Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Ako sam dobro shvatio Milerova ukazanja (posle 5-6 premotavanja) i komande Tužnookog kapetana, trebalo bi da kroz Prsten prođu polako. Valjda će Prsten da se pobrine za torpedo koji ih juri.

 

Nego, ja tek sad kapiram da su ovi Epštajnovi na Rozinante motori okrenuti kontra, odn. u smeru kretanja?:unsure:

Link to comment
11 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

odlična epizoda, kao i čitava sezona. Melba je, pretpostavljam, kao i ovaj siroti slijepi kamerman član neke radikalne organizacije, sumnjam da ima veze sa Maom, ako mu je ovo stvarno ćerka. Mada mozda i ima.

Nisam skapirao jel su na kraju oni prošli kroz prsten ili su stali ispred?


 

usvojena!!!!

 

 

zato mi nema smisla njihovo pisanje, kako su smislili ovakve nepovezane zaplete.

Link to comment

Kako mislis nepovezane? Mislim, ne znamo jos dovoljno o ovome da bi znali kako je povezano. Mislim, na stranu knjige i sta su ti likovi tamo bili, ako su uopste postojali u knjigama...

Link to comment

pa ja koliko kontam milena pise kao da radnja serije prati knjige u potpunosti

nesto nisam siguran da je tako

 

a valjalo bi ako nije problem da se ogranicimo na ono sto se desava(lo) u seriji

Link to comment

Naprimer Holdenu spominju samo majku, dok je u knjizi to grupa roditelja. od svakoga je dobio po jedan gen, sto se vidi sa one dve kaobajagi lezbejke ali nisu, to su ljudi koji dele household, drzava tj UN u tom univerzumu gde se odigrava prica Expensa, podržava da sto vise ljudi stupe u jedan brak, i imaju jedno dete, gdde se genetskim inzinjeringom samo jedno dete kombinuje od svakoga po nešto.

to serija nekako izostavlja, kada ova ide da vidi njegovu familiju na nekom tamo rancu prica samo sa majkom, kao da on ima jednu majku.

 

Sada je meni problem sto je ta devojka usvojena!!! nije bioloska cerka, a bioloska cerka je htela da ga izda, usvojena da ga osveti WTF!!!

 

isto me nervira to potenciranje kako zemljani pate jer ne mogu da rade!!! tj da nema dovoljno radnih mesta, i da prosto ljudi jedva cekaju da odu nagde na neki kraj sistema kako bi radili, kako vlada očaj jer nema posla, a svi primaju dodatak, universal basic income!!! 

 

Link to comment

i u seriji se (u prvoj sezoni) vise puta pominje da ima nekoliko roditelja (ili iskljucivo majki, nije ni bitno)

 

 

ajde jos jednom, ako nije problem nemoj ovde pisati o knjigama i radnji koja se (jos) nije desila u seriji

Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

i u seriji se (u prvoj sezoni) vise puta pominje da ima nekoliko roditelja (ili iskljucivo majki, nije ni bitno)

 

 

ajde jos jednom, ako nije problem nemoj ovde pisati o knjigama i radnji koja se (jos) nije desila u seriji

ali ovo se sve desilo!

 

pa gde su pominjali sve njegove majke? samo jednu.

Link to comment

u prvoj sezoni

nisu ih predstavili (ili se ja ne secam), ali sam siguran da se vise puta pominjalo da je iz neke tako "neobicne" porodice

 

 

nisam mislio na to, kad govorim o radnji iz knjiga, vec na mehanicarku (i generalno na radnju koja se jos nije desila u seriji a mozda hoce)

Link to comment

Definitivno su pomenuli da holden ima tipa 8 roditelja. Nisu nesto išli u detalje, ali je pomenuto. I da nije, ne vidim to kao problem, jer ne može svaki zaplet iz knjige da se prenese, a ovo se doima kao nešto što je dovoljno usput pomenuti.

 

Mi još ne znamo šta i ko je Melba, to da je u vezi sa Maom je u suštini spoiler, ali ne znamo još šta su njeni motivi niti bilo sta slično.

Link to comment

Samo se sećam da je ona sekretarka, Chrisjen Avasarala išla na neki ranč i tamo je bila samo jedna žena! kogde pomena o ostalima.

Koji su motivi prve ćerke bili? da ga raskrinka? zašto? šta je smisao bio?

Link to comment
19 hours ago, Zabalujev said:

Ako sam dobro shvatio Milerova ukazanja (posle 5-6 premotavanja) i komande Tužnookog kapetana, trebalo bi da kroz Prsten prođu polako. Valjda će Prsten da se pobrine za torpedo koji ih juri.

 

Nego, ja tek sad kapiram da su ovi Epštajnovi na Rozinante motori okrenuti kontra, odn. u smeru kretanja?:unsure:

Сви бродови произведени на Марсу имају такве моторе.

2 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Definitivno su pomenuli da holden ima tipa 8 roditelja. Nisu nesto išli u detalje, ali je pomenuto. I da nije, ne vidim to kao problem, jer ne može svaki zaplet iz knjige da se prenese, a ovo se doima kao nešto što je dovoljno usput pomenuti.

 

Mi još ne znamo šta i ko je Melba, to da je u vezi sa Maom je u suštini spoiler, ali ne znamo još šta su njeni motivi niti bilo sta slično.

У питању је полиаморус породица, што не значи да има више гена у себи.

Link to comment

Da,u seriji je prikazano da je Holden iz poliamorske porodice,a njegova mama sa kojom je Avasarala pričala je rekla kako je on njen,odn.ona ga je rodila.

Serija ne pominje neke genetske kombinacije,pominje se kako je broj dece ograničen po porodici. Roditelji onog crnca Marsovca  sto je poginuo na Ganimedu u borbi sa hibridnom su emigrirali na Mars da bi mogli da imaju vise dece.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...