Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

Ma ne znaju sa publikom pa to ti je. Mislim, i dalje oni ok sviraju, ali nemaju kontakt nikakav. Pogotovo govorim za neke tezgaroše. Dođu da sviraju pa sviraju samo ono što je njima ćejf. To prolazi ako si Dilan ali na tezgama je to propast u najavi. 

aha, pa zvuci kao zent da se ne pogresi pa onda iskljucenje okoline u nameri da se koncentrise i da sve bude po PS-u = suludo trosenje energije.

iPAK, najgore je kada se muzicar usljoka pre! kakva su vasa iskustva usljokana sa scene?

Edited by bosque
Link to comment

teška muka ovo sviranje...moram još malo da vas gnjavim, ovako razbijam tremu. dakle ovo mogu 40 dana od kada sam prvi put okinuo bilo koji akord na bilo čemu sa žicama. sve dečje bolesti su tu ali se trudim, smejaću se ovome za 6 meseci.

 

Link to comment

Avrame, sto ne mogu da cujem ono sa Soundclouda? :)

 

Ja sviram gitaru vec deset godina, sa velikim prekidima. E a to je smesno kad kazem da sviram gitaru, jer znam samo akorde i uglavno sviram ritam ili razlaganja i pevam. Znaci nista note, nista skale, o tome nemam blagog pojma niti me zanima. A i sviram na neki svoj nacin, trzalicu ne koristim, nego udaram golim prstima po metalnim zicama na razne nacine u zavisnosti od ritma. May, najbolje ti je po meni za ono sto tebi treba da pokusas da ucis pesmu po pesmu od onih koje ti se dopadaju. Npr. moj bivsi cimer nije umeo da svira gitaru ni u jednom smislu te reci, ali je naucio do perfekcije celu Nothing Else Matters (samo je nju hteo da nauci i nista ga drugo nije interesovalo). To ti daje osecaj da napredujes, vise se zabavljas nego da ucis samo akorde, korisnije je, a istovremeno you have something to show for it.

Edited by IndridCold
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...