Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Pa već je sve ubijeno u pojam i ogoljeno do srži. Sudeći po analizama, cela ova halabuka znači da je EU dozvolila Britaniji "unilateralno pravo da Britanija iznese svoj stav o backstopu". Kako stvari stoje to zvuči potpuno smešno, to je negde blizu da pitaš ludaka u bolnici kako je i da on ima legalno pravo da ti kaže "Ja? Ma ja sam skroz normalan, nego mi doktori drže ovde jer su im ONI tako naredili" osvrćući se oko sebe dok gleda da li na njega motri neka stona lampa.

 

Ali i to kao takvo će verovatno biti dovoljno Attorney Generalu da da svoj stav kako je Britanija dobila što je htela, i svi smo happy families. Držaće to za veliku pobedu britanske diplomatije.

 

Ne verujem da će predlog da prođe parlament, ali ako ne prođe, izgubiće sa malom manjinom. I onda će verovatno opet glasati za dve nedelje.

Link to comment

Najjače u svemu je što je ovaj backstop smislila sama Tereza Mej kako bi zamenila backstop koji je predložila EU koji bi se primenjivao samo na Sev. Irsku jer to nije moglo zbog ,,razdvajanja" SI i VB, a sada je taj backstop najveći problem da ga parlament ratifikuje...onda je Barnije rekao OK možete u bilo kom trenutku da izađete iz ovog backstopa i primenjujete onaj originalni (samo za SI) ali to ne može da prođe jer DUP, dakle:

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Bustin said:

prolazi ovo danas... bilo bi bas bas bas neozbiljno da se useru u ovu verziju WA.

 

 

Bez DUP i ERG poslanika praktično nemoguće. Verovatno će biti manji poraz, negde oko 50 do 70.

 

Opcije:

1. Pustiće sutrašnje amandmane za No Deal i Extend 29/03, pa će staviti isti predlog na glasanje 26/03, nadajući se da će DUP i ERG shvatiti da se inače Brexit odlaže

2. Reči proročke za drugi maj

3. Mejova daje ostav lol zajebavam se

Link to comment
4 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Bez DUP i ERG poslanika praktično nemoguće. Verovatno će biti manji poraz, negde oko 50 do 70.

 

Smeši se poraz od možda čak 150 kažu trenutno

Link to comment

Jos 3-4 glasanja i eto nje u plusu...

 

Meni samo nije jasno ovo oko sledecih par dana - sutra se glasa za/protiv No Deala, pa ako se izglasa protiv, onda se u cetvrtak glasa za/protiv produzenja roka iz Clana 50. Sta ako oba glasanja budu protiv, jel onda stupa na snagu No Deal Brexit? Ovo drugo glasanje mi onda deluje redundantno, kao sto i ovaj zastareli flowchart pokazuje: 

_105821310_brexit_flowchart_what_now_26f

Link to comment
×
×
  • Create New...