Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

Jos bih dodao da nikad nisam licno upoznao nekog perkusionistu. Upoznao sam u zivotu likove od svakakve fele, ukljucujuci, recimo, i aktiviste dss-a, s kojima sam se znao i zapiti u kafani. Ali ovo je neka posebna sorta koju vidis samo kad neko zvucno ime pravi koncert na marakani, ali nazalost cujes kad god pustis neki studijski snimak, bilo ciji. Gori su od db-a koji osniva stranke i resava ko ce pobediti na predsednickim izborima. Sve to treba zatuci nekim teskim predmetom, ili bar poslati na prinudni rad.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

To ti nije neki argumenat. Sviraju ga sigurno i neki crnci i pederi, ali to samo znaci da je ovaj danasnji liberalni svet otisao u pizdu materinu, a ne da je bubanj kurac.

Link to comment

dobro jutro dzezeri 

 

doslo vreme za barre akorde

 

saku leve ruke sto vise ka unutra. nemoj da "teglis" gitaru prema sebi, ima da istegnes tetivu i sav da se iskrivis, nego pozicioniraj ruku tako da je pravilno isturena a onda vrat "poguraj" palcem (obrnuta logika od sviranja inace gde palac ne treba da pritisce). prst, od korena sake, sto vise da je prav (znaci relativno), to daje stabilnost i snagu.

Link to comment

saku leve ruke sto vise ka unutra. nemoj da "teglis" gitaru prema sebi, ima da istegnes tetivu i sav da se iskrivis, nego pozicioniraj ruku tako da je pravilno isturena a onda vrat "poguraj" palcem (obrnuta logika od sviranja inace gde palac ne treba da pritisce). prst, od korena sake, sto vise da je prav (znaci relativno), to daje stabilnost i snagu.

 

ih, završio već B mol, mnogo mi treba. čuće se za jedno 5 dana :) jedan, vrlo mi drag muzičar voli da tura B mol u sve živo, pa sam morao da krenem od njega, hteo ne hteo. 

 

jako sam zadovoljan zbog toga što sam sve ovo što si napisao uspeo da pohvatam intuitivno, a pre 2 nedelje sam saopštio ženi da su barre akordi anatomski nonsens i da njih zapravo nije ni moguće izvesti.

 

ulazim bezbolno u akord sa 95% uspeha, sada ga ubrzavam do radne brzine.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

inače super mi je zanimljiv proces. mučim se nekoliko dana, i onda odjednom, fljus. osetim da je ruka u pravom položaju, osetim koja je koja žica pod prstom i da mi kažiprst stoji baš pod onim pravim, ugodnim uglom i da više nema istezanja i nelagode. ne moram ni da udarim arpeđo da bih znao da je sve u redu i da sam zapamtio akord i da ga više nikada neću zaboraviti.

Link to comment

jel ima neko iskustva sa ozvucavanjem vokala na nastupu kondenzatorskim mic-om? muzika je rok, dakle prilicno buke, ali pretpostavljam da dobrom orijentacijom monitora i pevaca moze da se izvede? 

Link to comment

Sledeće nedelje počinjem da radim sa mojim učiteljem gitare. Kaže da možemo da radimo akorde, ali da on preferira da prvo radimo lestvice i tonalitete. Deluje mi da će da se ljuti pravo ako ne budem vežbala svaki dan.

Link to comment

jel ima neko iskustva sa ozvucavanjem vokala na nastupu kondenzatorskim mic-om? muzika je rok, dakle prilicno buke, ali pretpostavljam da dobrom orijentacijom monitora i pevaca moze da se izvede? 

pomagajte :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...