Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

e nego zašto niste napisali da apsolutno sva muzika zvuči drugačije kada počneš da sviraš?

sve mi se sluša ponovo, bukvalno sve

Link to comment

e nego zašto niste napisali da apsolutno sva muzika zvuči drugačije kada počneš da sviraš?

sve mi se sluša ponovo, bukvalno sve

 

Pa mozda nisi primetio, ali obicno ljudi koji sviraju ne drze misljenje o muzici onih koji ne sviraju in highest regard ;)

Link to comment

Ja isto tako počeo da cijenim Pitera Norta od prije neki mjesec, pa uzeo da ponovo pregledam cijeli opus. Ljudi, nije ono lako a kad gledaš djeluje prosto k'o pasulj :D

Link to comment

i ladno sam ostao sam na ovom topicu...

 

sudbina jbg.

 

nego utisci iz prve faze učenja.

električna gitara je malko zeznuta u jednoj stvari. naime, tralala pesmice (ja to tako zovem, i odnosi se na drljanje akorda u taktu 4/4, dakle muzika za kampovanje i singalong) jednostavno ne zvuči dobro na strat gitari, to jest može da zvuči pravilno ali ne i lepo. za to služi akustara i kraj.

to me ne dovelo do toga da ta vrsta izvedbe služi samo za vežbe ritma a da se pravo učenje odvija u lid deonicama, power akordima i drugim stvarima koje traže malo više tehnike u prvi mah.

i otkrio sam šta želim da sviram i šta najviše volim, a to je bluz lid. nekako sam se nadao da će tako biti. i stvarno ispade tako. trenutno savladavam lake "licks" i naučih jedan Kleptonov maleni intro, lako je savladati note ali da pohvataš vreme, to traži slušanje sa razumevanjem i odličan je osećaj kad to uspeš.

Link to comment

Jbg, što se sviranja tiče nemam više toliko vremena a što se pjevanja tiče nemam više gdje - mator sam za Prve glasove i Zvezde Granda, a za pjevanje uglavnom treba više dara nego li truda, tako da mi je mogućnost za napredovanje nevelika. Ali ako se bude nekad muziciralo, bujrum, zovite, makar da vas podržimo iz publike :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...