Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se nadovezem na kolegu Sumahera...

 

Zvezdina titula prvaka Evrope iz '91 nije samo kruna zapazenih ucesca same Zvezde sedamdesetih i osamdesetih, vec snage celokupne ex-YU lige.

 

Mi smo imali Radnicki, Hajduk, Zelju, koji su dogurali do polufinala kupa UEFA, Hajduk i do polufinala kupa kupova, Velez do cetvrtfinala kupa UEFA,   neka legendarna ispadanja (Rijeka protiv Reala recimo), pa neka bude i Partizan nesto ranije u finalu Kupa sampiona, Dinamo koji je osvojio pretecu kupa UEFA...

 

Cekalo se da se 'nesto' desi, godinama je visilo u vazduhu, i nekako je prirodno bilo da upravo Zvezda napravi veliki iskorak, kao najjaci i najveci klub. 

 

To se, naravno, nikada vise nece ponoviti - kombinacija faktora petorazredne lige, Bosmanovog pravila, neverovatne kolicine kesa koja se uliva u najvece klubove u Evropi kao i transfer golobrade decurlije ucinila je Zvezdin uspeh nedostiznim za sva vremena.

Edited by ManicMiner
Link to comment

Bas tako, pitanje opste kulture. Za nas tadasnje klince autogram Moce Vukotica se nije razlikovao od autograma Pizona ili Duleta Savica, cast je bila podjednaka.

 

Ja se secam da je klinac iz kraja nekako dobio Susicev autogram, mi ostala decurlija smo ga gledali k'o u boga :)

Link to comment

Звезда кроз историју није баш знала с Грцима да игра, јел да? У чему је ту проблем био, нисам стекао утисак да су Грци били некакав фактор тада?

Link to comment

Bas tako, pitanje opste kulture. Za nas tadasnje klince autogram Moce Vukotica se nije razlikovao od autograma Pizona ili Duleta Savica, cast je bila podjednaka.

Palac je palac.

Link to comment

Moguc tim za veceras protiv Nislija

 

Kahriman, Petković, Le Talek, Luković, Anđelković, Donald, Ristić, Plavšić, Adžić, Vučićević, Boaći.

Edited by Milosh76
Link to comment

Звезда кроз историју није баш знала с Грцима да игра, јел да? У чему је ту проблем био, нисам стекао утисак да су Грци били некакав фактор тада?

?

Link to comment

Ja se sećam tih utakmica iz druge polovine 80ih i mislim da je tada nešto nedostajalo, neki naizgled mali a zapravo ključan sastojak da se dogura do nekog finala. Neko je napisao da taj sastojak čine Belodedić i Najdoski, sasvim je moguće da je tako.

 

Real nije mogao ubedljivije, ne znam da li je još neko onom Realu dao četiri gola u jednoj utakmici. Problem je, kao i u Brižu, bio revanš gde je došlo do kompletnog čoukovanja. Jedan izrazito ofanzivan tim, kome je davanje golova bilo najjači adut, u te dve utakmice nije uspeo da postogne makar jedan gol. Naši treneri jbg nikada nisu bili poznati po tome da napadnu onda kada imaju prednost, nego ako si stekao neki kapital ti onda muljaj sa nekom defanzivom iako ti struktura tima uopšte nije defanzivna niti može lako da se prešalta u defanzivni mod kao što je mogla Ljupkova ekipa jer je imala onu dvojicu.

 

Jedino gde vidim ono baš maler i baksuz je revanš sa Milanom i čuvena magla. A opet, u taj revanš je moglo i trebalo da se uđe sa 1:0 iz prve utakmice a ne sa 1:1. Zvezda je u Milanu odigrala za klasu bolje nego u obe utakmice u Beogradu, potpuno poklopila Sakijevu strategiju i to krunisala Piksijevim golom na početku drugog poluvremena. I šta se onda sedi? Milan krene sa centra i bukvalno u tri dodavanja i pet sekundi daje gol, režiser je još uvek puštao ponovljen snimak Piksijevog gola, odjednom se vratio u prenos i vidiš loptu u Zvezdinoj mreži. Ovi izmenjali par pasova i raspali Mirko Virdis poništi sve ono za šta su Zvezdini igrači rudarili do tada. To nije baksuz, po mom mišljenju, već nedostatak onog "nečeg" što se najzad poklopilo pod Ljupkom. Ono nešto malera što je stvarno i bilo, vratio je sa kamatom gospodin Augentaler.

 

Kompletno sam siguran da bi Zvezda igrala finale 1992. godine i verovatno odbranila evropsku titulu, samo da nisu morali da igraju u inostranstvu i da goveda iz disciplinske komisije UEFA nisu Najdoskom odrezala pet utakmica suspenzije za profesionalan crveni karton u kojem nije bilo ničeg stravičnog niti vrednog neke specijalne kazne.

Миле ипак Ја сам још тада рекао да смо много јачи иако је Пикси отишао јер је Миленце много више значио за тим. Ма колико то апсурдно било да ти оде најбољи фудбалер у држави а тим буде бољи показало се као тачно.

Samo jos da dodam da je Zvezda tradicionalno imala problem sa kondicijom i trcanjem, ako izuzmemo prvi mandat Branka Stankovica, a to je uglavnom imalo veze s tim koliko snage je imao Pizon za igru. Pizon je relativno potcenjen igrac kod nas. Iako mu se uglavnom priznaje odredjena velicina, proglasen je i za Zvezdinu zvezdu, obicno se zaobilazi u pricama o najboljim igracima Jugoslavije ikada, a za mene je u najuzoj konkurenciji. Takodje mislim da Jugoslavija nikada nije imala igraca sa takvim pasom niti ce ga verovatno ikada imati. Pizonove lopte su jednostavno bile savrsenstvo preciznosti, tajminga, mekoce i brzine, plus su kompjuterski tacno izracunavale kome pas ide i kakve su mogucnosti saigraca kojem se salju. Zvezda je imala more briljantnih dodavaca ali Pizon je u toj kategoriji po meni debelo odskakao od svih ostalih.

Пижом и јесте био геније. Отишли Џаја, Филе, Ниџа, Кери, Сушић, Стаја а дошао непознати Благоје из Тузле и он са таквим тимом уђе у финале Купа Уефа и незаслужено изгуби. Лопте су му имале очи а цео тим играо максимално.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G935A using Tapatalk

Link to comment

Na meču sa Radničkim iz Niša (4:0) Kanga nije bio u sastavu crveno-belih, a dan kasnije nije se pojavio na treningu.

 

- Prekršio je klupsku disciplinu, a u ponedeljak nije trenirao jer je, kako kaže povređen - rekao je Đurovski za “Novosti”.

Link to comment

Na meču sa Radničkim iz Niša (4:0) Kanga nije bio u sastavu crveno-belih, a dan kasnije nije se pojavio na treningu.

 

- Prekršio je klupsku disciplinu, a u ponedeljak nije trenirao jer je, kako kaže povređen - rekao je Đurovski za “Novosti”.

 

kanga stavlja potpis na uspesnu sezonu. jebo ga onaj ko ga je doveo...

Link to comment

prosle godine su pogodili menje-vise sva pojacanja, a ove su manje-vise sve promasili. da ne bude bas da je grobarska lopurda kokeza kriv za sve.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...