Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

1 minute ago, dragance said:

Zašto se brukaš? Kakvi janjičari te spopali?

Oni koji su tukli vatrogasce na proslim protestima, povodom dekreta o penzijama. Sramotno je tuci takve ljude. 

Takodje, bilo je snimaka gde mlate obicne ljude koji protestvuju.

Najobicnija uniformisana stoka koju placa drzava :(

 

  • +1 5
Link to comment
38 minutes ago, Budja said:

 

Troll on:

Sta ce biti sa VOX sada kada Irene Montero nije na listi Sumar.

Ne znam Budjo, iskreno totalno sam neizanteresovan za sve, osim za opstinu gde zivim :) a najmanje me interesuje levi i desni jeftini populizam.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Borise, ako te ne mrzi (a mene bi mrzelo) napisi nekad i kontekst tvita.

Ko je ta Ruso?

Neka poznata levicarka?

Ova se ne kaci sa tvitera i sa tv-a. Zelena partija koju ekologija najmanje zanima ako je suditi po njenim javnim nastupima.

Profesor ekonomije na faksu koja se bori protiv kapitalizma, feministkinja.

Svog protivnika u partiji je politicki ubila kada je na tv-u rekla da se njegova bivsa pokusala samoubiti. Na kraju naravno nije bilo nista ali on je politicki ostranjen. Kada su neki muslimanski igraci odbili da nose dugine boje na utakmici, prvo ih je napala ali brze bolje izbrisala tvit i izvinula se. 

Link to comment
8 hours ago, Poludziber said:

Pa globalizacija je na zapadu ukinula radnicku klasu i prebacila je u Kinu i jos ponegde. A ono malo radnicke klase sto je ostalo je izgubilo svoja prava pod izgovorom slobodnog trzista i pozitivne konkurencije. A za ta prava su se krvavo (bukvalno) borili 60ih i 70ih. Njihovi naslednici su pak vise zainteresovani za tik tok nego to smaranje o pravima i jednakosti.


I poklonila je na tacni populističkoj desnici. Pažnja nove levice je na obrazovanoj srednjoj klasi, pristojnitiju i kulturnom relativizmu. Kad budu shvatili da taj prirodni buffer izmedju bogatih i siromašnih, umesto da bude na svojoj logičnoj poziciji umerenog centra, neće nikog braniti van twittera - biće prekasno. To jest već je prekasno. 
 

 

Edited by Mos
  • +1 7
Link to comment

Francuska imigrantska predgrađa su uglavnom jedan tužan prizor, ali mislim da su ona nenamerna posledica nekih urbanističkih i socijalnih politika koje u osnovi nisu bile ni tako loše. Zapravo ta mesta na pocetku nisu ni bila toliko imigrantska, ali onda je krenuo odlazak belih Francuza (white flight) uz sve veci priliv novih migranata koji bi isli tamo gde vec poznaju nekoga.

 

Ja nisam dugo u Francuskoj, ali imam utisak da u svemu ovome odredjenu ulogu ima i istorijski resentiman koji radja odredjenu tenziju izemdju nekih imigrantskih zajednica sa jedne i mainstream drustva sa druge. Gro imigranata je iz bivsih kolonija, a pogotovo je, i za jedne i za druge, traumaticno istorijski iskustvo sa Alzircima. Simplifikujem, zamislimo da je Srbija jos 1999. definitivno izgubila i priznala Kosovo, onda joj od 5. oktobra sve krenulo kao po loju i onda se brzo posle toga hiljade i hiljada Kosovara (ekonomskih migranata, lojalnih Kosovu) naseli po beogradskim predgradjima. Ko zna kako bi to izgledalo.

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Krampa said:

sta kaze?

Ovako gugl prevodi:

 

„Сада је доста... Суочавање са овим дивљим хордама, тражење смирења више није довољно, већ се мора наметнути! Успостављање републичког поретка и стављање ухапшених изван могућности да нанесу штету требало би да буду једини политички сигнали који треба дати. Пред оваквим прогонима, полицијска породица мора да стане заједно. Наше колеге, као и већина грађана, не могу више да подносе тиранију ових насилних мањина. Није време за синдикално деловање, већ за борбу против ових "штеточина". Предаја, капитулирање и удовољавање њима полагањем оружја нису решења у светлу тежине ситуације. Морају се предузети сва средства да се владавина права обнови што је пре могуће. Једном обновљени, већ знамо да ћемо поново проживети овај неред који трпимо деценијама. Из ових разлога, Аллианце Полице Натионале и УНСА Полиција ће преузети своју одговорност и од сада упозорити Владу да ћемо на крају бити у акцији и без конкретних мера за правну заштиту полиције, одговарајући казнени одговор, значајна средства. под условом да ће полиција проценити степен датог разматрања. Данас је полиција у борби јер смо у рату. Сутра ћемо бити у отпору и власт ће морати да постане свесна тога“.

 

 

Edited by apostata
Link to comment
1 minute ago, apostata said:

Ovako gugl prevodi:

 

„Сада је доста... Суочавање са овим дивљим хордама, тражење смирења више није довољно, већ се мора наметнути! Успостављање републичког поретка и стављање ухапшених изван могућности да нанесу штету требало би да буду једини политички сигнали који треба дати. Пред оваквим прогонима, полицијска породица мора да стане заједно. Наше колеге, као и већина грађана, не могу више да подносе тиранију ових насилних мањина. Није време за синдикално деловање, већ за борбу против ових "штеточина". Предаја, капитулирање и удовољавање њима полагањем оружја нису решења у светлу тежине ситуације. Морају се предузети сва средства да се владавина права обнови што је пре могуће. Једном обновљени, већ знамо да ћемо поново проживети овај неред који трпимо деценијама. Из ових разлога, Аллианце Полице Натионале и УНСА Полиција ће преузети своју одговорност и од сада упозорити Владу да ћемо на крају бити у акцији и без конкретних мера за правну заштиту полиције, одговарајући казнени одговор, значајна средства. под условом да ће полиција проценити степен датог разматрања. Данас је полиција у борби јер смо у рату. Сутра ћемо бити у отпору и власт ће морати да постане свесна тога“.

hvala na prevodu. izgleda kao ekstra fejk. sada mnogi koriste situaciju da indirektno vrbuju glasace

Link to comment

Do sada niko nije rekao da je fejk.

 

Alliance je sindikat koji naginje ekstremnoj desnici.

Cudi potpis UNSA sindikata koji je do sada uvjek bio umjeren. 

 

Sada provjerih i vidim da sam pogrijesio u vezi sindikata. Alliance i UNSA su izasli zajedno na zadnjim izborima i dobili najvise glasova, 49,4%.

Edited by borris_
  • +1 2
Link to comment

Cerka od kolege je zavrsila upravo gimnaziju. Oni su iz bivse africke kolonije. Vazno za pricu je da je devojcica fantastican ucenik i da je tamna da ne moze biti tamnija. I sad dolaze problemi. Ima mesto na nekoliko fakulteta iz te oblasti u Francuskoj ali bas pricamo svaki dan kako mu je tesko odabrati. Pitanja koja im se motaju po glavi su da li me primaju samo zato sto sam crna, kako ce mi izgledati zivot na kamousu gde su pa skoro svi belci i sl. Oni su vec otpisali par fakulteta jer kad su bili tamo osecali su se kao primerci u cirkusu.

 

Ljudi misle da je rasizam passé ali nije uopste... Posebno u visim esalonima drustva gde je prilicno jasno dokle ko moze.

Edited by bags
  • +1 3
Link to comment

Nije dobar Google Translate, pustio sam objavu kroz bolji prevodilac:

 

Možda smo ubili čoveka ni krivog ni dužnog, ali ne znate kako je nama. Završite obuku za policajca i onda doživljavate da neko redovno viče na vas. To je svakako gore od smrti. Nama je najteže, ne razumemo zašto se porodica ubijenog toliko buni, kao da ne mogu da naprave još jedno dete. Ova šteta na ulicama pak više nikad neće moći da bude sanirana i zato je prioritet da se prekinu nasilni protesti. To što je do protesta dovelo je manje važno, jednom ćemo biti bolji, ali nije to toliko problem, ionako ih ima previše.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...