Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

Ako je u pitanju akusticna gitara sa devetkama i tebi je tvrdo onda je u pitanju lopata od gitare ...

 

 

Zato ja kažem, voleo bih to da uživo vidim, neke stvari ne idu preko foruma. Mora da nešto tamo nije u redu, jer ne mogu da verujem da bilo ko ima toliko slabe ruke da ga bole zglobovi od tvrdih žica.

 

Link to comment

Ne znam za gitaru, ali, na bubnjovima sam naučio da ako nešto boli, onda nešto ne radim kako treba. I kad god sam istražio issue i našao rešenje, vrlo brzo sam napredovao, Kod bobnjova je lako jer se ergonomija skoro odmah manifestuje pa je i problem lako naći. Kod gitare je, možda, teže.

Link to comment

Mislim da je uzrok mojih bolova stegnutost ruke, moram sebe da teram da opustam ruku, dok prosto ne nauci da uvek bude opustena. To je problem koji sam imao i kod pisanja, stegnem ruku i onda rukopis bude los :D

 

A naravno moram jos da vezbam i gradim snagu (ono sto Prokleto Djubre kaze, voznja po vratu gore dole i akordi do besvesti). Ali kazem, primetio sam razliku u zavisnosti od visine zica. 

 

I da, u pitanju je elektricna gitara.

Link to comment

To stiskanje koriguj sto pre. Ja sam sjebao oba kaziprsta zbog rvanja sa trzalicom, vratom i zicama. Ne samo da treba poslusati ovaj savet BB Kinga u vezi zica nego i trzalice treba da budu tanje. Svi "zestoki" gitaristi se furaju na to da trzalice treba da budu sto deblje pa sam se i ja primio na to da se ne brukam. U stvari, dbele trzalice su manje elasticne i ne amortizuju vibraciju nego je prenose na prste i zglobove. Moj dodatni problem je sto mi se klizaju trzalice pa mi se prsti pomere u neprirodan polozaj i onda stisnem jos jace. Zato me zadnjih godina, cim okinem par akorda, na oba kaziprsta zabole ovi mali zglobovi najblizi noktu.

Link to comment
  • 5 months later...
58 minutes ago, Milogled Bluff said:

Jebo obozavateljke (no pun intended), nego me zanima kako ti se cini ovaj mladac:

 

Po meni decko jebe boga, oca i svetoga duha

Dobar je. Ruke su mu sasvim dobre a za noge ne znam jer nikad nisam svirao twin pedalu (probao par puta). Ja sam uvek bio više orijentisan na desnu stranu. Svaka prilika da se predje na rajd ne sme biti propuštena a to znači da će leva noga svirati osmine ili četvrtine. Tu nema mesta za duplu pedalu.

Jbg, pošto sad više ne mogu da sviram, a nema mnogo snimaka, (lažeš bujo, nekoliko albuma snimljeno, to što onaj do kog ti je stalo još nije izašao, to je delimično i tvoja krivica)  nemam sposobnost da realno ocenim sopstveno sviranje. Sad mi sve zvuči bolje nego što je.

A krivo mi je. Prošle godine sam uleteo u jedan bend i posle par proba ga praktično skroz preuzeo. Napravili smo šest ili sedam pesama a nismo ni smislili ime.

Spoiler

 

Svima se svidjalo (mada, promenili smo trojici gitarista) i baš smo se bili naložili

Klavijaturista je autor melodija i teksta a aranžmane sam uglavnom uradio ja. Jbg, kad sam ispao iz priče, bend se raspao. 

Klavijaturista je opet sastavio neku ekipu. Sviraju ali nisu baš zadovoljni. Nadam se da će im ići bolje.

 

48 minutes ago, ljakse said:

+1000

hehe, miloglav se loži na brutalne tehničare

Pa, nije ovaj brutalni tehničar, prosto je naučio ono što treba naučiti.

Link to comment

Jesi ti siguran da je ovo tvin pedala?

 

Inace, slazem se da je tvin jedno sranje. Ne mogu da je smislim.

Sto opet nije opravdanje za to sto mi je leva noga prilicna slabost. Tesko mogu da sviram osmine na preko 120 bpm, sto je bedno. Levu ruku sam doveo u red, ali me jednostavno mrzi da se ozbiljnije pozabavim levom nogom.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
4 minutes ago, Milogled Bluff said:

Jesi ti siguran da je ovo tvin pedala?

U pravu si, svira jednom nogom. Rakoh da ne znam za noge.

Ali leva mu su ne pomera (jedva). Užas, katastrofa, treba ga streljati, deca da mu se smeju.

:biggrin:

Dobar je. Nadam se da ima bendove.

 

Al' ja nisam imao ništa protiv duple pedale. Meni je to bilo kao drugi instrument. Dakle, ne znam to da siram.

A u mojoj svirci mi nikad nije bila potrebna

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Milogled Bluff said:

 

Sto opet nije opravdanje za to sto mi je leva noga prilicna slabost. Tesko mogu da sviram osmine na preko 120 bpm, sto je bedno. Levu ruku sam doveo u red, ali me jednostavno mrzi da se ozbiljnije pozabavim levom nogom.

Vežbaj levu stranu nogu, da ne spominjam ruku. Meni je osminsko brojanje levom nogom nešto što mi je davalo stabilnost, i u tempu i u gruvu. prosto sam se tako navikao. Eto, ona pesma što sam linkovao u prethodnom posto (jbg, snimljene su samo tri), nju nismo nikad ranije svirali ni probali, samo smo se dogovorili jer basista i pevačica su u Sloveniji, došli su veče uoči svirke. Ali nema to veze, kad sam čuo šta su predložili da sviramo, znao sam da će biti OK jer mogu celu pesmu da brojim nogom. I taj osećaj je mnogo dobar i važan, daje mi sigurnost i stabilnost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...