisane batinase? Pre par meseci su prebijali vatrogasce koji su bili protiv pomeranja granice za penziju. Da li postoji jos nesto sto moze da se uradi pre nego se isuce pendrek?

 

I na kraju, nemoj raspravu svoditi na licne stvari - da sam ja policajac? Nisam i necu biti, ne volim uniformu ;)

 

Link to comment

Hajde da budemo tacni: Mali bez dozvole je vozio Mercedes AMG (izgleda iznamljen a ne neki jeftini Mercedes) i pravio prekrsaje (brza voznja, prolazak kroz crveno itd i nije prvi put).

Napisao sam sta mislim o ubistvu. 

 

I da niko nista ne pali i ne lomi kada ti klinci ubiju nekoga kolima poslije prêtre voznje ili bjezanja od policije (desavalo se vise puta)

Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Prekljuce ujutru policajac je upucao vozaca (17 godina) jer je odbio da se zaustavi (vise puta). Ima snimak na youtube-u. Po snimku nije trebao da koristi oruzije, nije bio direktno ugrozen. 

Zadnje dvije noci su izbili neredi i zbog toga vlada uvodi ove mjere.

 

Policajac treba da odgovara (u americi bi bio nagradjen) jer ga je upucao bez razloga (po snimci).

Ovaj sto je upucan, koji je odjedanput postao andjeo, primjeran decko je imao vise prekrsaja (vozio bez dozvole bez osiguranja i to u vise navrata) i vozikao se u Mercedesu. Ali opet nije trebao da bude upucan. Njegova majka je juce pozvala na nerede :isuse:

Samo da podsjetim kada je prije nekoliko mjeseci jedna ilegalna imigratnjina ubila djevojcicu (10 godina, dovela je u stan i tu je ubila) niko nije zvao na nemire.

 

Na nemackim vestima je bilo receno, da je decko bio poznat policiji, ali nije oficijelno imao ni jednu otpuznicu, niti je bio osudjen, zakonski takoreci cist kao suza...

 

I nema razloga na svetu, da ga onako upucas. Ako je vec poznat policiji, kada je dao gas, pusti ga, ili pucaj u gume, a verovatno bi naleteli na njega opet uskoro, pa lepo privedi, podigni optuzbu....

Link to comment

Napisao sam da nije trebao biti upucan, nikako.

 

Zasto nije bio priveden ranije? Ne znam.

Imao je slican prekrsaj prije nekoliko dana i dobio je pozivnicu na sud za septembar. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

I da niko nista ne pali i ne lomi kada ti klinci ubiju nekoga kolima poslije prêtre voznje ili bjezanja od policije (desavalo se vise puta)

 

Pa nećeš valjda ozbiljno da porediš kriminalce i manijake za volanom, sa manijacima u policijskoj uniformi?

Manijak u policijskoj uniformi ne sme da se desi u normalnoj državi.

Francuzi su izabrali da žive u uređenoj državi gde se kriminalcima sudi u sudnici.

 

I naravno da treba protestovati, ako treba i lomiti i paliti, kad god se vlast otrgne kontroli i kada oni što treba da sprovode zakon odluče da izigravaju kauboje i da presuđuju nevinašcima po kratkom postupku.

 

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frile said:

naravno da treba protestovati, ako treba i lomiti i paliti, kad god se vlast otrgne kontroli i kada oni što treba da sprovode zakon odluče da izigravaju kauboje i da presuđuju nevinašcima po kratkom postupku.


A čiju imovinu treba da pale? Nevinih komšija?

  • Tužno 1
Link to comment

Klinac je bio jedinac i ziveo sa samohranom majkom (mozda i bakom, posto se i ona spominje u vestima). Ovo cisto da stavimo vest i u neki intimniji kontekst, da imamo na umu da je to jos nekoliko zauvek potpuno unistenih zivota. Ja licno ne verujem da bi bio upucan da je beli Francuz.

  • +1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...