Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Mitre Tarabiću, brate, pa što ne kažeš da si ti.

Pa ovaj kako da ti kazem, to je jasno svima osim likovima koji ocajnicki idu linijom "nismo se dovoljno jako i do samog kraja naguzili inace bi nas vec primili!"

Ne postoji geopoliticki ni ekonomski interes da nas prime. Nemci su primili svoje Hrvate, Ameri Bugare i Rumune i shlus.

"Elita" to ne sme javno da kaze krezybom narodu jer se 15g prodaju price o zemlji dembeliji i novoj Jugi u EU gde opet ima da se zivi bez rada kao u dobra dobra dobra stara vremena.

Link to comment

Ne postoji geopoliticki ni ekonomski interes da nas prime.

 

Ne bih rekao, niti mislim da je to u kamenu zapisano. Može se promeniti dok kažeš Erdogan, npr. ili tako nešto slično.

Ukoliko unija sama pretekne naravno, a veoma su veće šanse da hoće nego da neće.

 

Mi u neki savez moramo, to bi trebalo svima da bude jasno, a bolje je dok možemo u onaj kome civilizacijski pripadamo, nego posle u onaj u koji budemo morali - jer nije da nije već viđeno, hoću reći.

Link to comment

Pa ne idu svi.

Ovih nas 7 maleona sto ostalo chekamo da udjemo u nato pa da krenu te strane investicije.

 

ma daj molim te, od svih linija odbrane "neutralnosti" ta je ubedljivo najbezveznija

Link to comment

Pa sta i da Erdogan sutra izadje iz nato pakta mislis da on moze ovde da se usreci?

Kako? Em smo geografski odseceni on nema fizicki pristup od Grcke i Bugarske. Moze da rovari i podrzava Vehabije po bazniji kao i dosad uz bracu saudijce ne vidim da ih nesto rahmeti evropa sprecava.

A ako cemo po civilizacijski da mu ga damo, skoro ceo istocni blok nije trebao da udje u EU.

Gomila preko noci presvucenih komunjara.

Link to comment

ma daj molim te, od svih linija odbrane "neutralnosti" ta je ubedljivo najbezveznija

Ne znam o cemu ti pricas. Ono sto znam je, da je negde tamo od 2000. DS prvi pustio tu buvu da je EU penetracija prica o lebu bez motike.

I sta mozes da ocekujes u kom sloju se to najbolje primilo m?

Lepse je s kulturom urbana elita kruga dvojke se ne maze na leb ALI prica o fondovima i kreditima, avioni kamioni da.

Zato je Vucic vlast izmedju ustalog.

Link to comment

Ovo drugo ti je sta bi bilo kad bi bilo. 

Ono sta znamo je da su Turci 1974. bili itekako oprezni da ne preteraju da ne bi naljutili SAD. 

Ecevit je odmeravao svaku Kisindzerovu rec. 

Vojni savez se ne drzi tako da pustas vece clanice da vrsljaju. Zato je i Varsavski pakt prosao kako je prosao.

Anduril,

Tacno tako, SBBKBB i jeste osnova politike. prema podebljanom sledi da vece clanice mogu malo da svrljnu i to je podnosljivo, ali nije prihvatljivo da bas mnogo svrljaju. To je u kontradiktornorsti sa onim sto si ranije pisao.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Pa sta i da Erdogan sutra izadje iz nato pakta mislis da on moze ovde da se usreci?

Kako? Em smo geografski odseceni on nema fizicki pristup od Grcke i Bugarske. Moze da rovari i podrzava Vehabije po bazniji kao i dosad uz bracu saudijce ne vidim da ih nesto rahmeti evropa sprecava.

A ako cemo po civilizacijski da mu ga damo, skoro ceo istocni blok nije trebao da udje u EU.

Gomila preko noci presvucenih komunjara.

 

I može i hoće, za sad ima sigurne 3 baze, od toga 2 u našem neposrednom komšiluku. Evo ovako npr. to izgleda danas, ne želim da znam kako bi izgledalo sutra™.

Civilizacijske tekovine nisu od juče, naše su cca 1.000 godina, i to iz mediterana i mitteleurope, mislim na one bazične od kojih se je' lebac.

Iz Rusije nam je u tom smislu dolazila jedino vera™, bilo crkvena bilo partijska, a isto važi i za zemlje ex SEV-a.

Link to comment

Ne znam o cemu ti pricas. Ono sto znam je, da je negde tamo od 2000. DS prvi pustio tu buvu da je EU penetracija prica o lebu bez motike.

I sta mozes da ocekujes u kom sloju se to najbolje primilo m?

Lepse je s kulturom urbana elita kruga dvojke se ne maze na leb ALI prica o fondovima i kreditima, avioni kamioni da.

Zato je Vucic vlast izmedju ustalog.

 

Prvo, pričamo o NATO, ne o EU. O tome postoji topik. Što se tiče fondova, kredita i donacija, investicija, (pa i oprosta dugova) koliko je novca ušlou Srbiju od i u vezi sa EU zemljama od 2000 do danas, imaš li okvirnu predstavu? 

 

bold - lol. To ko oni Kerumovi "urbani Jugoslaveni". Jbg, tako je najlakše. 

Link to comment

Ja nisam ni pokrenuo pricu o EU a ako neko misli da ce nato da nas stiti od americkog projekta velika alabanija...daj i meni malo sta ti duvas.

Ja te urbane vise volim da zovem Dorijan Kolundzija ili Stefan Kapicic.

Uvek retrogradni hoce da pokose taj cvet nase mladosti.

Link to comment

I sta dobijamo konkretno kad se uguramo?

Nemoj samo da mi kazes nece da nas bombarduju ili rasparcaju jos vise to su price za debile.

 

Da obrnemo:

 

Šta dobijamo ako/kad en uđemo?

 

I neulazak™ je radnja, aktivnost, zahteva energiju, ima neki trošak. Šta dobijamo za taj trošak?

 

 

 

edit: samo konkretno, molim.

Edited by Prospero
Link to comment

Nismo meta raznih teroristickih grupa, ne mora da placamo reorganizaciju vojske i izdvajamo % GDP za finansiranje istog.

Ne dobijamo ruske nuklearke po glavi stanovnika.

Koji je trosak neulaska?

Link to comment
×
×
  • Create New...