Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

On 27.5.2018. at 17:32, Filozof manijak said:

+ 1

Jako mi je čudan raspored epizoda po sezoni, gledajući knjige kao  celinu. Prva knjiga se završava na pola druge sezone, druga knjiga na polovini treće. Čudno su to zaokružili.

ali nije knjiga plus sezona.

tj jedna knjiga jedna sezona, Ne daj bože!!

Link to comment
14 hours ago, Filozof manijak said:

@MilenaS

Zašto?

Meni je logićno da svaka sezona bude zaokružena kao celina, da pokrije jednu knjigu...a broj epizoda po sezoni neka varira

pa zato što su knjige iztrzane, nemaju sled i koheziju! Gledaocima nije zanimljivo.

Link to comment

Naravno da to nije razlog zašto je serija koncipirana tako kako je koncipirana.

Razlog je taj što je neuporedivo veća verovatnoća da će neko gledati drugu, treću,...n-tu sezonu ako je ona prethodna prekinuta u nekom momentu tako da deluje kao da je racija upala na snimanje i ako postoji klifhenger koji ti stvara neizdrž glede datuma početka emitovanja sledeće sezone. 

Ako bi svaka sezona bila zaokružena celina veći broj ljudi bi odustao nakon završetka neke sezone.

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Naravno da to nije razlog zašto je serija koncipirana tako kako je koncipirana.

Razlog je taj što je neuporedivo veća verovatnoća da će neko gledati drugu, treću,...n-tu sezonu ako je ona prethodna prekinuta u nekom momentu tako da deluje kao da je racija upala na snimanje i ako postoji klifhenger koji ti stvara neizdrž glede datuma početka emitovanja sledeće sezone. 

Ako bi svaka sezona bila zaokružena celina veći broj ljudi bi odustao nakon završetka neke sezone.

ali knjige su se zavrsavale klifhengerom, ne razumem vasu poentu?

Link to comment

Da vidimo...

 

Kraj prve sezone tv serije...Njih dvojica umiru zaraženi protomolekulom na Erosu, pri tom još niko nema pojma o čemu se tu zapravo radi, niko ne zna šta je protomolekul, milion nepoznanica.

 

Kraj prve knjige, sve rešeno, sve zaokruženo, nema repova, ništa ne nedostaje za potpun ugođaj. Ostalo naravno malo prozorče kroz koji se može provući nastavak "bude li trebalo" i to je to. Ne bih znao da postoji druga knjiga da mi nije izreklamirano niti bih imao potrebu da očekujem da će da je bude.

 

I sad ti porediš te dve stvari....ma važi.

 

U drugoj knjizi sama radnja je takođe završena, zaokružena, ali eto javlja se duh policajca i protomolekul na veneri se nešto uzbudio pa kao znaš da će da bude nastavaka. Mada u suštini možeš tu završiti i imati potpun ugođaj, što i savetujem svima.

 

 

Link to comment

smem li da postavim pitanje koje ce spojlovati mozda ove koji ne citiaju, ali mi je tako debilnaaaaaa ovaj plot "twist" bez ikakve kohezije

 

Quote

zašto u

Spoiler

usvojena kčerka multi bilionera, koja je GMO i koja radi kao eletricar na brodu, želi da osveti svog oca kriminalca genocidnog zlocinca, koji je ubio njenu sestru

 

molim razmisljanje

Link to comment

meni epizoda prilicno losa do onih poslednjih par minuta

nije mi jasan cilj mehanicarke i kakve ono moci ima

 

 

i onaj slepi snimatelj, sta je ono? covek, robot, hibrid? jesmo imali uopste do sad u seriji likove sa super mocima?

Link to comment

Imali smo Marsovce koji gutaju neke pilule koje im valjda izoštre um ili tako nekako. Još malo eksperimentalnog biotech me ne bi čudilo posle svega što smo videli u seriji. Zapravo mi se kod serije dopada što nisu otišli previše u sajberpank. 

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

meni epizoda prilicno losa do onih poslednjih par minuta

nije mi jasan cilj mehanicarke i kakve ono moci ima

 

 

i onaj slepi snimatelj, sta je ono? covek, robot, hibrid? jesmo imali uopste do sad u seriji likove sa super mocima?

da li smem da kažem?

Link to comment

Sem samog kraja, cela epizoda je prilično dosadna.

 

Mehaničarka i slepi snimatelj su , valjda, fanatici koji , za ovu priliku, smatraju da prsten treba biti uništen. Ovo jesamo moje pretpostavka. Nisam čitala dalje od prve knjige.

Link to comment

odlična epizoda, kao i čitava sezona. Melba je, pretpostavljam, kao i ovaj siroti slijepi kamerman član neke radikalne organizacije, sumnjam da ima veze sa Maom, ako mu je ovo stvarno ćerka. Mada mozda i ima.

Nisam skapirao jel su na kraju oni prošli kroz prsten ili su stali ispred?



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...