Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Cuveni Jozef Marko. :lolol: Protiv Reala smo takodje prodali tekmu a s njom i Milana Jankovica koji ih je izludeo u Beogradu.

 

Bio je to samo početak...pričalo se posle i o Zvezdinom kešu koji se u vreme neopravdanih i ničim izazvanih S. oprao preko suludih transfera Ramba i Perice.

Link to comment

Ali kako je odigrao Pixy na San Siru protiv Sakijevog Milana! Nestvarno. Da ne bese magle u revansu, bogami...

 

Najboljih 15 minuta u životu, Piksi je odigrao protiv Zvezde.

Link to comment

Jos uvek nisam odgledao to finale, sramim se priznati. Gledao sam dvomec sa Bajernom though.

 

najgora zvezdina utakmica tih godina :) valjda prvi put da je zvezda protiv nekog igrala defanzivno. cak mislim da, osim penala, samu utakmicu nisam ni gledao ponovo.

 

ljupko je pricao da je moralo tako jer smo bili u padu forme, ali ja ne bih rekao da je tako, poslednja utakmica pred bari je bila protiv osijeka (5:1), i bila je to sasvim uobicajena rapsodija od fudbala

Edited by Nikodije
Link to comment

Da, cuo sam to. Odgledacu nekad u svakom slucaju (ali ne pre nego sto kompletiram sva svetska prvenstva, posto sam to vec zapoceo).

Link to comment

ja najranije što pamtim je tekma sa interom, kada dika nije branio, ne sećam se zašto, a rezerva živanović izrastao u junaka tekme, odbranio penal čini mi se, zvezda zamalo da prođe. sećam se i janjaninovog het trika protiv benfike, pa milkovog crvenog kartona i horhea da silve iz atletika. sećam se kao kroz maglu i tekme sa veronom, u kojoj je blistao pjetro fana, a tih 4-2 sa realom mi je još u sećanju, kao i poraz od briža sa kulemansom, i od anderlehta dva poraza.... zvezda je 80-ih igrala gomilu jakih tekmi

Link to comment

@cash

 

ne secam se toga, ali pamtim da smo imali dosta sansi da damo gol, a jednim golom tamo bi prosli. i posle toga verovatno osvojili kup uefa :)

Ne secam se ni ja ???? gledo pre nekih mesec dana na yt treci gol Kelna je velika sramota. Inace moja prva vaša evro tekma koju sam gledao je Xamax. Bio sam bas skenjan kad ste ispali.

Link to comment

ja najranije što pamtim je tekma sa interom, kada dika nije branio, ne sećam se zašto, a rezerva živanović izrastao u junaka tekme, odbranio penal čini mi se, zvezda zamalo da prođe. sećam se i janjaninovog het trika protiv benfike, pa milkovog crvenog kartona i horhea da silve iz atletika. sećam se kao kroz maglu i tekme sa veronom, u kojoj je blistao pjetro fana, a tih 4-2 sa realom mi je još u sećanju, kao i poraz od briža sa kulemansom, i od anderlehta dva poraza.... zvezda je 80-ih igrala gomilu jakih tekmi

Simeunovića je u prvoj utakmici povredio Altobeli, pa je ušao Živanović i postao junak. Simeunović se oporavio za revanš, i primio gol kroz ruke. Mislim da je Coka Lazović komentarisao, nije ni video da je lopta prošla u gol.
Link to comment

Bio je, smenjivali su se on i Simeunović. Mislim da je bio povređen, pa je Živanović bio na klupi. Živanović inače ništa nije uradio, ako se dobro sećam otišao je posle u Vardar, ali ni tu nije uspeo.

Link to comment

Ivković je posle bio u Zvezdi. Krasilo ga je da zaspi na golu, pa da Zvezda primi gol niotkuda skoro sa centra.

Osim je imao ogromno poverenje u njega. U Italiji '90. branio je iako nije imao klub godinu dana. I bio je sjajan.

Koliko se sećam i prva utakmica odigrana tada bila je sjajna. Dinamo je te godine bio prvak posle ko zna koliko godina. Mlinarić je bio pravi vanserijski igrač.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

 

      Jel ovo ironija, zezanje ili se ne sećaš dobro? Sjajan? Pogledaj tekmu sa Nemačkom u grupi, ili sa Španijim u osmini finala (reakcija nakon Butragenjovog šuta u stativu je legendarna). Čovek nije bio sasvim svoj, mogao je u retkim trenucima lucidnosti da brani nemoguće, kao tada na Marakani u Kupu Maršala, ali je češće ispadao smešan. Čuveno Ivkovićevo cenjenje, protiv Danske u kvalama za EP 92. je cenio jednu bombu sa 25 metara pa kad je zveknulo u prečku toliko se prepao da se nije povratio do kraja meča. Dok je branio za lisabonske Lavove odbranio je penal Maradoni pa je od toga domaća sportska štampa napravila nezapamćenu histeriju i najavljivala neki epski dvoboj njih dvojice pred četvrtfinale. Da ironija bude veća odbranio mu je i tu penal, ali se Grande Dragoljub pobrinuo da stvari legnu na svoje mesto. Uostalom, najslikovitiju ocenu njegovih kvaliteta je dao Zvezdin sever tih zlatnih 80-ih, kada je pri svakom slobodnjaku za protivnika, bio on i sa centra, skandirao "Ne daj se Tomo".

 

      A, glede  Piksija, fudbal svog života je igrao na tom legendarnom Mundijalu u Italiji. Savršenstvo kao takvo. A zvanično najbolji igrač je bio Toto Skilaći. E, jbg.

Link to comment

Jedna od utakmica gde smo sabili, a ipak izgubili je i finale superkupa, ili kako se tada zvalo, protiv Uniteda, bili smo bolji tri puta minimum, ali ne pobedismo. A revanša, koji se inače tada igrao, nije ni bilo

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...