Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Širi okvir i jeste NATO, kao i pripadnost "zapadnom Balkanu", kulturno istorijske veze, CEFTA, never ending approaching to EU, you name it.

Link to comment

Ne radi se ovde o Americi, Amerika percipira Rusiju kao protivnika i uvek će, to je drugi red veličina.

 

Zapadna Evropa percipira Tursku kao problem i sad će još više, i tu će Amerika morati ozbiljno da balansira između saveznika.

 

Hoću reći, iznenada postajemo vrv strateški značajniji.

Link to comment

Hoću reći, iznenada postajemo vrv strateški značajniji.

Zbog toga i cenim da je bolje da se priklonimo bivšim kolonijalistima, nego da se opet nađemo na istorijski pogrešnoj strani. Pa još ako je car stvarno oprostio avion sultanu...ne znam šta čekamo.

Edited by desboj
Link to comment

Pokušavali smo mi već to, samo pod našim uslovima, nekih 660 godina pre.

 

A onda nam je umro car i sve je postalo pepeo i dim™.

Link to comment

Tad smo sedeli samo na dve stolice, sad treba na tri - Baba Anđela, babo Volođa i sultan Tađip kad nam garantuju suverenitet nema dlaka da nam fali sa glave. U EU ćemo nikad, u NATO i ne moramo, majka Rusija ni kilometar bliža, ne znam kako da ne fercera

Edited by desboj
Link to comment

Treba se prikloniti onome ko nesto da, kao i uvek.

Nato ponuda je za sada 0 ako smo optimisticni a u realnom se krece u negativnim vrednostima.

Tesko do udaje bez udvaraca.

Link to comment

Izbor nam je penis u svakom slučaju, e sad, da li će biti suv, namazan lojem ili mašću, to je do nas.

 

A cura kad traži muža pa gleda samo mene ja se zapitam šta joj fali pa dižem uloge, a kad gleda svako muško koje prođe bar znam da joj je frka i da ne mogu očekivati previše. Pogotovo ako je miraz skroman.

Link to comment

Mi moramo u EU po svaku cenu, a moramo i u vojnu komponentu, jer Finska nismo niti smo sposobni da budemo. Daj bože da to bude EUfor a ne NATO, ali ako se bude moralo tj. ako unija sama ubrzo ne stvori nešto, onda i NATO.

 

Ruska gubernija i da hoćemo ne možemo biti, geografija je tu ključni problem. Ali zato možemo lako ponovo da budemo ejalet Rumelija.

 

Pa sad, ko kako voli.

Link to comment

Ne mora se nista osim da se umre. U US i placa porez.

Te teatralnosti u vezi jedne nevazne drzavice kao Srbija su za smeh.

Nikome ne trebamo cak ni nato.

A niko ne moze da pokaze ni jedan benefit clanstva osim tih apstrakcija djindjicevskog nivoa o milijardama na Madjarskoj granici koje cekaju pad slobinog rezima.

Edited by frn1782
Link to comment

Ne trebamo mi njima, nikada im nismo ni trebali, nego oni nama. I neće nam ponuditi ništa, nikada, uopšte se ne treba zavaravati oko toga.

 

Poenta je u tome koliko smo sposobni da prepoznamo šansu, uguramo se među njih i u okviru struktura™ stvorimo mesto za koje mislimo da nam pripada. A mislimo, eno nam puna usta "lidera u regionu" 10 godina.

Link to comment

I sta dobijamo konkretno kad se uguramo?

 

Prostor™ da se razmahnemo malo, bez da nam dišu za vrat. I da izbegnemo ovakve neke stvari, recimo.

Ovi će se izdrkavati do poslednjeg momenta, što i nije za neko čuđenje.

 

Ali je podložno promeni uloga, ako se odigra pametno.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

:lolol: strasne su to stvari

da izbegnemo pritiske oko EU u koju nikada necemo uci

znaci nista konkretno samo apstrakcije

mudra politika

 

Mitre Tarabiću, brate™, pa što ne kažeš da si ti.

Link to comment
×
×
  • Create New...