Jump to content
IGNORED

"Vitezovi beogradskog asfalta" na filmu


kobni zelaya

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    31

  • namenski

    30

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Bright Billy

    12

Meni prosto loš film. Naivan, sklepan na brzinu plus je estetika ogavna. Nekako mi se čini da su ga i glumci baš "odradili" kao tezgu. Mogao je biti mnogo bolji izbor za oproštaj RTS-a od Dragana Nikolića.

 

Činjenica da su baš njega izabrali ide u prilog onome što namenski piše o društvenom statusu kriminalaca u Srbiji. Tu se i dalje vuče neko divljenje i i bizarno poštovanje prema tom nesoju, i onda kada ode najveći glumački velikan redakcija državne televizije od čitavog njegovog opusa uzme i pusti jednu tezgu o kriminalcima.

Link to comment

^SLUDGE

 

Uopste nije za podcenijvanje uticaj i tog filma i npr. Dragojevicevih Rana na budalaste klince koji su tripovali da su krimosi.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Aman.

I Kum(ovi) i Karlito su dosli na kraju jedne price, epohe, ako se bas hoce i sigurno nisu glorifikacija kriminala osim za budale.

Monca je bila uvod, povladjivanje jednoj do koske laznoj predstavi o kriminalcima kao herojima i neshvacenim likovima.

Obaska sto se Srbija kao drustvo, tek danas susrece sa nekim oblicima kriminala koji se do juce ovde nisu mogli ni da zamisle.

Pa jebote, mesta po unutrasnjosti Srbije koja decenijama nisu imala ni jedno jedino ubistvo, danas pune naslovne strane Kurira i slicnih koji, btw, nisu pali s Marsa, nego su odraz i zadovoljavanje 1 takoreci drustvene potrebe.

Link to comment

Bogami, nisi u pravu, ispali smo specificni onoliko.

Za razliku od pravih kumova i karlita kojima u najvecem broju slucajeva tamo dalekotm ne gine robija, ovde su romantizovanitm seli u ogromne crne dzipove.

Pretpostavljam da vidis razliku, obaska sto ti poredjenja bas i nisu na mestu sto se filma tice.

 

pricamo o filmovima. posto utopistickoj slici, o nekoj tamo dalekoj zemlji u kojoj su svi kriminalci na robiji, bukvalno ne znam sta da ti kazem.

 

dakle, ne poredim kvalitet filmova, nego pokusavam da ti definisem podzanr krimi filma u kom glavni lik ima tu eto, morao sam motivaciju, u koju gledalac moze a ne mora da poveruje. pritom, ta postavka je potpuno legitimna, jer mnogo kriminalaca i u realnosti prodaje tu pricu u koju cesto i sami iskreno veruju.

Link to comment

spajate nespojiva vremena

 

od devedesetih pa nadalje je sasvim druga epoha, i sve pre njih je potpuno drugi svet, nema to veze jedno sa drugim

 

kriminal devedesetih je rođen iz sistema koji je vladao do devedesetih

 

likovi iz filmova kao što je Nikolić u poslednjem krugu u Monci su otpadnici tog sistema

Link to comment

@Bili

Ja tebe ne razumem, uopste: sta sa kriminalcima koji u realnosti prodaju pricu u koju iskreno veruju?

Manje su dzukele kriminalci, sta?

 

Uostalom kad je vec pocelo od Nikolica i duha vremenatm Nacionalna klasa je daleko intelektualno posteniji film koji slika vreme u kome je nastao mnogo kompleksnije i sa vise detalja nego sve Monce, Rane i slicne gluposti.

Link to comment

spajate nespojiva vremena

 

od devedesetih pa nadalje je sasvim druga epoha, i sve pre njih je potpuno drugi svet, nema to veze jedno sa drugim

 

kriminal devedesetih je rođen iz sistema koji je vladao do devedesetih

 

likovi iz filmova kao što je Nikolić u poslednjem krugu u Monci su otpadnici tog sistema

 

Kriminal devedesetih je rođen iz ratne politike iz devedesetih. Likovi kao što je Urke ne postoje. Kriminalci u SFRJ uopšte nisu ličili na Urketa. Njih takođe možeš da vidiš u "Vidimo se u čitulji". Da ne govorim o tome da su, čim malo počnu da se ističu, putem db-a slani u inostranstvo. Nisu bili nikakvi otpadnici od sistema.

 

U Srbiji su od vajkada samo fakultetski obrazovani ljudi bili otpadnici od sistema. Tako je od Nušića na ovamo.

Link to comment

@Bili

Ja tebe ne razumem, uopste: sta sa kriminalcima koji u realnosti prodaju pricu u koju iskreno veruju?

Manje su dzukele kriminalci, sta?

 

ne razumes jer ja pricam o tome kako se prave filmovi a ti bi da moralises.

Link to comment

spajate nespojiva vremena

 

od devedesetih pa nadalje je sasvim druga epoha, i sve pre njih je potpuno drugi svet, nema to veze jedno sa drugim

 

kriminal devedesetih je rođen iz sistema koji je vladao do devedesetih

 

likovi iz filmova kao što je Nikolić u poslednjem krugu u Monci su otpadnici tog sistema

Ne, nego si ti, bojim se ovde upao u 1 kontradikciju.

Aj procitaj ponovo ovo sto si napisao, ali pazljivo, obrati paznju narocito na boldovano.

A sto se podvucenog tice: sta je problem sa navodnim otpadnistvom?

Ne bi se, jadan, onako romantican, snasao 90-ih?

 

Sto bre lepo ne kazes da ti se Monca svidja i nikom nista.

Link to comment

ne razumes jer ja pricam o tome kako se prave filmovi a ti bi da moralises.

Ako je Monca filmtm, onda OK.

A sto se tice primedbe o moralisanju, zaobidji me molim te.

Link to comment

Ne, nego si ti, bojim se ovde upao u 1 kontradikciju.

Aj procitaj ponovo ovo sto si napisao, ali pazljivo, obrati paznju narocito na boldovano.

A sto se podvucenog tice: sta je problem sa navodnim otpadnistvom?

Ne bi se, jadan, onako romantican, snasao 90-ih?

 

Sto bre lepo ne kazes da ti se Monca svidja i nikom nista.

 

što da mi se sviđa, meni je to sve smešno

 

ajd' da budem malo detaljniji, kriminal pre je bio takav da su išli sa dobijenim pasošima napolje, to je bio deo sistema, taj sistem je pojeo svoju decu devedesetih

 

ovo što predstavlja Prelević je bilo romantizovano i bila je priča van tog sistema, kao što se ni on nije uklapao u njega

 

ono kad sedi sa blamom i tirketom, onda malo ustanu pa se pobiju, pa se vrate za sto da cirkaju

 

totalan sklop gluposti proseravanja, to da, ali takođe, to nema veze sa kriminalcima koje su komunjare gajile sistemski kao svoj deo, izvršitelje poslova koji nisu bili za javnost

 

to je dovelo do kriminalaca devedesetih, a ne kriminalci kakve je opisivao prelević

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...