Jump to content
IGNORED

David Bowie


vladavsnarod

Recommended Posts

evo sta mi nepogresivo govori koji je bouvi gigant bio. cak i govnjivom rts-u je njegova smrt bila udarna vijest, uvece je napravio, doduse jadnjikav, studijski program o njemu, a sutra ili prekosutra opet, u jutarnjim vijestima , imao najavu priloga o bouviju koji je isao mislim neposredno poslije njih.

cak je i voditeljka vecernjeg specijala rekla da ne smemo dozvoliti da ne bude vise takvih velicina kao bouvi, treba se otvoriti za mlade kreativce, mislim se, na rts-u to pricate :D

ne da sam cekala rts za sopstveni stav o bouviju, naravno

Edited by morgana
Link to comment

troumio sam se da li cu izgledati kao david,posle billy idol ili 1 iz siouxsie and the banshees(ovo prepiso) plav iz knjige darka glavana

jebes licnu stranu i privlacnost i pripadnost al stvarno je svetska tuga. 

Link to comment

evo sta mi nepogresivo govori koji je bouvi gigant bio. cak i govnjivom rts-u je njegova smrt bila udarna vijest, uvece je napravio, doduse jadnjikav, studijski program o njemu, a sutra ili prekosutra opet, u jutarnjim vijestima , imao najavu priloga o bouviju koji je isao mislim neposredno poslije njih.

cak je i voditeljka vecernjeg specijala rekla da ne smemo dozvoliti da ne bude vise takvih velicina kao bouvi, treba se otvoriti za mlade kreativce, mislim se, na rts-u to pricate :D

ne da sam cekala rts za sopstveni stav o bouviju, naravno

Беше ли шта на исту тему на органу дон Миловог синдиката? Питам за друга. Интересује га да ли је и тај орган говњив кано РТС? Он је унапред захвалан.

Link to comment

troumio sam se da li cu izgledati kao david,posle billy idol ili 1 iz siouxsie and the banshees(ovo prepiso) plav iz knjige darka glavana

jebes licnu stranu i privlacnost i pripadnost al stvarno je svetska tuga. 

Ко те не зна из тог периода...  :s_c:

Link to comment

Dobar tekst

 

 

However unlike most occultists, Bowie has considerable wealth, critical acclaim, penetrating intelligence, and enduring good looks; he seems set to go on to even greater heights and achievements. What next, godhead? There is a Faustian/Mephistophelean element here. How else can one explain the absolute zenith of this man’s worldly trajectory? In fact, there are people who are convinced that his brobdingnagian success is not without some kind of otherworldly assistance. (…

Link to comment

Jedini ozbiljni poznavalac "okultnog" u svetu muzike je Džimi Pejdž. Sedamdesetih je ta tematika bila vrlo popularna i Bouvi je prosto jahao na tom talasu. Navodno, Pejdž ga jednom prilikom toliko preplašio da je digao ruke od svega toga. No, verovatnije je da je to posledica skidanja sa droga.

 

Što se tiče ovoga 

 

Quote

 How else can one explain the absolute zenith of this man’s worldly trajectory? In fact, there are people who are convinced that his brobdingnagian success is not without some kind of otherworldly assistance. (…

 

 

 

Jedino razumno objašnjenje je spoj talenta i posvećenosti.

 

Link to comment

Jedini ozbiljni poznavalac "okultnog" u svetu muzike je Džimi Pejdž. Sedamdesetih je ta tematika bila vrlo popularna i Bouvi je prosto jahao na tom talasu.

 

 

Interesantno, meni Pejdz deluje kao cirkuzant pored Bouvija, barem kada je koncept okultnog tema.

 

Pejdz nekako sve radi na prvu (bozemeprosti kao IronMaiden onomad) a Bouvi od toga tkae fin koncept koji je, eto, krunisao poslednjim albumom. Hocu reci, artikulisaniji je i artistickiji od Pejdza (kojeg btw. takodje volim, cenim i postujem kao umetnika).

 

Naravno, u tekstu koji sam linkovao se okultnom daje previse paznje (i to tekstu oduzima dosta), mislim da je Bouvi pre svega umetnik, a umetnik je na ovaj ili onaj nacin prinudjen da krene od baze, simbola, viseslojnog taloga kojeg istorija pravi od civilizacije.

Edited by Caligula
Link to comment

Jok, Pejdž je u okultnom još od pre Cepelin faze. On sam jako retko i kriptično priča o tome ali se zna da je jedan od najvećih kolekcionara okultnih knjiga i koječega još. Godinama je bio vlasnik, ako nije i dalje, Boleskin House-a, imanja koje je pripadalo Alisteru Krauliju.

Link to comment

Nismo se razumeli, ne kazem da je Bouvi bolji poznavalac okultnog (nisam upucen jbg) samo mislim da je bolje artikulisao okultno u koncept, jer je gotovo nevidljivo a prisutno. Igra se simbolima, aktuelno miksa sa vanvremenskim, ceo zivot mu je postojan koncept iako se u formi menjao bas mnogo. Kod ovog poslednjeg, crnog albuma je stavio efektnu tacku na sve onoliko duboko koliko pop/medij to dopusta (doduse sve sto je radio ikad, radio je tako). Jednom recju, umetnik velikog formata.

 

Sa druge strane Pejdzu je okultno zastitni znak takoreci, zato kazem da je na prvu. Volem ja Cepeline i slusao sam ih mnogo vise nego Bouvija btw.

Link to comment

Jok, Pejdž je u okultnom još od pre Cepelin faze. On sam jako retko i kriptično priča o tome ali se zna da je jedan od najvećih kolekcionara okultnih knjiga i koječega još. Godinama je bio vlasnik, ako nije i dalje, Boleskin House-a, imanja koje je pripadalo Alisteru Krauliju.

Изгорело. Недавно.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...