Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Just now, Poludziber said:

Bice isto kao I sa Meloni. Priupitace ujka Sema sta treba da je nebi niko smarao ili talasao. Kad tu legne na rudu posle nema problema.

Nisam ja siguran da je ona takva... Ono što mene plaši je to što mi se čini da je njena partija jedna od retkih u Evropi koja ima neku stvarnu ideologiju... I to nakaradnu...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Poludziber said:

Jebiga, kad se decenijama gura pod tepih i u periferije e onda ti se svo djubre obrusi odjednom i rizikujes da se udavis u njemu. Ovo ceka i Italiju za koju godinu.

francuzi su vekovima jebali u glavu ove iste sto im prave sada veselje po ulicama. te iste periferije su gradjene za radnicku klasu koje su vremenom punili gastosima (filozofija: sljam van gradova). vremenom su se pretvorile u etno geta za strance.

u pravu si kada kazes da ovo ceka italiju, ali ne samo njih, vec celu zapadnu evropu. 

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Nisam ja siguran da je ona takva... Ono što mene plaši je to što mi se čini da je njena partija jedna od retkih u Evropi koja ima neku stvarnu ideologiju... I to nakaradnu...

Ima i VOX u Spaniji. Kako stvari stoje, ako PP hoce da vlada i da smeni socijaliste, morace na kraju sa desnicarima.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Nisam ja siguran da je ona takva... Ono što mene plaši je to što mi se čini da je njena partija jedna od retkih u Evropi koja ima neku stvarnu ideologiju... I to nakaradnu...

Nisi je onda pratio. Ona je militant od tinejdzerskih dana nekarasnjeg MSI direktnog naslednika musolinijeve fasisticke partije koja je raspustena i zabranjena 1943. Jedna od retkih partija sa jasnom ideoloskom potoprom. Pretvorila je svoju partiju od 4% na prethodnim izborima do 35% trenutne podrske.

Link to comment
47 minutes ago, Poludziber said:

Nisi je onda pratio. Ona je militant od tinejdzerskih dana nekarasnjeg MSI direktnog naslednika musolinijeve fasisticke partije koja je raspustena i zabranjena 1943. Jedna od retkih partija sa jasnom ideoloskom potoprom. Pretvorila je svoju partiju od 4% na prethodnim izborima do 35% trenutne podrske.

U jbt, stvarno nisam pratio...

 

Nekako mi to nije bilo u fokusu, uvek me je od svih evropskih desničara najviše plašila Marina, pa sam nju najviše i pratio, jer pobeda tako nečeg u Fra bi bio poriličan užas za celu Evropu... Zato su mi ovi Italijanski i španski fašisti prolazili ispod radara... Prosto nisam ih očekivao...

Edited by radisa
Link to comment
52 minutes ago, BWA said:

Sta kaže?


“Zavežite vaše pse (pežorativno), vratite se kući! Sve razbijate, a marširali smo u miru. Kurvin sine”!

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, borris_ said:

Sandrine Rousseau ima razumjevanja za ljubitelje patika i telefona. Kao Kostunica nekada.

 

 

 

Borise, ako te ne mrzi (a mene bi mrzelo) napisi nekad i kontekst tvita.

Ko je ta Ruso?

Neka poznata levicarka?

Link to comment
4 hours ago, borris_ said:

Kliantelizam.

Jedan njihov parlamentarac iz Roubaix-a je nazvao djevojcice (zavijene skroz naravno) koje udavaju za starce, "mlade žene".

Ova Sandrine Rousseau, zelena partija, je rekla kako je lijepo prodavati lutke bez lica (u muslimanskim kvartovima) jer tako djevojvice mogu da crtaju sta god pozele.

Aymeric Caron parlamentarac LFI, veliki protivnik mesnih proizvoda i borac za prava zivotinja (tout à son honneur) nikada nije podigao glas kao parlamanterac protiv klanja na hiljade ovaca u jednom danu (nekad davno jeste).

 

 

 

Ima ovde istine.

Tj. ne migracija kao takva, vec migranti-klijentelisti koju su tu kulturu verovatno pokupili u maticnoj zemlji. Zaista ne znam za Magreb, Senegal i ostale africke zemlje u smislu strukture migranata.

Ovde je vidljiva razlika izmedju prvog i drugog talasa veneuelanskih migranata.

Sta znaci klijentelizam, pretpostavljam da najbolje moze da se vidi u sirem obodu Buenos Airesa.

 

Sad, ovo je pojednostavljenje i samo jedan od faktora, ali je sada zaista lenjost duha samo ponavljati o "gradjanima drugog reda", "sistematskog rasizmu" i ostalim progresivnim konceptima.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

Ima i VOX u Spaniji. Kako stvari stoje, ako PP hoce da vlada i da smeni socijaliste, morace na kraju sa desnicarima.

 

Troll on:

Sta ce biti sa VOX sada kada Irene Montero nije na listi Sumar.

Link to comment
×
×
  • Create New...