Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Da li je neko gledao seriju Ime naroda?

 

 

Serija Ime naroda prati Svetozara Miletića, uglednog advokata, člana ugarskog parlamenta i doživotnog borca za prava i nezavisnost Srba u austrougarskoj Vojvodini. Nakon što je više puta politički osuđivan, njegovu borbu nastavljaju njegova kćerka, prva žena novinar u Srbiji – Milica Miletić i Jaša Tomić, Miletićev naslednik u Srpskoj narodnoj slobodoumnoj stranci koji će i proglasiti prisajedinjenje Vojvodine Kraljevini Srbiji 1918. Ovo je ispreplitana priča o njima i njihovoj borbi, vlasti u Srbiji i problemima sa kojima se društvo i dan danas suočava!

 

Seriju čini pet epizoda, baziranih na istoimenom filmu Darka Bajića koji se u bioskopima pojavio početkom novembra 2020. godine, a mini seriju imamo priliku da pratimo na Superstaru od 05. do 09. aprila u 21h!

 

Uloge tumače:
Ljubomir Bandović, Žarko Laušević, Katarina Žutić, Anja Pavićević, Andrija Kuzmanović, Nikola Ristanovski, Milutin Mima Karadžić, Dragan Petrović Pele, Radovan Vujović, Ana Franić ,Arpad Mesaroš, Atila Girić, Aleksandar Matić, Ivan Bekjarev, Jovan Ristovski, Pavle Mensur, Isidora Janković…

Edited by Milosh76
Link to comment
On 4.4.2021. at 14:03, Arkadija said:

Jel Žarko Laušević u Kalkanskim krugovima vampir, pošto pita svakoga da ga pozove da uđe u njihove kuće ili prodavnice?

 

ja sinoć pogledao prvi put. supruga me brzinski sprovela kroz radnju iz prethonih epizoda.

vampir je sigurno. samo u ovoj epizodi je tri puta tražio da ga zovu da uđe.

 

edit: nemam pojma o kojoj epizodi je reč, ova moja gleda na premotavanje pa je možda i nedelju dana stara epizoda.

Edited by Svarog
Link to comment

možda je umetnička sloboda pisca scenarija.

al verovatnije neka lokalna varijacija poznatog bića ili mita. jer karakondžule, vukodlaci, usudi... svi se razlikuju u opisima u raznim delovima Srbije, ili još više kod raznih slovenskih naroda.

protrčao sam sad "Prognana bića: srpska mitologija", koji ok jeste više knjiga okrenuta deci ali je ipak dobra kolekcija (plus je imamoo na polici), i nema ništa nalik vampiru koji može da funkcioniše danju.

zanimljivo, Vladimir Lazović, jedan od najznačajnijih domaćih pisaca fantastike, često uvodi elemente srpske mitologije. topla preporuka za kolekciju njegovih priča "Sokolar". sad sam i tu preleteo priču koja me podseća na ovu seriju po nekim elementima - "Beli vitez" - ali, nema vampira, bar ne ovako opisanog.

 

malo veći off, izvinjavam se.

 

  • +1 3
Link to comment

E, za izdržljive ljude koji gledaju Kalkanisanje i iza sedme epizode, iako je od pete već krenulo da se gubi: šta je s onom malom namigušom, ćerkom Mime Karadžića? Zašto joj je trebalo 300 evra? Zašto je povratila onomad u kafiću i rekla "Dobro, sad svi znate zašto su mi trebale pare"?

 

Inače +1 za to da je Velibor (se tako zove?) vampir? Sam termin vampir ne mora da znači da je krvosisač, da se pretvara u šišmiša, to je valjda prevashodno... "undead" na našem području. Pa su tako možda i izostavili ono za sunčevu svetslost.

 

BTW, ako ste već odgledali svih 10, bez spojlera pliz. Imam 8, 9 i 10 da odgledam, ako me ne smori još više.

Link to comment

Aha, osmu nisam gledao.

 

Pa sad, ono, to mi je bio prvi pik da je trudna, ali meni malo trapavo bilo odrađeno. Moglo je biti dosta bolje pokazano.

Link to comment

inace serija moze da se gleda na jednom od onih divca sajtova, da ne reklamiram sad, lako je naci

ja se jutros zbunio, vracam na rts planeti, vidim sinoc emitovana tek 7ma epizoda a znam da sam prosle nedelje gledao 8

ispostavi se da sams eriju pcoeo gledati na planeti, a onda se od neke epizode prebacio na taj sajt, jer oni skidaju sa superstar tv gde epizode idu nedelju pre rtsa

epizodu okace odmah po emitovanju, sinoc se vec mogla gledati 9ta

 

meni je inace serija skroz ok

u smislu da mi drzi paznju i ima prilicno smislenu radnju

nemam neka previsoka ocekivanja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...