Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Spoiler

tek sada bi trebala da krene prava priča, sada kada im je na raspolaganju star trek univerzum za istraživanje, 1300 sistema za istraživanje, metod istraživanja bi bila neka kombinacija star trek-a i stargate-a :happy:

 

Link to comment
5 hours ago, gone fishing said:
  Hide contents

tek sada bi trebala da krene prava priča, sada kada im je na raspolaganju star trek univerzum za istraživanje, 1300 sistema za istraživanje, metod istraživanja bi bila neka kombinacija star trek-a i stargate-a :happy:

 

 

a pre neki dan pogledah ponovo stargate sa kurt raselom :) 

Link to comment

Odličan kraj sezone, zaokruženo a opet ostavljeno toliko mogućnosti da se priča dalje razvija. 

Sad svi da smaramo Amazon da nastavi sa daljim snimanjem ! 

Link to comment

I meni se svidja kraj. Potpuno ispricana prica. Nista nije ostalo nedoreceno, a opet, ima otvorenu kapiju za sledecu sezonu. Ima bar jos tri knjige za ekranizaciju.

Link to comment

Odlicna sezona i odlican kraj sezone, mada su realno ovo bile 2 sezone u jednoj. Ali sve u svemu, bas su dobro odradili sve. Slazem se da je Melbissina transformacija bila predvidiva i maalo isforsirana, ali osim toga sve super. 

 

Meni je lagano najbolja serija od Justifieda na ovamo. I najbolji sci fi koji sam gledao. sto doduse ne govori mnogo, jer nisam neko ko gleda puno takvih serija. Ali recimo, moram teska srca da priznam da mi je bolja od Firefly, a definitivno je daleko bolja od Battlestar Galactica.

Link to comment
15 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Meni je lagano najbolja serija od Justifieda na ovamo. I najbolji sci fi koji sam gledao. sto doduse ne govori mnogo, jer nisam neko ko gleda puno takvih serija. Ali recimo, moram teska srca da priznam da mi je bolja od Firefly, a definitivno je daleko bolja od Battlestar Galactica.

Ja takođe spadam u te koji ne gledaju puno sci/fi a omiljene su im nabrojane serije :) 

Prvo htedoh da napišem kako se Expanse ne može svrstati zajedno sa Firefly, ali kad malo bolje razmislim, Firefly kao futuristička spejs opera ima više veze sa Expanse nego alt-universe (prequel universe) BSG sa silnim referencama na aktuelni USA politički trenutak.

 

Firefly ipak gledamo na drugačiji način, dobro spejs zezanje sa kaubojštinom, Saber Rider etc. :D Expanse je baš ozbiljno. Sa Henkom Vilijamsom i obradama Dip Parpla.

Inače, tek sam sa zlom babom u zadnjoj sceni shvatio koliko fali i koliko je prva sezona bila jaka zahvaljujući njoj. Za seriju sam i čuo kada su na Ars Technica imali pohvalni tekst kako o seriji tako i njenom liku.

Link to comment

Zlobaba je jedan od glavnih protagonista u prve dve knjige serijala. Dalje nisam čitao, pa me je začudilo da se nije pojavljivala u nastavku...

Link to comment

Meni se serija dopala ali se nadam iskreno da je nece nastavljati da ne kvare utisak.:laugh: Cetvrta i peta knjiga, koje bi sad trebalo obraditi u seriji, su napisane tako da se vidi uticaj ideje o snimanju serije, mnogo radnje, jurnjave, pucacine i svega ali vrlo malo inventivnosti i nikakva nova ideja koja ce dalje da nosi suspense koji nadmasuje sudbine glavnih junaka. Posto cenim da ce ipak nastaviti sa snimanjem bice zabavno ali ne treba ocekivati nista posebno.

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

pa gde ona zla?!? :) 

 

btw, od likova najvise mi se svidjaju marsovka i “zla baba” al zajedno kada su, pa miller pa amos. 

 

Od milošte :D

 

Meni se najviše sviđa MIler sa sve šeširićem, pa Dramerka, pa psiho-Ejmos i piratski belterski kapetan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...