Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

     :lolol:   Najurili smo i Žutog u Real da bi oslobodili mesto za, pa nek bude, Ratkovića.

Mislim da forsirani nije bio Ratković već Slaviša Čula.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kakvu golcinu je tada zavalio Robi iz slobodnjaka. Ja mislim da bi SFRJ uzela prvenstvo 1994 da nije bilo rata

pa sad, nije samo do kvaliteta ekipe, treba svasta nesto da se poklopi

mada je balkancima islo sasvim fino na tom prvenstvu, mozda je i to neki znak :)

ali da bi ta ekipa bila favorit u periodu 92-98(pa i 00) svakako da bi

odnosno, vec 90 ko zna gde bi nam bio kraj da je osim manje gurao zemare (mahom vec u godinama), a vise prostora dao "cileancima"

 

to je inace prvo veliko takmicenje kog se jasno secam i prvi album (sa nekolicinom da li bi mubaraka iz uae na poslednjoj strani) :)

 

 

a ta ekipa koja je dolazila, samo u ofanzivnom delu robi, piksi, dejo, zvone, mijat, suker, boksic

ajmeee :o

1 aljosa asanovic, bitan igrac na sp 98 za hrvate ili nasi nesto mladji centarfori milosevic & kovacevic bi reprezentaciju videli vrlo verovatno samo u mondovoj rubrici "nisu pozvani"

Edited by pbg12345
Link to comment

Svaka čast Deji i Žutom, ali danas bi se lamentiralo nad epskim porazima da nije bilo Mileta, Ilije i Vlade Jugovića; ne bi se tako vezlo da ih nisu imali. Mare je bio rupa kad god krene napred, napadači nisu ni imali snage da se vraćaju, ali su imali te mudonje pozadi, pa se moglo . Oni čine razliku između generacije 91 i Pižonove i Duletove, ili Džajine i Kuletove. 

 

Meni je Mile Belodedić nešto najbliže što se ikad prišlo Bekenbaueru.

Link to comment

1 aljosa asanovic, bitan igrac na sp 98 za hrvate ili nasi nesto mladji centarfori milosevic & kovacevic bi reprezentaciju videli vrlo verovatno samo u mondovoj rubrici "nisu pozvani"

Ili si zaboravio ili ne znas kako su se tada sastavljali spuskovi reprezentacija.

Edited by borris_
Link to comment

niko da spomene dvomec sa Panatinaikosom 86/87 i gol Musemica na Marakani, misaona imenica za sve danas

u revansu standardno pogubljeni, Grci mogli da nas stignu vec na poluvremenu, ali smo se provukli

Link to comment

niko da spomene dvomec sa Panatinaikosom 86/87 i gol Musemica na Marakani, misaona imenica za sve danas

u revansu standardno pogubljeni, Grci mogli da nas stignu vec na poluvremenu, ali smo se provukli

E...a ja se sećam dvomeča sa Panatinaikosom 4:1 0:3   71. ;)

Edited by Legenda
Link to comment

niko da spomene dvomec sa Panatinaikosom 86/87 i gol Musemica na Marakani, misaona imenica za sve danas

u revansu standardno pogubljeni, Grci mogli da nas stignu vec na poluvremenu, ali smo se provukli

Piksi u prostor, Mrkela centrira, Musemić glavom zakucava. Da li je to ista sezona kada je došao Real?

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

jeste, ista je sezona, kolo pre Reala

isti fazon, iz trka mada vise po zemlji Lazarevic dao Santosu

 

ko se seca, zanimljivo, u toj prvoj utakmici protiv Panatinaikosa, Zvezda daje i cetvrti gol ali bukvalno na centarsutu sudija svira kraj

Link to comment

Ajde osamdesete... Ali ja se secam kad smo mi guzili Mec, Kajzerslautern, Seltu, Lester, Kjevo, Romu, PSV... Sad se zlopatimo s Valetom, jebote, kakav kvantni skok unazad, ja ne znam da li bismo mi sad opstali u drugoj ligi u bilo kojoj od tih drzava danas. 

Ko se na Bajcetica srdi, zasluzuje Gumu Bogdanovica. 

Edited by Plajvi
Link to comment

osvojili smo kes 91., ali neverovatno je koliko smo malera imali pre toga, a nista slabije timove nego sto je bio taj 91.

 

86. nesrecni real, 4:2 iako je trebalo da bude ubedljivije, pa onda 0:2 u revansu

87. briz, sjajna utakmica na mari, 3:1, a onda neocekivani raspad tamo, 0:4

88. cuvena magla sa najjacim timom milana u istoriji tog kluba, i zvezda koja apsolutno egal igra sa njima

89. neobjasnjivi keln, da smo posle igrali jos 10 puta sa njima, 10 puta bi ih prosli

 

to je ono sto ja pamtim, a bilo je toga jos mnogo u istoriji

 

i onda bari sezona u kojoj nam se sve to vratilo. a zapravo je pravo cudo da je to jedini zvezdin evropski trofej.

 

Ja se sećam tih utakmica iz druge polovine 80ih i mislim da je tada nešto nedostajalo, neki naizgled mali a zapravo ključan sastojak da se dogura do nekog finala. Neko je napisao da taj sastojak čine Belodedić i Najdoski, sasvim je moguće da je tako.

 

Real nije mogao ubedljivije, ne znam da li je još neko onom Realu dao četiri gola u jednoj utakmici. Problem je, kao i u Brižu, bio revanš gde je došlo do kompletnog čoukovanja. Jedan izrazito ofanzivan tim, kome je davanje golova bilo najjači adut, u te dve utakmice nije uspeo da postogne makar jedan gol. Naši treneri jbg nikada nisu bili poznati po tome da napadnu onda kada imaju prednost, nego ako si stekao neki kapital ti onda muljaj sa nekom defanzivom iako ti struktura tima uopšte nije defanzivna niti može lako da se prešalta u defanzivni mod kao što je mogla Ljupkova ekipa jer je imala onu dvojicu.

 

Jedino gde vidim ono baš maler i baksuz je revanš sa Milanom i čuvena magla. A opet, u taj revanš je moglo i trebalo da se uđe sa 1:0 iz prve utakmice a ne sa 1:1. Zvezda je u Milanu odigrala za klasu bolje nego u obe utakmice u Beogradu, potpuno poklopila Sakijevu strategiju i to krunisala Piksijevim golom na početku drugog poluvremena. I šta se onda sedi? Milan krene sa centra i bukvalno u tri dodavanja i pet sekundi daje gol, režiser je još uvek puštao ponovljen snimak Piksijevog gola, odjednom se vratio u prenos i vidiš loptu u Zvezdinoj mreži. Ovi izmenjali par pasova i raspali Mirko Virdis poništi sve ono za šta su Zvezdini igrači rudarili do tada. To nije baksuz, po mom mišljenju, već nedostatak onog "nečeg" što se najzad poklopilo pod Ljupkom. Ono nešto malera što je stvarno i bilo, vratio je sa kamatom gospodin Augentaler.

 

Kompletno sam siguran da bi Zvezda igrala finale 1992. godine i verovatno odbranila evropsku titulu, samo da nisu morali da igraju u inostranstvu i da goveda iz disciplinske komisije UEFA nisu Najdoskom odrezala pet utakmica suspenzije za profesionalan crveni karton u kojem nije bilo ničeg stravičnog niti vrednog neke specijalne kazne. 

Link to comment

Pjetro Paolo Virdis. -_- Koji je bio najbolji strelac Serie A 86-87, znaci nije bas toliki raspad od igraca...

 

Interesantno je sta se desilo sa Pancevom u Serie A, na forumima koje pratim i u nekim novinskim listama je on uvek na vodecem mestu stranaca koji su se najgore  pokazali u Italiji i Interu. Ima legendaran status maltene. :)

Link to comment

Ima ovde gana koji mogu vrlo slikovito da ti opišu šta je bio problem sa njim i zašto je pokazao™ ono što je pokazao u Interu i kasnije u Nemačkoj.

 

 

Edit: ne znam zašto mi je u glavi sve do danas ostalo da se onaj raspadač :P zove Mirko...

Edited by Redoran
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...