Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

mogao sam da pomenem i grobara cokot koji takodje nije omeo partizan u osvajanju titule tako sto nije pokazao leonardu najcistiji moguci crveni, pa sam se ipak prvo setio benignog sirokog.

Link to comment

Eh, a nekad se mislilo da ćeš ti biti prvi zvezdaš koji realno sagledava situaciju i priznaje da je Partiizan svake sezone od 1945 bio bolji rival i gubio titulu na nepošten način... ali očito si prošao harperovanje na otvorenom moru. Šteta.

Link to comment

deder ne pisi gluposti i ne troluj, nego okaci neki zvezdin joga bonito klip neke zvezdine utakmice koja ti je ostala u posebno lepoj uspomeni. ovo sa dinamom me razgalilo.

Edited by Nikodije
Link to comment

Nije mi ostao u lepoj uspomeni, ali mislim da ste u onom derbiju koji ste dobili 3:0 na JNA 2002. igrali odličan fudbal, tad ste nas fino razmontirali.

Link to comment

deder ne pisi gluposti i ne troluj, nego okaci neki zvezdin joga bonito klip neke zvezdine utakmice koja ti je ostala u posebno lepoj uspomeni. ovo sa dinamom me razgalilo.

 

Sledeće finale Zvezde i Dinama. Bili baš na jugu kao da izbegnemo gužvu, mada je i jugu bila opasna gužva. 

https://www.youtube.com/watch?v=OcMeOe-Tkn8&feature=youtu.be&t=160

Centaršut Krpote i gol Halilovića jedna od prvih stvari koje pamtim sa našeg najvećeg stadiona

Link to comment

sunce ti jebem  :blink:

 

vise dobrih driblinga, utrcavanja, dodavanja, suteva... u ovih 9 minuta hajlajta nego u prethodnih 25 godina. uvek 5 igraca u zavrsnici, cak bekovi koji sve znaju o fudbalu i sve mogu sa loptom... joga bonito. 1 srebrenko repcic je doktor fudbala za sve ovo sto gledamo danas, da ne nabrajam sve ostale asove.

 

Zvezda je tokom osamdesetih na svim listama figurirala kao jedan od desetak najboljih evropskih klubova i skoro redovno je ispadala u zavrsnici evrokupova od ekipa koje su se u to vreme smatrale samim kremom evropskog fudbala (Bajern, Real, Anderleht, Inter, Barselona, Milan,...). Nema niceg cudnog u tome da je imala tim sastavljen od fudbalera a ne od zgubidana koji su naucili da sutnu loptu da bi pojurili za nekim vecim parama. Na kraju je ta njena zlatna decenija i dovela do Barija. Taj rezultat nije bio nimalo slucajan niti je bio incident, jednostavno se posle toliko godina igranja na vrhunskom nivou poklopilo nekoliko kockica i uspeli smo da se dokopamo KES-a.

 

NI u drugim jakim klubovima u Jugoslaviji u to vreme nije bila losa situacija sto se kvaliteta tice, u svakom od timova Velike Cetvorke je igralo po par igraca koji su i na najvisem evropskom nivou pokazali izuzetnu klasu..

Edited by harper
Link to comment

Zvezda je tokom osamdesetih na svim listama figurirala kao jedan od desetak najboljih evropskih klubova i skoro redovno je ispadala u zavrsnici evrokupova od ekipa koje su se u to vreme smatrale samim kremom evropskog fudbala (Bajern, Real, Anderleht, Inter, Barselona, Milan,...). Nema niceg cudnog u tome da je imala tim sastavljen od fudbalera a ne od zgubidana koji su naucili da sutnu loptu da bi pojurili za nekim vecim parama. Na kraju je ta njena zlatna decenija i dovela do Barija. Taj rezultat nije bio nimalo slucajan niti je bio incident, jednostavno se posle toliko godina igranja na vrhunskom nivou poklopilo nekoliko kockica i uspeli smo da se dokopamo KES-a.

 

NI u drugim jakim klubovima u Jugoslaviji u to vreme nije bila losa situacija sto se kvaliteta tice, u svakom od timova Velike Cetvorke je igralo po par igraca koji su i na najvisem evropskom nivou pokazali izuzetnu klasu..

 

ja sam zakacio samo mali deo toga krajem osamdesetih, bas zavidim vama koji ste imali privilegiju to da gledate duze. a zao mi je ovih klinaca sto danas bleje na marakani, koji u zivotu nece videti dobru zvezdinu utakmicu, ali ce se zato nacitati terzinih saopstenja. a osamdesetih se dobar fudbal gledao iz nedelje u nedelju.

 

osvojili smo kes 91., ali neverovatno je koliko smo malera imali pre toga, a nista slabije timove nego sto je bio taj 91.

 

86. nesrecni real, 4:2 iako je trebalo da bude ubedljivije, pa onda 0:2 u revansu

87. briz, sjajna utakmica na mari, 3:1, a onda neocekivani raspad tamo, 0:4

88. cuvena magla sa najjacim timom milana u istoriji tog kluba, i zvezda koja apsolutno egal igra sa njima

89. neobjasnjivi keln, da smo posle igrali jos 10 puta sa njima, 10 puta bi ih prosli

 

to je ono sto ja pamtim, a bilo je toga jos mnogo u istoriji

 

i onda bari sezona u kojoj nam se sve to vratilo. a zapravo je pravo cudo da je to jedini zvezdin evropski trofej.

Edited by Nikodije
Link to comment

@cash

 

ne secam se toga, ali pamtim da smo imali dosta sansi da damo gol, a jednim golom tamo bi prosli. i posle toga verovatno osvojili kup uefa :)

Edited by Nikodije
Link to comment

Protiv Kelna vas je sudija pokrao bas onako brutalno

 

Cuveni Jozef Marko. :lolol: Protiv Reala smo takodje prodali tekmu a s njom i Milana Jankovica koji ih je izludeo u Beogradu.

 

U tom periodu, pored ovog sto je Nikodije napisao, smo takodje ispali od Bajerna (0:2 3:2) nakon sto smo igrali 60 minuta fudbala kakav nikad nisam video ni od jednog naseg kluba i poveli 3:0, pa od Intera i Anderlehta dosta tesno, Barselona sa Maradonom i Susterom nas je odvalila od zivota s pola snage. Strasne utakmice, jebacki fudbal, kad danas pogledam sta nasi klubovi igraju prosto mi taj period izgleda kao da sam izmastao sve te utakmice.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...