Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

27 minutes ago, fandorin said:

Mada, sinoć, u 9. epizodi je bilo sasvim dobrih sekvenci sa Bandovićem.

 

Sve ostalo se slazem sa tvojim postom ali meni je ovo promaklo sinoc. :) Ako ne racunas na samu pojavu kad je imao dugu kosu.

 

Link to comment

Bolje da su produzili 9 epizodu 10 minuta nego sto su snimali ovu 10u epizodu.

 

Nekako je bas propustena prilika da se stvori dobra prica i moglo je otici u puno boljih pravaca.

Spoiler

Isto mislim i da ovo sa Bandovicem nije bilo neophodno...

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

jebiga svi znamo koliko mrzim sve sto je srbsko, ali ova besa je zasad stvarno jedna postena serija.

odgledao sam skoro sve epizode, i uz najbolju zelju da nadjem zamerke kako bih srao, nema se mnogo toga zameriti.

pokazna vezba na temu kako dobar reziser izvlaci maksimum iz glumaca koje dosad nikada nisam smatrao zanimljivim pojavama. na primer timotijevica.

albanske njuske su pak neverovatne, ono da ih na keca stavis u vajer. ceo kasting je dosta dobar, ali ptarsiji kidaju.

lokacije su fenomenalne i same po sebi poprilicno doprinose atmosferi (to sam naucio od lordana, kad je pricao o onoj sceni u autobusu, od strane mnogih kriticara proglasene za najmucniju scenu na filmu ikada, kako kontrast izmedju jezivih dogadjaja i prelepe okoline gradi poseban nivo jezivosti).

dogadjaji se smenjuju u sasvim finom tempu, sve fino klizi i zasad nisam primetio ni jedan sumanuto glup momenat tako karakteristican za domace scenarije. dosad su sve situacije sasvim zamislive i solidno uverljive. ako nesto bas tesko ne zaseru na samom kraju, bio bih sklon da tvrdim da je ovo najbolja domaca serija u proteklih nekoliko decenija.

 

na zalost, koliko sam cuo, neslavno se zavrsila saradnja izmedju produkcije i rezisera tako da iskreno sumnjam da ce druga sezona zadrzati kvalitet.

  • +1 5
Link to comment

Na kraju Aleksandra od Jugoslavije ocekivao sam poslednje reci Ujedinitelja Moj zivot i prikljucenija samo Draskovic, Vuk Draskovic, moze da ovekoveci, ali izgleda je skromnost autora nadvladala dokumentarnost. Steta.

Edited by Nesh
  • Haha 1
Link to comment

Jel gleda neko Beležnicu profesora...? Ime previše podseća na San doktora Mišića a sinoć sam uhvatio par minuta ukazanja Trajanovog mosta i nestanak nekog čoveka u UFO stilu.

 

Vredi li?

Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

Jel gleda neko Beležnicu profesora...? Ime previše podseća na San doktora Mišića a sinoć sam uhvatio par minuta ukazanja Trajanovog mosta i nestanak nekog čoveka u UFO stilu.

 

Vredi li?

 

Šta je ta Beležnica? 

Link to comment

uuu, ratko dmitrovic, negledacu predano, pa taman da je od zlata, srebra i litijuma. matora sam da sada razdvajam taj lik od bilo kakvog dela :dry:

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment

Ja vam nisam pričao o tome?
Ja i žena kao ajde da vidimo o čemu se radi u toj "Beležnici..."
Ide špica pojavi se ime Ratko Dmitrović, mi se pogledamo i u glas:
E pa ne ne ne, što je mnogo mnogo je...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Ja gledam Beleznicu, malo podseca na Kalkanske krugove u pohledu mistike, gluma prilicno losa na momente, cast par glumaca starije generacije...
Malo je svezija tema u odnosu na druge serije, svidja mi se.

Link to comment
On 14.6.2021. at 21:09, ToniAdams said:

jebiga svi znamo koliko mrzim sve sto je srbsko, ali ova besa je zasad stvarno jedna postena serija.

odgledao sam skoro sve epizode, i uz najbolju zelju da nadjem zamerke kako bih srao, nema se mnogo toga zameriti.

pokazna vezba na temu kako dobar reziser izvlaci maksimum iz glumaca koje dosad nikada nisam smatrao zanimljivim pojavama. na primer timotijevica.

albanske njuske su pak neverovatne, ono da ih na keca stavis u vajer. ceo kasting je dosta dobar, ali ptarsiji kidaju.

lokacije su fenomenalne i same po sebi poprilicno doprinose atmosferi (to sam naucio od lordana, kad je pricao o onoj sceni u autobusu, od strane mnogih kriticara proglasene za najmucniju scenu na filmu ikada, kako kontrast izmedju jezivih dogadjaja i prelepe okoline gradi poseban nivo jezivosti).

dogadjaji se smenjuju u sasvim finom tempu, sve fino klizi i zasad nisam primetio ni jedan sumanuto glup momenat tako karakteristican za domace scenarije. dosad su sve situacije sasvim zamislive i solidno uverljive. ako nesto bas tesko ne zaseru na samom kraju, bio bih sklon da tvrdim da je ovo najbolja domaca serija u proteklih nekoliko decenija.

 

na zalost, koliko sam cuo, neslavno se zavrsila saradnja izmedju produkcije i rezisera tako da iskreno sumnjam da ce druga sezona zadrzati kvalitet.

+1

zavrsio, jako pristojno

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 14.6.2021. at 21:22, ragasto said:

Jel gleda neko Beležnicu profesora...? Ime previše podseća na San doktora Mišića a sinoć sam uhvatio par minuta ukazanja Trajanovog mosta i nestanak nekog čoveka u UFO stilu.

 

Vredi li?

Гледам.

Вреди, забавно је 

Ко је волео "Досије Икс" волеће и "Бележницу". Мислим, не знам да ли бих сад поново у репризи гледао Дејвида Духовног како истражује летеће тањире, са некадашњим дечијим фанатизмом, али јасна је поента... Ваљда... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...