Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

9 hours ago, mackenzie said:

Francuska je prirodniji saveznik sa Turskom nego sa USA.

Gde Tursku nadje za poredjenje. Francuska bi pre išla u pakt sa djavolom nego da budu ikakvi saveznici Turskoj. Jermenska manjina je uticajna, a zašto - dok je za to još bilo osnova - Turska nije u EU je prevashodno zbog Francuske. Pokojni VGE se zakleo da Turci neće u EU dok je on živ.

  • +1 2
Link to comment

Kad vidim kako FR policija bije protestante, cak i vatrogasce, najvise i lice na Tursku. Policija se ponasa kao janjicari. 

Samo mi je jasno i zasto je tako, ako budu kasnije isli u peMziju mogu duze da biju ljude.

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, dragance said:

To je nepisana simbioza. Protesti su agresivni, agresivna je i policija, tj CRS (pandan našoj žandarmeriji). Catch 22.

Prema snimcima na CNNu ima i one obicne, janjicarske, policiske brutalnosti. Situacija kad policija prolazi pored obicnog mladog coveka i nalupa ga pendrekom samo zato sto im se moze. Jedina njegova krivica, barem prema snimku, je da se nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme.

 

Vrhunac bahatosti je kada su tukli vatrogasce - ljude koji ulaze na mesta iz kojih svi beze. 

Link to comment

Kao sto rece Dragance, protesti su agresivni kao i policija. To ode zajedno. Vatrogasci su najvise batina dobili od protestanata. 

Lijevica se udruzima sa zutim prslucima i Black block, a ovima je cilj da prevrnu vladu. Ovo ke jedan bulevard za RN (Marinu). Istorijski kada u fr jedna strana nasilno pokusa da osvoji vlast narod glasa za artiju koja ce dovesti red. Tako je uvjek bilo. Ovo mi sve mirise na to. Treba samo slusati sta pricaju ovi iz LFI. 

  • +1 3
Link to comment
On 15. 4. 2023. at 20:57, borris_ said:

Kao sto rece Dragance, protesti su agresivni kao i policija. To ode zajedno

Da, uvek postoji opravdanje za brutalnost. Vrlo retko oni koji podrzavaju vlast misle da da je vlast kriva.

Kriva je opozicija, strani placenici ili ekstremisti.

Evo jednog primera kako je agresivan protestant:

 

On 15. 4. 2023. at 20:57, borris_ said:

Vatrogasci su najvise batina dobili od protestanata

Sto se tice vatrogasaca, izgleda da Gardijan vidi to malo drugacije. Izgleda da je ipak policija bila ona koja "vaspitava" vatrogasce.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
Kao sto rece Dragance, protesti su agresivni kao i policija. To ode zajedno. Vatrogasci su najvise batina dobili od protestanata. 
Lijevica se udruzima sa zutim prslucima i Black block, a ovima je cilj da prevrnu vladu. Ovo ke jedan bulevard za RN (Marinu). Istorijski kada u fr jedna strana nasilno pokusa da osvoji vlast narod glasa za artiju koja ce dovesti red. Tako je uvjek bilo. Ovo mi sve mirise na to. Treba samo slusati sta pricaju ovi iz LFI. 

Zašto su vatrogasci dobili najviše batina od protestanata?



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Pitao si borisa, koji se možda nespretno izrazio, ali kada protestanti počnu lomljavinu i paljevinu (postoje grupacije koje jedva čekaju da razbijaju, pale auta i kradu - nevezano zbog čega se protestuje) i koji redovno napadaju vatrogasce kada dodju da gase požare i odvode povredjene. U Francuskoj vatrogasci imaju ulogu hitne pomoći. 

Link to comment
43 minutes ago, dragance said:

Ti kanda nikad nisi bio na manifestacijama/protestima? :D 

Nisam ljubitelj ulice.

 

U svakom slucaju, imam dovoljno iskustva i onaj snimak koji sam naveo je nepotrebna brutalnost janjicara. Ako coveka trebaju da lise slobode postoji civilizovan nacin kako se to radi. 5 policajaca apse jedanog prilicno mirnog osumljicenog, obaraju na ulicu i jos ga gaze po nogama. Moze biti da je on jako brutalan protestant i da je snimak samo jedna sekvenca koja skriva celu sliku. 

Meni ipak lici na obest policajaca koji tuku protestanta samo zato sto mogu da ga biju. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:


Zašto su vatrogasci dobili najviše batina od protestanata?



....shiit has hit the fan.

 

Dragance odgovorio. Problem sa ovim protestima je sto se protestanti nisu ogradili od Black block-ova. Opozicija legitimno protestvuje jer su francuzi u velikoj vecini protiv zakona. Vlada je ovdje kriva tu nema dileme ali protestanti nisu nevini, daleko od toga. Treba samo slusati sta je cilj - predsjednicka palata (i to ne preko izbora).

 

Ovdje lijeva opozicija situaciju opisije kao da zivimo u kao fasizmu (ili kao u putinovoj rusiji koji je btw jedan od modela jednog dijela portestanata) i nadaju se da ce nekoj novoj vrsti komunizma (koji btw nije nigdje uspio jer u stvari to nije bio pravi komunizam). Ovdje lijeva opozicija (zeleni) bogatase naziva parazitima drustva. 

 

Kriva je vlada ali opozicija nije nista bolja (sve rade kao pravi crveni kmeri).

 

I naravno Marina samo ceka izbore da osvoji vlast.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da zapisem ovdje:

Ako na sledecim predsjednickim izborima u drugi krug odu ekstremna lijevica (Nupes) i ekstremna desnica (Le Pen) ja cu ubaciti bijeli listic. Za ekstreme ne glasam a moj glas nikada nece otici ovakvoj lijevici.

Link to comment

Marina gleda da ode od ekstremne ka (blaže) umerenoj desnici. Ima gorih od nje, mislim.

 

Svakako ovaj raspad na suprotnoj strani je kulminacija idiotluka još dok je Hollande bio gen sek Socijalista (pre uspona na vrh).

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Jutros je jedan Sirijski migrant (dosao u svedsku prije 10 godina), napao i ozbo djecu (2-3 godine) u parku nozem. Za dvoje djece ljekari se bore za zivot (urgence absolue), ima jos 4 teze povrijedjenih.

 

 

  • Tužno 4
Link to comment
×
×
  • Create New...