Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Na Superstaru su izasle 3 epizode zaključno sa subotom, rts juče emitovao premijernu epizodu. Ako uzmemo u obzir da je domaća serija onda i nije loše, postoji nekakav zaplet koji bi mogao da bude interesantan. Uostalom, vredi je gledati i samo zbog Lauševića. Ono što je meni zanimljivo je kako rade kasting, pomenutom Lauševiću svaki naredni lik koji igra je stariji za po 20 godina, ako budu snimali rimejk Maratonaca, verujem da je prvi favorit za Panteliju. Ili, Nemanja Oliverić, u Jutru je igrao lika od 30 godina, sada je već čovek u zrelim godinama čija su deca na fakultetu. Naravno, igra i čitava hrpa mladih glumaca koji su svi od reda katastrofalni, među njima i Pavle Mensur. Nepotizam koji vlada u srpskoj kinematografiji je uznemiravajući. Da apsurd bude veći imamo i kontra primer, da deca glumci proguraju svoje roditelje kao u slučaju Viktora Savića. Ne znam da li je sličan slučaj zabeležen u svetu.

Edited by fandorin
Link to comment
14 hours ago, Niveamen said:

Gledao neko Kalkanske krugove? Neki komentar,utisak?

gledao ja prve 2, tja.. moze da se gleda ali ne ocekuj nista epohalno.Vise mi se dopao Dnevnik velikog Perice, Fina zajebancija iz kuhinje Vinka Bresana. Zagreb 60-tih, lepo pogodjena epoha, nebanalan humor,prvoklasna produkcija..za sad

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

Na Superstaru su izasle 3 epizode zaključno sa subotom, rts juče emitovao premijernu epizodu. Ako uzmemo u obzir da je domaća serija onda i nije loše, postoji nekakav zaplet koji bi mogao da bude interesantan. Uostalom, vredi je gledati i samo zbog Lauševića. Ono što je meni zanimljivo je kako rade kasting, pomenutom Lauševiću svaki naredni lik koji igra je stariji za po 20 godina, ako budu snimali rimejk Maratonaca, verujem da je prvi favorit za Panteliju. Ili, Nemanja Oliverić, u Jutru je igrao lika od 30 godina, sada je već čovek u zrelim godinama čija su deca na fakultetu. Naravno, igra i čitava hrpa mladih glumaca koji su svi od reda katastrofalni, među njima i Pavle Mensur. Nepotizam koji vlada u srpskoj kinematografiji je uznemiravajući. Da apsurd bude veći imamo i kontra primer, da deca glumci proguraju svoje roditelje kao u slučaju Viktora Savića. Ne znam da li je sličan slučaj zabeležen u svetu.

ima, sin koji je progurao oca

Link to comment

Otac-sin, iver-klada...

 

Treba doneti zakon da samo jedan clan porodice sme da se bavi glumom. Ili ako je sin/cerka reditelj, ne sme do zove svoje roditelje da mu glume..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

kalkanske gume.

sent from bubamoto
 

Kavački krugovi

 

1 hour ago, Haralampije said:

gledao ja prve 2, tja.. moze da se gleda ali ne ocekuj nista epohalno.Vise mi se dopao Dnevnik velikog Perice, Fina zajebancija iz kuhinje Vinka Bresana. Zagreb 60-tih, lepo pogodjena epoha, nebanalan humor,prvoklasna produkcija..za sad

+1

Preporuka i za film Osmi povjerenik po knjizi Renata Baretića, koscenariste Dnevnika.

Edited by msv
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

kalkanske gume.

sent from bubamoto
 

Odlicna...

Pristojno prisluskivah razgovor tri otmene gospodze u godinama, odusevljene gumama, samo imaju dve zamerke - sve se prebrzo desava i one su prevelike kukavice da bi ostavile nezahvalnu decu bez stana... Kraljice...

Balkanski krugovi - tja cetkovic preskocio krec prvog dana i nista se nije desilo. Videcemo dal ce ikad, ne volem mnogo kad mi neko iz mraka ceketa pod prozorom. Svakako sam pre za Aleksandra od Jugoslavije sa sve I parking zonom.

Dobar je Mensur mladji. U svindlerima vrh, kao i onaj njegov pajtos. Vidim da je i ovde zastupljen. Da nije nepotizma, sta bismo bez Zike Todorovica... Ok, neki bi mogli, jbg... Juce sam, na pravdi boga, optuzen za pakost za celokupan opus, no, mala sam beba za mrznju i zajedljive postove prema nasoj produkciji. Dok su nasa bivsa braca u zlatnom dobu. Emigriram, ako je zlatnije. Za sad su mi kaljave ppp gume. Pume.

Link to comment
5 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Otac-sin, iver-klada...

 

Treba doneti zakon da samo jedan clan porodice sme da se bavi glumom. Ili ako je sin/cerka reditelj, ne sme do zove svoje roditelje da mu glume..

Uff...

Zamisli samo filmove Gorana Markovića bez Radeta ili Olivere...

  • +1 2
Link to comment

Ja odgledao dve Kalkanskih. Meni okej, štaviše, zanimljivo. Okej, svi smo videli 5 serija/filmova s ovakvim zapletom i tematikom, ima dosta klišea, ali za sada mi se sviđa kako je sklepano. Režiser kao da zna šta radi. Joj, mlađi glumci stvarno katastrofa, svi do jednog. Laušević sjajan.

 

Razumem da su žanrovi neuporedivi, ali ako se makar na zanatskom nivou ovo stavi pored onog nesretnog Aleksandra, nebo i zemlja.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...