Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

ja zapravo nisam ovde ali imam zelju da vam pustim svoju prvu improvizaciju jbg

 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

ne znam sučim da trčim, ne bih mogao da ponovim ni da me biješ... jutros uzo da sviram What's Up, naučio kako ide progresija akorda, daj i taj solo, naučio solo, uzeo da snimam, rekoh ovo je neka pentatonična skala garantovano, daj da se spustim žicu niže i da malo vezem, kad ono zazvuči mi fino, kao neki oblik koji se vrti oko osnovne note i krenem da crtam oko tog oblika, modelujem zvuk da odgovara mom raspolozenju, malo gore malo dole...šta ga znam.

 

sviđa mi se ovo sa sviranjem

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

ne znam sučim da trčim, ne bih mogao da ponovim ni da me biješ... jutros uzo da sviram What's Up, naučio kako ide progresija akorda, daj i taj solo, naučio solo, uzeo da snimam, rekoh ovo je neka pentatonična skala garantovano, daj da se spustim žicu niže i da malo vezem, kad ono zazvuči mi fino, kao neki oblik koji se vrti oko osnovne note i krenem da crtam oko tog oblika, modelujem zvuk da odgovara mom raspolozenju, malo gore malo dole...šta ga znam.

 

 

 

To je to, tako svi rade i tako nastaje muzika.

 

 

 

sviđa mi se ovo sa sviranjem

 

Jeej!

 

Samo nastavi.

 

Imaš basistkinju, nadji još nekoga da čuka bubnjove i eto benda da pravite pesme.

Link to comment
  • 2 weeks later...

A ako mi nesto ide na kurac priblizno kao perkusije to je twin pedala po svaku cenu. Pa picka mu materina, ako hoces da se kurcis navezbaj trijesdvojke na singl pedali dovoljno brzo i dovoljno glasno. U redu ako je u pitanju pro-pain, ali ovima sto trpaju dupli kik u decu losih muzicara bih otkinuo glavu. Duplo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

inače super mi je zanimljiv proces. mučim se nekoliko dana, i onda odjednom, fljus. osetim da je ruka u pravom položaju, osetim koja je koja žica pod prstom i da mi kažiprst stoji baš pod onim pravim, ugodnim uglom i da više nema istezanja i nelagode. ne moram ni da udarim arpeđo da bih znao da je sve u redu i da sam zapamtio akord i da ga više nikada neću zaboraviti.

odličan opis :)

 

jedino što sam ja odustala pre jedno dva meseca (a posle svega mesec i po učenja) i sad ne ide baš dobro ni ono malo što sam znala, možda bih eventualno mogla da se dovučem do kraja wilcove california stars (a što mi je nkad bio zicer u repertoaru :)). i opet prsti pomalo bole kad se svira, za šta sam mislila da je davno prošla faza.

mislim, rekla bih da nije kao vožnja bicikla, zaboravi se.

na leto opet sečem nokte i vraćam se vežbanju. valjda.

Link to comment
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...