Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

 

 

Keni Vejn Separd je u nekom clanku za Gitar Plejer na pitanje "Sta je najvaznije za mladog gitaristu", rekao da smatra da je odmah nakon pocetnog snalazenja najbitnije naci nacin da se svira pred ljudima. Bilo kako i koliko god malo, ali da budu neki ljudi tu koji te slusaju. 

 

+10000000 i tisuću hiljada milijunskih miliona.

Link to comment
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

+10000000 i tisuću hiljada milijunskih miliona.

na kvadrat

 

znam par odličnih svirača koji pred publikom jednostavno izgube magiju. Ne znaju pred ljudima pa to ti je. A to je baš tužno. 

Link to comment

Ma OK, mnogo je ovo starija rasprava od tebe i mene. Ja svakako nisam imao toliko sirok skup da pravim zakljucke, ali ipak ostajem misljenja da se radi o pogresnim nacinima ucenja i nezainteresovanosti ucenika.

 

 

Keni Vejn Separd je u nekom clanku za Gitar Plejer na pitanje "Sta je najvaznije za mladog gitaristu", rekao da smatra da je odmah nakon pocetnog snalazenja najbitnije naci nacin da se svira pred ljudima. Bilo kako i koliko god malo, ali da budu neki ljudi tu koji te slusaju. Kad covek svira znajuci da ga niko nece cuti, obicno je sklon da popusta sebi i da zaboravlja sve greske koje pravi cim nesto uradi kako treba. Eto, to se secam da sam procitao pre sto godina, a da li ista znaci u praksi nemam blage veze :D

 

Znači, kako ne bi značilo :) Meni stvarno nije frka da počnem ali želim da prvo još malo savladam osnove. Za oko mesec dana ću da sednem sa jednim jaranom, da otvorimo piva i da krenemo da džemujemo na gitarama. A jedan forumaš me je pozvao i da utaknem gitaru u pravom studiju pa da prvi put čujem kako to zapravo zvuči.

 

upravo naučio da sviram "Molly's Chamber", Kings of Leon  :fantom: izvanredno složena kompozicija od dva power akorda i A-dura

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

upravo naučio da sviram "Molly's Chamber", Kings of Leon  :fantom: izvanredno složena kompozicija od dva power akorda i A-dura

 

Ne stidi se, tako se pocinje, i to najlepse, jer se onda lozis da sviras vise i dalje i bolje, pa ce doci na red i komplikovanije stvari, pa kad savladas i nesto teze, onda ce biti jos veca radost i tako do kraja svemira :D

 

Evo ti moj predlog da probas, laganija stvar, cetiri akorda sve ukupno, ima B7 za koji si rekao da ti teze ide, solo mozes i da improvizujes. 

 

http://youtu.be/NLNZ5bLwaeI

Edited by Sludge Factory
Link to comment

I kad to sve naučiš onda skapiraš da sve to moraš da naučiš ponovo ali transponovano u akorde koji ti odgovaraju pjevački (lakša varijanta za podnijeti) ili ti dođe pjevač/pjevačica i onda zbog njega/nje moraš da transponuješ što je da popizdiš :D

Link to comment

I kad to sve naučiš onda skapiraš da sve to moraš da naučiš ponovo ali transponovano u akorde koji ti odgovaraju pjevački (lakša varijanta za podnijeti) ili ti dođe pjevač/pjevačica i onda zbog njega/nje moraš da transponuješ što je da popizdiš :D

E to sa pevanjem će teže ići, nemam neku naročitu želju za time :(

Ne stidi se, tako se pocinje, i to najlepse, jer se onda lozis da sviras vise i dalje i bolje, pa ce doci na red i komplikovanije stvari, pa kad savladas i nesto teze, onda ce biti jos veca radost i tako do kraja svemira :D

 

Evo ti moj predlog da probas, laganija stvar, cetiri akorda sve ukupno, ima B7 za koji si rekao da ti teze ide, solo mozes i da improvizujes. 

 

http://youtu.be/NLNZ5bLwaeI

hvala, sjajna pesma za učenje!

Link to comment

;) 

 

BTW, jos jedan savet koji je meni znacio (vise za maudau, avram je verujem to vec prokljuvio ili pronasao): kad prelazis sa akorda na akord, neka ti jedan prst bude vodja/vodeci da tako kazem. Videcete koji u zavisnosti od akorda, sami mozete odrediti kad vidite kako idu prsti za koji akord. 

Link to comment

meni je taj savet mnogo pomogao. a iznašao sam i da je kod arpeđa na akordima mnoooogo lakše kada prvo udariš u bas žicu pa onda polažeš prste na akord, naravno tamo gde se može. nekako onda imaš vremena za sve. konkretna pesma - House od the Rising Sun, naravno :( još da naučim i Crnog leptira pa mogu na korzo da ganjam trebe.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

 konkretna pesma - House od the Rising Sun, naravno :( još da naučim i Crnog leptira pa mogu na korzo da ganjam trebe.

 

Ja sam od svojih prijatelja tražila da se svi skupe i utale i da mi kupe gitaru za rodjendan. I sad, kad su je doneli na proslavu, ja je uzela i rekla da ćemo se od sada skupljati i ja ću na akustičnoj da nam sviram Bolje biti pijan nego star.  :piggy:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...