Jump to content
IGNORED

"Vitezovi beogradskog asfalta" na filmu


kobni zelaya

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    31

  • namenski

    30

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Bright Billy

    12

a imaš li šta da kažeš?

 

Očito imam, obzirom da mi repliciraš na svaku repliku...

 

Takođe, očito ti nemaš ništa da mi odgovoriš, obzirom da se samo baviš trivijalnim kvalifikovanjem mene uzimajući na sebe glas tih fiktivnih vas...

Link to comment

Slazem se, taj film je odlican i mnogo vise vredi nego sto mu se priznaje. Po meni najbolji Markovicev film, vise ga volim od Variole. 

 

Nacionalna Klasa je 10 puta bolja od Variole.

Link to comment

 

Možemo da pišemo dal je film dobar ili loš mada je i to bezveze - to je prosto bio stil u to vreme. Te iste godine su izašli Diploma za smrt pa Najbolji, pa Kuduz, pa Čovjek koji je volio sprovode pa Već Vidjeno, pa Bajićevi serijali itd itd....

 

Kakva papazjanija svega i svačega, šta je ovde stil u to vrijeme?

Link to comment

Meni omiljeni Markovićev film je možda Majstori, majstori (ujedno i jedan od najomiljenijih domaćih filmova), ali i Nacionalna klasa mu je ozbiljan konkurent. To je naprosto savršen film sa vjerovatno najrealnijim i najživotnijim dijalozima ikad viđenim u srpskom filmu. I likovi i glumci su sjajni - i ovdje kao u Monci imamo 15-ak (možda i 20-ak) odličnih glumaca, ali ovde svi imaju i dobre i zahvalne uloge.

 

au brate ala kenjate i učitavate, ko da se pišu doktorati.......

 

 

Pričamo o filmu, jbte.

Možemo da pišemo dal je film dobar ili loš mada je i to bezveze - to je prosto bio stil u to vreme. Te iste godine su izašli Diploma za smrt pa Najbolji, pa Kuduz, pa Čovjek koji je volio sprovode pa Već Vidjeno, pa Bajićevi serijali itd itd....u tom rangu filmova Monca je bila super projekat. Blokbaster. Tako je promovisana, tako snimana, i prosto jeste bila blokbaster u SFRJ okvirima. Dal je vredna ili nije - jeste. Upravo iz ovih razloga. Dal je umetničko delo? Pa nije, al koga briga - bila je dobra zabava koju svi dan, danas pamte. To što nama ostavlja gorak ukus u ustima i nije mnogo bitno, pitanje je kako bi reagovali na film da ga nisu sledile 90te. 

 

 

au brate, ti si izgleda spojio 3-4 godine u jednu!

Link to comment

Filmski ne znam, nisam kvalifikovan, ali drustvenotm Nacionalna klasa, Flojd konkretno, je mozda najbolja metafora ondasnje Jugoslavije i slika urbanog Beograda, a niko bolje od Nikolica nije mogao da odigra ulogu.

Obaska sto je sama pricatm nemerljivo asfaltnijatm od Monce, utemeljenija.

Jednom recju - dobar film.

Link to comment

Da je živ, Urke bi bio čest gost kod Marića u Golom životu :fantom:

Flojd i Stiv su dvije klase iznad Urketa, kao i filmovi iz kojih su u poređenju sa Moncom.


 


Off: Zna li neko na kom topicu je onaj arbajtmanov post o Preletu?


Posebno dobro bi lego na ovako splitovanom topicu.
 
Link to comment

Ne znam da li mislimo na isti post...

 

 

03 November 2013 - 23:48:43

 

Džentlmen Prele, beogradski dobri duh, i par njegovih vinjakom balsamovanih kompića, svojevremeno su u bašti Šumatovca navalili verbalno na mene i još dvojicu drugara, kolega sa studija, da se gonimo iz njegovog Beograda i da vratimo odakle smo došli. Incident je sprečilo pribrano i profesionalno osoblje lokala, mada, sada kada razmišljam o tome, verovatno bi me jadnost tih zarozanih nakaza sprečila da ih ugazim na sred ulice.Pošto smo se već dotakli tih beogradskih frajera, ispričaću vam jednu priču. Moj pokojni deda Zoran je bio jedno kratko vreme, krajem 50-tih, poslovođa bifea Limovac, koji se nalazio tačno preko puta Bajlonijeve pijace, na početku ulice Džordža Vašingtona. Bife kao bife, pa još odmah do pijace, bio je stecište svakakvih probisveta, secikesa, deparoša, alkosa, manijaka, nabeđenih pesnika, devijantnih tipova i sličnih pitoresknih Beograđana. Ono u čemu je sav taj bašibozuk bio ujedinjen bio je veliki osećaj starog beograđanstva i mržnje na došljake, bili oni Makednoci pekari, Albanci piljari ili moj deda, bifedžija Bosanac. Ti dođoši su usrali Beograd, bogatili se na račun prave beogradske gospode pa su onda oni, tako obesparavljeni, bili prinuđeni da svoje zemaljske dane provode usrani od alkohola u zadimljenim rupčinama poput Limovca. Način njihove borbe protiv nepravde je bio je veoma originalan: palili su stolnjake, srali su u lavabo u kupatilu bifea, testerisali noge na stolicama, sipali su deteržent u slanike i slično... mada im i manje suptilni načini protesta nisu bili strani, poput bacanja cigli u izlog bifea ili natpisa MARŠ ODAVDE masnom farbom na ulaznim vratima. Pošto nije hteo da robija zbog dotičnih a i iz želje da sačuva zdravlje inače ozbiljno narušeno robovskim radom u čukaričkoj sirćetani, batinama u Glavnjači i činjenicom da mu je 90% porodice skončalo u Jasenovcu, moj deda je dao otkaz u bifeu i zaposlio se kao čuvar pružnog prelaza kod Beogradskog sajma. Kućni budžet je popunjavao tako što je vikendom skupljao stari papir. Preletovi duhovni oci su tu bitku dobili.

Link to comment

Ne volim da komentarišem ovako lične stvari, a i ne mislim da su za forum, tako da neka ostane da je jadnost skoncentrisana tamo gde kažete.

Link to comment

monca bi možda bila dobar film da scenarij nije napisao ko ga je napisao i da ga je režirao neko drugi. ovako, samo na momente ima filmsku atmosferu, inače bulja od filma.

 

sreća da ona ložana o monci II nikada nije realizovana

Link to comment

Zasto steta, kad je opstepoznato: Urke bi postao patriota viseg ranga, branio srpski narod svuda gde je trebalo, primarno se doduse bavio gorivom, cigaretama, secom sume, jednom recju biznisom...

Danas bio bio ili ugledan biznismen ili bi bio upucan u vreme beogradskih upucavanja kao jos jedan od zestokih beogradskih momaka pred kojima je drhtala Evropa...

Za slucaj da bi tu omanuo, danas bi se motao po televizijama i pricao kako je to nekad bilo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...