Jump to content
IGNORED

"Vitezovi beogradskog asfalta" na filmu


kobni zelaya

Recommended Posts

Ne, to ti učitavaš, Gaga je samo glumac koji igra u filmu, kao što igra i u reklami za kafu.

 

Pa to nije isto.

 

Ti ne kritikujes film da je prosto zanatski los (a jeste), vec da promovise lose stvari, a Gaga je glavni lik u takvom filmu. Ako stvari koje ucitavas na konto filma stoje, Gaga onda svesno glorifikuje kriminalce, jer je pristao da ucestvuje u takvom projektu. 

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    31

  • namenski

    30

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Bright Billy

    12

Promasio si poentu i film. O tome je reci u Mlad i zdrav kao ruza...

Nisam, ni malo, govorim o Monci.

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

Gaga je samo glumac koji igra u filmu, kao što igra i u reklami za kafu.

 

+1

Link to comment

Pa to nije isto.

 

Ti ne kritikujes film da je prosto zanatski los (a jeste), vec da promovise lose stvari, a Gaga je glavni lik u takvom filmu. Ako stvari koje ucitavas na konto filma stoje, Gaga onda svesno glorifikuje kriminalce, jer je pristao da ucestvuje u takvom projektu. 

 

To je tvoja fantazija. Postaješ dosadan, usput.

Link to comment

Nisam, ni malo, govorim o Monci.

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

+1

Jesi, jesi promasio si zestoko. Bolje pogledaj Mlad i zdrav kao ruza a Monca nema taj kapacitet i tu poentu.

Link to comment

To je tvoja fantazija. Postaješ dosadan, usput.

 

Nije to moja fantazija, to proistice iz onoga sto si pisao. A da ne bi ispalo da pljujes po Gagi, onda se nevesto branis.

 

No dobro, da ti ne dosadjujem vise..

Link to comment

 

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

 

 

Glavnu ulogu na filmu a budžeta za naše uslove bi retko koji glumac odbio. Gaga je profesionalno odradio svoje i to je sve. Nije glumac kriv što je scenario retardiran.

Link to comment

Nije to moja fantazija, to proistice iz onoga sto si pisao. A da ne bi ispalo da pljujes po Gagi, onda se nevesto branis.

 

No dobro, da ti ne dosadjujem vise..

 

Ali ipak dosađuješ. Ne treba mi prevodilac da znam šta sam napisao. Toliko o tome.

Link to comment

sta su korijeni tog talasa divljenja krimimalcima?

Ko ce ga znati, cudna je ovo zemlja bila, mislim opcenito na ex-Ju, mada je sindrom divljenja kriminalcima bio upadljivo manji u jednoj Sloveniji, pa i Hrvatskoj, nego istocnije.

Izmedju ostalog i stalna, neprekidna egzistencijalna nesigurnost: ovde poslednjih 100 godina nije bilo sanse da se neko porodicno blagostanje/bogatstvo stvaraju generacijama. Moralo je na brzinu i ostro, bez milosti, i to je morao da uradi 1 covek, sto vise za zivota.

Taj je, ma kako ugledan gazda/bogatas postao, morao u pocetku da bude - zver.

I u vecini slucajeva je i bio.

Ali mislim da je moderno divljenje doslo sa relativnim blagostanjem od 60-ih pa do kraja, kad je nastajucoj srednjoj i visoj klasi trebao bezbolan odusak za neke neizivljene frustracije.

Uloga filma u formiranju ex-Yu urbane kulture jos nije dovoljno (pr)ocenjena: strani filmovi su se prikazivali bez cenzure, Do poslednjeh daha na primer, i to u jednom drustvu koje se ne samo deklarativno zalagalo za sasvim druge vrednosti, pa je mozda taj rezon bio i jedan od oblika pre pobune generacija, nego pobune protiv sistema, kako bi neki to danas voleli da prikazu.

Posle su dosle pricm ti pricu price o kodeksima, kriminalcima kao zestokim momcima, taj rad: ipak je istina da su centri tadasnjeg kriminala, Beograd, Sarajevo i Cetinje, operisali skoro iskljucivo napolju, od obicnog saniranja, do ozbiljnijih zahvata, ali je istina i da je svima prijalo kad tadasnja stampa uzme da objavljuje do u detalje price o tome kako 'tamo negde, u velikom svetu, nasi momci haraju i svasta rade zvezdama i politicarima' - mislim na takozvanu aferu Markovic...

Link to comment

Jesi, jesi promasio si zestoko. Bolje pogledaj Mlad i zdrav kao ruza a Monca nema taj kapacitet i tu poentu.

Ma ko bre govori o kapacitetu i poenti?

Govorim o 1 sranju od filma koji je samo odslikao nadolazecu plimu glorifikacije kriminalaca i koju je Prelevic okitio pripadajucim elementima urbanog folklora kao sto je, na primer, stavljanje leda u viski, sakom, sve u svemu - шио ми га Ђура...

Link to comment

^^zvuci logicno.

dodatno, osim kriminala kao otpora kolektivizmu, makar generacijski, tu je i kriminal kao prekursor preduzetnistva u etatistickoj privredi :D

Edited by morgana
Link to comment

Glavnu ulogu na filmu a budžeta za naše uslove bi retko koji glumac odbio. Gaga je profesionalno odradio svoje i to je sve. Nije glumac kriv što je scenario retardiran.

Ma to ni jednog trenutka nisam doveo u pitanje.

Jednostavno se namestilo kao tema, nadovezalo.

Link to comment

Ma to ni jednog trenutka nisam doveo u pitanje.

Jednostavno se namestilo kao tema, nadovezalo.

 

Jasno, samo sam se složio s tobom.

Link to comment

^^zvuci logicno.

dodatno, osim kriminala kao otpora kolektivizmu, makar generacijski, tu je i kriminal kao prekursor preduzetnistva u etatistickoj privredi :D

Ne petljati ovde etatizme, socijalizme i ostale -izme: jednostavno, ni jedna jedina generacija u poslednjih 200 godina nije imala dovoljno vremena da stice polako i natenane.

Od crnogorskih glavara i privrede zasnovane na pljacki kao privrednoj grani, do srpskih prvobitnih kapitalista pocev - ako se bas hoce - od kneza Milosa licno.

Onako na preskok, zaboravlja se uloga pre svega americkih filmova, vesterna pre svega, koji su ovde doneli obrazac suprotstavljanja nepravdi cak i pre svega od strane pojedinca, price o novinarima koji se bore za pravdu po svaku cenu, ali i o pokvarenim i korimpiranim politicarima: na tim filmovima su odrastale i dobrim delom su se formirale generacije.

Link to comment

Meni prosto loš film. Naivan, sklepan na brzinu plus je estetika ogavna. Nekako mi se čini da su ga i glumci baš "odradili" kao tezgu. Mogao je biti mnogo bolji izbor za oproštaj RTS-a od Dragana Nikolića.

 

Ova učitavanja ostavljam kolegama forumašima, ja se nikad nisam ložio na tu prelevštinu pa ne mogu da kažem ništa konkretno o tome.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...