Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

59 minutes ago, Milošica said:

U vlaškoj koliko znam ne.

 

A za nešto više, nećemo ovde o tome.

Нешто сам пронашао ("Црни Војвода" / "Negro Voda") али јако штуро:

Screenshot_2021-11-21-20-58-55-799_com.google.android.apps.docs~2.jpg

Link to comment

pa ne treba povezivati seriju sa vlasima, prosto se taj prvi momenat tamo zbio i to je sve.

odgledao devetu, od sedme mi opada kvalitet, ima bas nekih previse naivnih resenja, da ne pricam o povremeno sumanutim dijalozima. kojo je jedno 30 puta minimum reko jedi govna, sto je prilicno zanimljivo.

kakogod, ako ne useru previse poslednju, bice ovo ipak korektno ostvarenje i nadam se bencmark za sledece serije.

Link to comment

Zabrljali su poslednjih nekoliko, nisu verovatno bili sigurni kako da završe i kuda da odvedu priču,  prva polovina je mnogo bolja, al nema veze , sveukupno pozitivno iznenađenje. Sveža ideja, originalno, hrabro hvatanje u koštac sa nečim novim jer folk horor može da skrene i u treš ako se nevešto radi, dobra produkcija, gluma manje- više, neki su bili odlični neki očajni, ali ocena svakako pozitivna.

Edited by Nikodije
Link to comment

Sveukupno, jako dobro. Ima tu minusa (naročito dijalozi) koji mao smanjuju utisak ali za ovakvu seriju koja je iznenađenje u odnosu na aktuelnu ponudu mogu malo da zatvorim oči. A ne mislim da je završnica zbrzana, ovo pravi dobar klifhenger za sledeću sezonu...jel? Missim, nismo valjda očekivali hepi end.

 

@Moća Imaš na Jutjubu, ali slabiji kvalitet. Biće na forumu sa kog Balkanci downloaduju:whistle:

Link to comment

Meni ostale još dve epizode. 

 

Fino to vozi, jedino što dobijem tik na to što je 1/4 svake epizode filer gde se natežu minuti razvlačenjem nepotrebnih drom snimaka random zgrada + arhivskim snimcima Beograda.

 

Edit: Uliks glumi kao da je došao na prvo čitanje.

Edited by *edited by mod
Link to comment

U novije domaće serije, a naročito one u produkciji Superstar/Firefly kao da je ušlo prokletstvo Ravne Gore Radoša Bajića.

 

Mislim da je to prva ambicioznija serija na RTS koja je ostala nedovršena, sa urađenom samo jednom od planiranih sezona.
Ta serija je uvela mnoštvo likova i započela mnoštvo priča, od kojih skoro nijedna nije dovršena ili na bilo koji način zaokružena.

 

Čak su i famozni Nemanjići zaokružili priču  na kraju, iako je planirano više sezona.

 

Druga serija koja je nastavila taj trend i u potpunosti ga nametnula su Ubice mog oca. Mi i nakon 4 sezone ne znamo ko su te ubice.

 

Kod ovih novih serija, preko kojih se isisavaju državni novci (ili čak peru), autori od starta kalkulišu da ih otegnu unedogled.

Čak se i ne trude da im sezone imaju imalo smislen rasplet i da budu zaokružene kao cjelina (kao što je slučaj sa većinom kvalitetnih stranih serija koje imaju više sezona).

 

Crna svadba je dosta dobro vozila do samog kraja i samim tim je razočarenje veće.

Otvorila je mnoštvo zanimljivih pitanja, a odgovore smo dobili na samo neka od njih.

 

Ono što je zanimljivo je da smo i ovde imali aluziju na Dr Smrt-a, kao i da smo saznali da je društvena elita, uključujući i Batu Gašića, u službi đavola.

 

PS Je li iko prepoznao glumca koji glumi ''Batu Gašića''?

Link to comment

Pa to nažalost i jeste stvar sa ovim "Firefly" serijama kojima je poenta pranje para. Što više epizoda/sezona, bez obzira na smislenst radnje a i samu gledanost. Izgledalo mi je sa će Crna svadba biti izuzetak i da će zaokružiti priču, ali ne znam ni zašto sam to pomislio kada sam vidio ko je radio seriju.

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Fino to vozi, jedino što dobijem tik na to što je 1/4 svake epizode filer gde se natežu minuti razvlačenjem nepotrebnih drom snimaka random zgrada + arhivskim snimcima Beograda.

 

Edit: Uliks glumi kao da je došao na prvo čitanje.

Meni su kul delovi sa vraćanjem u 76. uz prateću muziku.

 

Sve u svemu, ko je od vas shvatio neke stvari, shvatio je. I drugoj sezoni će možda još viśe.

 

Ko do sada nije, neće još neko vreme.

Edited by Milošica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...