Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

da se i ja autujem, prošlo je već šesnaest dana i izgleda da će me ovo držati već neko vreme, a ovo je zgodno mesto za savete (hvala i jednom forumašu na PM podršci  i ohrabrenju :) )

 

dakle učim već 15 dana u proseku 2 sata dnevno i do sada sam dobro savladao C. A. G. E. D. grupu akorda tako da mogu da ih sviram bez razmišljanja o poziciji prstiju, naučio A mol, D mol i E mol, B7, G7 i C7, i par dana se mučio sa F-durom ali sam ga smirio na kraju, to jest mogu da uredno prebacujem u taj akord i iz njega ali treba da još radim na brzini.

 

otprilike pola sata vežbam stramovanje, oko 15 minuta dnevno vežbam molsku pentatonsku lestvicu (gore-dole ali paralelno sa time i grupe unutar lestvice, da ne naučim kao šimpanza da idem gore dole i da se posle mučim da pronađem individualnu notu), najmanje pola sata akorde i ostalo je aktivno učenje muzike. trenutno pokušavam da naučim "palm mute" tehniku preko učenja pesme "Downtown Train" Toma Vejtsa koja ima laku progresiju akorda pa je jako zgodna za učenje i malo složenijeg ritma i tehnike prigušivanja, kako god da se to zove na srpskom.

 

u principu me zanima da sviram bluz, mator sam za šredovanje, takođe neće od mene nikad biti panker ili ljuti HC delija, ali daj da makar naučim da radim ono što, na kraju, najviše i volim da slušam, a to je 12 bar blues.

 

sviram električnu gitaru, Squier by Fender Bullet Strat, koju ponekad stavljam u line in na kompjuteru i provlačim zvuk kroz Guitar Rig 5 Pro, a ponekad, tj. češće, vezujem za pojačalo od 15 vati, preko procesorske jedinice koja se sastoji od konektora iRig i iPada na koji sam instalirao app Jamup, ili iPod Toucha na kome su instalirani Amplitube i Ampkit softver. 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Kriza srednjih godina, 1 kroza 1. Kao kad ponovo pocnes da sviras bubanj u 40-oj, posle 15 godina pauze.

 

Nego šta, ja svima govorim da je ovo rani simptom i da vide šta će.

Link to comment

Haaaa! Koliko mi Vasudeva beži sa umećem!

 

Mene će od prvog aprila da podučava neki magični Miša.

Jedino čega se bojim je to što imam brahiodaktiliju palčeva. Guglati Megan Fox thumb. :-/

Link to comment

E da, dok mi je iživljavanje na prstima još uvek sveže, imam par preporuka (vrlo individualnih, moguće je da nekome neće odgovarati, ali mi je iskustvo jako sveže pa želim da podelim par saveta) ako želite da za dve nedelje steknete kvalitetne jagodice.

 

- pre i posle vežbe potapajte prste u mešavinu rakije i jabukovog sirćeta i sačekajte par minuta da se osuši

 

- nemojte da prvih nekoliko dana svirate ludački dugo, ali ako već to uradite pa dobijete plikove, pređite na sledeće savete

 

- ako ste nezainteresovani za bol, svirajte preko plikova ako nisu preveliki, ko ih jebe, samo prestanite kad počne da boli toliko da refleksno odmičete prste od žica

 

- ne bušite plikove, sačekajte da sami spadnu (mada sam ja malo bušnuo na par mesta jbg, ali ih nisam razrovao. ovo NEMOJTE raditi, možete da zaradite infekciju, a ja sam posebna osoba i ponekad radim gluposti)

 

- neposredno posle tuširanja ili pranja sudova ne dirajte gitaru ni u ludilu

 

 

Sada mogu da sviram koliko hoću.

Link to comment

Haaaa! Koliko mi Vasudeva beži sa umećem!

 

Mene će od prvog aprila da podučava neki magični Miša.

Jedino čega se bojim je to što imam brahiodaktiliju palčeva. Guglati Megan Fox thumb. :-/

 

mogu ja da bežim koliko hoću, na kraju će tebi ići bolje jer sam nedovršen tip.

Link to comment

e taman.

onda lepo da oformite bend, pa da svirate, ne znam kad vam je svirka, ali sori, imam isplanirano vec :fantom:

 

Ides na rodjendan kod ortaka iz osnovne, pa kod burazera i snajke, a posle toga moras da vozis kevu negde?

Link to comment

iz ove pameti mislim da si u pravu, sve je prošlo dosta brzo, neću reći bezbolno ali brzo. samo ne treba čačkati ništa i sve će biti OK

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...