Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

2 minutes ago, hefaca said:

Vuk Karadzic, Karadjordjeva smrt? Boj na Kosovu? Kraj dinastije Obrenovic? Pa proslo je 30 godina, samo Sotra nije krenuo od nule...

Srednji vek neko radio ikad? Radasin pola igrano pola dokumentarno...

Pa oni Milevu otaljaju, kamoli nesto sto i ne umeju...

Baš to, otaljavanje je suština problema. Zato mi baš i nije jasno zašto misliš da će snimanje još više serija izroditi neki kvalitet. 

Link to comment

Otaljavanje se desava iz mnogo razloga, obicno oskudica vremena i novca i neretko kurcobolja. Oskudica se kvantitetom smanjuje, iskustvo je cudo, ima i ljudi koji bi naucili nesto da imaju priliku. Razumeo bih, da se ne snima nista, pa se kao bacaju pare, ali ako tajna vinove loze moze da prodje, jer nas to ne dotice, onda ovo mora da prodje. Kurcobolja ce se delimicno resiti konkurencijom, naci ce se onaj koji zna i ume za manje pare. 

30 godina unazad smo imali prosecno 2-3 serije godisnje, sad dnevno imamo 2 premijerne epizode. 

Link to comment

Pa sad...kurcobolja se rešava sistemom nagrada i kazni. Niti nagrade treba da budu astronomske, niti kazne treba da budu drakonske. Ali ajde, sad se vrtimo u krug.

Link to comment

Vrtimo se, zato što mislim da se ošljarenje neće smanjiti ako se radi na isti način a ti misliš da hoće. Nevezano za žanr. Ako sam te pogrešno razumeo, ispravi me. 

Link to comment

Kad njega budu angazovali za neku seriju, javice se sledeci sa tepihom zamerki. 

Ali istorija je kurva, izvinte me sto psujem, jer ja samo... 

Ne cudi suficit istoricara... 

Link to comment
1 hour ago, hefaca said:

Vuk Karadzic, Karadjordjeva smrt? Boj na Kosovu? Kraj dinastije Obrenovic? Pa proslo je 30 godina, samo Sotra nije krenuo od nule...

Srednji vek neko radio ikad? Radasin pola igrano pola dokumentarno...

Pa oni Milevu otaljaju, kamoli nesto sto i ne umeju...

 

Па Вук Караџић и Крај династије Обреновић су свјетлосним годинама испред ових историјских спектакуларних промашаја.

Link to comment
1 minute ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Па Вук Караџић и Крај династије Обреновић су свјетлосним годинама испред ових историјских спектакуларних промашаја.

Pa to sam i rekao... Promasaj ti je post.

Link to comment
11 hours ago, hefaca said:

Otaljavanje se desava iz mnogo razloga, obicno oskudica vremena i novca i neretko kurcobolja. Oskudica se kvantitetom smanjuje, iskustvo je cudo, ima i ljudi koji bi naucili nesto da imaju priliku. Razumeo bih, da se ne snima nista, pa se kao bacaju pare, ali ako tajna vinove loze moze da prodje, jer nas to ne dotice, onda ovo mora da prodje. Kurcobolja ce se delimicno resiti konkurencijom, naci ce se onaj koji zna i ume za manje pare. 

30 godina unazad smo imali prosecno 2-3 serije godisnje, sad dnevno imamo 2 premijerne epizode

 

Samo na Prva dnevno idu 3 do 4 premijerne epizode domaćih serija.

Trenutno svakog radnog dana idu Dođi juče (sitkom), Slatke muke (sitkom, mada ne znam da li su ovo sada premijerne ili reprizne epizode) i Igra sudbine (trash sapunica, rimejk neke strane serije. Na istoj TV se prikazuju i Urgentni centar (rimejk poznate američke serije ER) i Tri muškarca i tetka (sitkom koji podsjeća na Dva i po muškarca), ali ne idu svakog dana (možda po jednom sedmično?).

 

Na RTS svaki dan po jedna premijerna epizoda, Obično jedna serija ide radnim danima a druga vikendom. Trenutno su to Radio Mileva i Kaljave gume (upravo završena, zamijeniće je Kalkanski krugovi).

Ako sam dobro vidio, u poslednjoj sedmici marta na RTS1 će ići Porodica, i to od 21h, što znači da će tada ići po 2 serije za jedno veče.

 

Mislim da i Superstar ima jednu epizodu svako veče. Doduše, većina njihovih serija se posle emituje na nekoj od televizija sa nacionalnom frekvencijom, ali ima i serija koje se još uvijek nisu prikazivale na njima.

 

Pink trenutno emituje neku humorističku seriju Nek ide život, ali izgleda da ne ide svako veče. Tamo je ipak TV šema podređena Zadruzi.

Zimus je zbog slabe gledanosti sa programa skinuta kostimirana telenovela Jugoslovenka, a ne znam da li je i serija Zlatne godine (rađena po Gordanu Mihiću) prikazana do kraja, Serije na Pinku obično i nemaju neku gledanost i vjerovatno mnoge budu skinute sa programa prije završetka.

 

B92 emituje regionalni hit sitkom Lud zbunen normalan (ne znam da li su to reprize), a Hepi nema domaćih serija.

 

Aleksandar od Jugoslavije na Nova S je možda i jedina domaća serija koja se emituje samo jednom sedmično.

 

Edited by colonelo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...