Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

11 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Да ли у влашкој магији постоје ентитети попут "бели војвода" и "црни војвода" или је то машта аутора? 

 

Ne postoji, to je preuzeto iz hrišćanske okultne prakse

Link to comment

@colonelo

Čini mi se da je Bata Dušan Vojnović, početkom osamdesetih je delovalo da je projektovan za veliku zvezdu yu filma, svuda ga je bilo, ali nije baš opravdao očekivanja. A onda je nestao, recimo da sam ga poslednji put video u Majstorskoj radionici. Ko li se njega setio (ako je to uopšte on)?

Link to comment

Jeste Dušan Vojnović.

 

Pojavio se 70-tih (Užička republika, Drugarčine), bio sveprisutan početkom 80-tih (Vojnici, Majstorska radionica...), kasnije ga je bilo u Mrmkovim istorijskim dramama i mini serijama (naročito zapažene 2 uloge popova partizana). Potom je volšebno nestao. Pojavio se sredinom 90-tih kao glavni negativac u Treća sreća, i prije 10-ak godina u Šotrinoj seriji Šešir profesora Vujića u jednoj sceni. Tako da njegovo pojavljivanje predstavlja prilično iznenađenje, Može se očekivati da ova uloga bude i nešto značajnija u drugoj sezoni.

 

Slična priča je bila i sa Andrejom Maričićem, glumcem veoma prisutnim na filmu i TV početkom 80-tih, koga godinama nije nigdje bilo. Međutim, vaskrsnuo je sa ovom hiperprodukcijom TV serija, pa se pojavio u nekolicini - Pet, Beležnica profesora Miškovića, Kljun (ovde je on šef policije)... Nažalost, preminuo je ove godine.

Link to comment
[mention=664]colonelo[/mention]
Čini mi se da je Bata Dušan Vojnović, početkom osamdesetih je delovalo da je projektovan za veliku zvezdu yu filma, svuda ga je bilo, ali nije baš opravdao očekivanja. A onda je nestao, recimo da sam ga poslednji put video u Majstorskoj radionici. Ko li se njega setio (ako je to uopšte on)?
U Firefly produkciji postoje dvojica ljudi koji su radili još u SFRJ, moguće da je zbog toga...

A inače kao klinci smo se zajebavali da bi mogao da glumi u ekranizaciji Bluberija [emoji4]

Ja se sećam "večite sekretarice" Nade Vojnović [emoji849][emoji849][emoji849]






... Shiit has hit the fan


Link to comment
31 minutes ago, colonelo said:

Jeste Dušan Vojnović.

 

Pojavio se 70-tih (Užička republika, Drugarčine), bio sveprisutan početkom 80-tih (Vojnici, Majstorska radionica...), kasnije ga je bilo u Mrmkovim istorijskim dramama i mini serijama (naročito zapažene 2 uloge popova partizana). Potom je volšebno nestao. Pojavio se sredinom 90-tih kao glavni negativac u Treća sreća, i prije 10-ak godina u Šotrinoj seriji Šešir profesora Vujića u jednoj sceni. Tako da njegovo pojavljivanje predstavlja prilično iznenađenje, Može se očekivati da ova uloga bude i nešto značajnija u drugoj sezoni.

 

Slična priča je bila i sa Andrejom Maričićem, glumcem veoma prisutnim na filmu i TV početkom 80-tih, koga godinama nije nigdje bilo. Međutim, vaskrsnuo je sa ovom hiperprodukcijom TV serija, pa se pojavio u nekolicini - Pet, Beležnica profesora Miškovića, Kljun (ovde je on šef policije)... Nažalost, preminuo je ove godine.

Eto ga sutra na RTS-u

Link to comment
41 minutes ago, colonelo said:

Jeste Dušan Vojnović.

 

Pojavio se 70-tih (Užička republika, Drugarčine), bio sveprisutan početkom 80-tih (Vojnici, Majstorska radionica...), kasnije ga je bilo u Mrmkovim istorijskim dramama i mini serijama (naročito zapažene 2 uloge popova partizana). Potom je volšebno nestao. Pojavio se sredinom 90-tih kao glavni negativac u Treća sreća, i prije 10-ak godina u Šotrinoj seriji Šešir profesora Vujića u jednoj sceni. Tako da njegovo pojavljivanje predstavlja prilično iznenađenje, Može se očekivati da ova uloga bude i nešto značajnija u drugoj sezoni.

 

Slična priča je bila i sa Andrejom Maričićem, glumcem veoma prisutnim na filmu i TV početkom 80-tih, koga godinama nije nigdje bilo. Međutim, vaskrsnuo je sa ovom hiperprodukcijom TV serija, pa se pojavio u nekolicini - Pet, Beležnica profesora Miškovića, Kljun (ovde je on šef policije)... Nažalost, preminuo je ove godine.


Glumio je u reklami za BG pivo prije petnaestak godina.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
4 hours ago, fandorin said:

@colonelo

Čini mi se da je Bata Dušan Vojnović, početkom osamdesetih je delovalo da je projektovan za veliku zvezdu yu filma, svuda ga je bilo, ali nije baš opravdao očekivanja. A onda je nestao, recimo da sam ga poslednji put video u Majstorskoj radionici. Ko li se njega setio (ako je to uopšte on)?

Morala sam da guglujem ko je Dušan Vojnović. Čak ni tada mu nisam znala ime, a bio je prilično prisutan ranih 80-ih. Jbt, 1950.godište je. Stvarno su ga izvukli iz zaborava.

Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

Morala sam da guglujem ko je Dušan Vojnović. Čak ni tada mu nisam znala ime, a bio je prilično prisutan ranih 80-ih. Jbt, 1950.godište je. Stvarno su ga izvukli iz zaborava.

 

I ja morao da guglam, nisam mogao ovako da se setim lika. Tuzna cinjenica je da se prilicno smanjio fond 70+ glumaca, a kako imamo hiperprodukciju serija poslednjih 10-ak godina, moraju da kucaju na vrata zaboravljenih asova..

  • +1 1
Link to comment

Redovno sam ga viđao za šankom Sava centra na Festu, pokidanog od alkohola.

 

Na Fest su obično svi dolazili lepi i sređeni, nije baš bilo uobičajeno to bauljanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...