Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

15 minutes ago, MancMellow said:

Neće ništa biti. Svi su se izjasnili protiv glasanja danas, uključiv i PV i Best for Britain

 

Ma, jasno. Potpuno promasen timing koji za cilj ima samo da nervira Laburiste. Mali zacin za konfuziju.

Link to comment

Amandman o drugom referendumu odbijen 334-85...25 laburista je glasalo za.

 

Sad se glasa o amandmanu koji bi omogućio parlamentu da samostalno dalje upravlja procesom brexita u suštini, tj. da parlament odlučuje o dnevnom redu kada je brexit u pitanju a ne vlada. Postojao je i amandman na ovaj amandman :wacko: koji bi ovaj proces ograničio najduže do kraja juna, ali je taj odbijen za dlaku, 314-311.

Link to comment

Poražen taj amandman 314-312. Taj je zajednički podnesen od strane nekoliko poslanika iz različitih stranaka. Sledeće se glasa o laburističkom amandmanu koji želji isti cilj ali u malo blažoj formi, tj. samo zahteva od vlade da da parlamentu prostora i vremena da samostalno pronađe rešenje

Link to comment

Poražen je i laburistički amandman 318-302. Ovi amandmani su bili bitni jer još od prvog odbijanja Mejinog ugovora mnogi traže da se parlamentu dozvoli da održi seriju ,,indikativnih glasanja" da se vidi za šta postoji većina (i odgovori kritika EU zvana ,,znamo šta nećete ali ne znamo šta hoćete"). Vlada je pritiskala svoje poslanike da glasaju protiv jer nije htela da izgubi kontrolu nad procesom brexita...samo što se sada vraćaju u pat poziciju da se zna šta ne može da prođe al ne zna šta može da prođe.

 

Interesantno je da je predlagač prvog amandmana bio Oliver Letvin, nekada Kameronov de fakto čovek br. 2 koji važi za pristojnog i iskrenog pragmatistu koji ume da proizvode kompromise.

 

Nakon što su propali amandmani sa 412 naspram 202 prošao je iznuđeni vladin predlog (posle jučerašnjeg poraza nisu imali izbora, morali su da ga iznesu) za odlaganje brexita. Sada je zvanična politika UK da ne treba izaći iz EU 29. marta nego u nekom kasnijem trenutku. Sad ostaje da se vidi li će se s tim složiti EU i sa kojim rokom.

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

Poražen taj amandman 314-312. Taj je zajednički podnesen od strane nekoliko poslanika iz različitih stranaka. Sledeće se glasa o laburističkom amandmanu koji želji isti cilj ali u malo blažoj formi, tj. samo zahteva od vlade da da parlamentu prostora i vremena da samostalno pronađe rešenje

Ovo je vrlo bitno, jer ukazuje da ima 15tak konzervativaca koji bi glasali za to ponovo ako ne prodje iz treceg puta May deal.  A dovoljno je da ih bude 3 više od toga, a verovatno će biti u tom slučaju

Edited by MancMellow
Link to comment
15 minutes ago, Host said:

Sve ide ka tome da u narednih nedelju dana probaju da ubede Koksa da prizna da plan i nije tako los. Nakon toga DUP i ERG glasaju za sporazum i Britanija izlazi iz EU krajem juna. Ako to ne uspe, spremamo kokice. 

 

Ja bih na Koksovom mestu iskljucio sve telefone, zapalio na Ibicu i provodio se u drustvu svog prezimena dok ne zatvore cirkus. Ovakvo jajarenje i prebacivanje krumpira odavno nije vidjeno u politici. OK, bar od Milosevicevog referenduma o Kosovu.

 

Mislim da su neki DUPovci i ERGovci (ne svi, čini mi se) u panici da Brexita možda zaista neće biti pa su u fazonu daj šta daš, i traže neki izgovor koji bi opravdao promenu stava...i onda Koks treba da im pruži taj izgovor.

 

Najveće jajarenje je međutim kod Korbina i ekipe

Link to comment

Ja se nadam da ce da izadju kad treba, 29. marta pa da Majorka konacno bude bez engleza. That would be some day. Kad (niza) srednja klasa ukapira da im treba pasos i viza za Spaniju i tih 10 dana odmora godisnje - opijanja po "all inclusive" hotelima ima odmah da traze novi referendum za Backtofromwhateverweleft

Link to comment
20 minutes ago, hazard said:

 

Mislim da su neki DUPovci i ERGovci (ne svi, čini mi se) u panici da Brexita možda zaista neće biti pa su u fazonu daj šta daš, i traže neki izgovor koji bi opravdao promenu stava...i onda Koks treba da im pruži taj izgovor.

 

Najveće jajarenje je međutim kod Korbina i ekipe

Velika većina će leći na rudu. Problem za May je međutim što moraju svi da legnu na rudu, a to se neće desiti. Ok, možda povuče još 5-6 laburista sa sobom, ali to je to. Izglasaće ili će odbiti ovako monumentalnu odluku sa tipa +/-2 do 4 poslanika. 

Link to comment
×
×
  • Create New...