Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

12 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

I ja morao da guglam, nisam mogao ovako da se setim lika. Tuzna cinjenica je da se prilicno smanjio fond 70+ glumaca, a kako imamo hiperprodukciju serija poslednjih 10-ak godina, moraju da kucaju na vrata zaboravljenih asova..

Da,

Tako smo u Vremenu zla, u prvih par epizoda mogli u jednoj od značajnijih uloga da vidimo Radeta Marjanovića, iskusnog glumca koji je godinama jedan od nosilaca repertoara Pozorišta na Terazijama, budući da su mu mjuzikli i vodvilji uža specijalnost, Ovaj glumac se jako malo pojavljivao na filmu, a i na TV smo ga u poslednjih 30-ak godina mogli samo sporadično vidjeti u Pavićevim serijama (kao uostalom i čitav ansambl pomenutog pozorišta).

Link to comment

Завршио сам "Време зла". Серија без мане и страха, што би рекли. Комунисти приказани као иконе - стамено, витално, гвоздено, ово је можда најбољи, афирмативни, приказ комуниста икада, на прелазу из 1930-тих у 1940-те, када комунизам црпе своју најјачу снагу из младости и дисциплине, а не више из интелектуалности. Стари интелектуалци, посебно антикомунисти (Слободан Јовановић и Драгиша Васић) приказани су као карикатуре, као нека врста оновремених "коштуница", без икаквих виталних идеја и личних страсти. Меланхолични левичарски интелектуалци као Иван Катић и либерални интелектуалци као, отац му, Вукашин Катић у том времену немају своје место, све стране их презиру. 

Screenshot_2021-11-24-21-40-31-010_com.android.chrome~2.jpg

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

Gledao sam prve dve epizode. U sustini opet solidno uradjeno, kao i prva sezona, s tim sto nisu izbegli ni stare boljke kao sto su previse konstrukcije u prici, preteran dramatizacija i bespotrebna mistifikacija organizovanog kriminala koji je mnogo filmicniji kad se prigaze ogoljen kao sto to npr zabari rade u recimo gomori i suburi.

 

U svakom slucaju, i pored tih mana, besa je jedna od gledljivih domacih serija...

  • +1 1
Link to comment

ima li neka trafika gde moze posten svet da kupuje regularno domace serije. balkan kod mene ne radi iz nekog razloga, u zalivu ima svaka peta epizoda itd. 

 

crno bijeli svijet gledam ko gospodin coek i uzivam na sajtu HRT-a, moze i takva varijanta. 

 

 

Link to comment

Ima,

stavio sam link u spojler

tu sam odgledao crnu svadbu ("besa" na 6-oj strani), sajt ne traži nikakavu registraciju, nisam primetio "seckanje i kočenje", nema dosadnog kliktanja na raznorazne potvrde, nema prozora/banera koji iskaču... itd

desi se da je sajt nepristupačan na par sati, valjda zbog navale

 

edit: kad se izabere željena epizoda, treba nekoliko puta kliknuti na lažni "start" dok se ne pojavi na sredini pravi "start" crvene boje

 

Edited by J-♣
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...